Konu: Phalaenopsis
View Single Post
Eski 19-02-2014, 07:27   #2825
hatice p.
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2014
Nihayet, İlk defa bir Orkide aldım Elhamdülillah...

Orkideleri hep severdim fakat bulunduğum il itibariyle bulmam biraz zordu, bende çiçek sevgimi biraz olsun dizginleyebilmek için farklı çiçekler aldım diktim fakat orkidenin yerini hiçbirçiçek doldurmuyor (diğer çiçekler duymasın)
Özellikle bu siteyle tanıştıktan sonra baya bi iştahlandım fakat orkide bulamıyordum ve bu siteden öğrendim sevdiğim orkidenin türünün ismini...
Dün büyük bir markette aşağıda resimlerini yolladığım orkidemi aldım, bu sitedeki öğrendiğim bilgilere dayanarak, kalan 3 orkideden birini seçtim, kök sağlığını inceledim özellikle
Aldıktan sonra işyerime getirdim, fakat bundan sonra hangi adımlarda ilerlemeliyim bilmiyorum, bu çiçeğide kaybetmek istemiyorum, rengide çok hoşuma gitti, deneyimli üyelerin fikirlerinden yararlanmak istiyorum! sorum şu:
-şu andan itibaren ne yapmalıyım, kökleri nasıl? beklemelimiyim yoksa bakım için önerileriniz varmı?
-en son resimdeki çiçeğin altındaki gözde sanırım birşey çıkıyor, bu çiçekli daldaki birkaç çiçek açmadan kurumuş, bu dalı kesip kökleri temizlesemmi diye düşünüyorum, çürük birkaç kök var fakat bitkide bir çiçek dalı daha var henüz tomurcuk açmamış....

Eklenen Resimler

hatice p. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön