View Single Post
Eski 13-02-2014, 12:24   #757
Seabert74
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asln Mesajı Göster
BEN SORMUŞUM MAKİYE02-02-2014, 17:20 Tarihinde. :
Bu durumda hormonun aktif olduğu süreç yavrulama başlangıcıyla, sonraki 2 ayı kapsarmı sevgili maki?
Mantıken bu bir süreç ile yoğunlaşıyor, ve işlemi tamamlayınca sona eriyor.Zaten cevabınızla fark ettiğim şey,başka tarafta anne yaprakta kök atma süresi kısalmış daha hızlı ikinci parti yavruyu vermeye başlıyor.
Demekki yavruda da annedede süreç paralel mi işledi?
Ve paralelmi bitecek?
Yoksa anne den ikinci yavruyu alsak, yine ayırsak anne 3.parti yavruyada devam edermi?
Bazı yapraklar ikinci yavrularda bile sapasağlam şu an?

Demişti, o gün bu yaprağı sırf meraktan üçüncü kez diktim.Huysuzluk olur diye ikinci yavruyu aldığım eski toprağında yeniden dikim yaptım. İlk diktiğim tarih Temmuz hatta haziran dahi olabilir.İlk aldığım market menekşelerindendi.
Bu gün sulama yaparken yavruyu gördüm.Çok şaşkınım.Yaprak haşat, zaman uzun.3 kez yavru vermiş.
Bu kez yavrulama hızı çok daha hızlı olmuş.Zaman tersine işliyor, eskidikçe yoruldukça çökeceğine imalata devam ediyor.
Kapalı dolap tipi serada yaşıyor aylardır.Toprakta eskidi.
Umudum çok azdı.4. olurmu acaba demekten kendimi alıyorum.Yeter diyorum.

Syn Asln,
Benim kart yaprak hele bir yavrulasın ikinci, üçüncü , beşinci.... ne kadar olursa artık son demine kadar kullanmayı kafaya koydum. Hem baksanıza bir sonraki yavrulama dönemleri daha da kısalıyormuş ...

Siz o damızlık yapragı iyisi mi bana gönderin
Bu gidişle "altın yumurtlayan tavuk" gibi olacak sizin yaprak baksanıza

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön