View Single Post
Eski 10-12-2014, 12:35   #1812
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mulayım Mesajı Göster
7 sene sonra bu işin pazarı ne olur çünkü milyonlarca ceviz dikiliyor. illaki bununla ilgili bi araştırma yapılmıştır
Böyle bir araştırma ya da plan program denetim planlama yapıldığını hiç sanmıyorum, planlama konusuna çok kereler değindim ben bildiğim kadarını söyleyeyim Türkiyede tarım alanında doğru dürüst hiç bir planlama yok zeytinciliği marmara birlik kendi capında kendi kendine biraz planlarken narenciyemize hiç bir şey yapılmıyor kendi haline bırakılmış, fındık ağaçlarımızı iki yıl önce sökün altarnetif ürünlere yönelin ekin diyen siyasi yönetici zihniyet bu yıl fındığın 40-50 lira fiat gördüğünde plan ve düşüncelerini merak ediyorum ,
Cevizde de bu konuyla hiç bir çalışma yok,şimdilik ekin yetiştirin alın krediyi alın desteği, yarın mı? yarını onlarda bilmiyor çok sıkışırsalar yine kredi destek vererek altarnetif ürünlere yöneltirler, burası türkiye çareler tükenmez (demirel sözü)

Ne Türkiyeymiş bee bitmedi gitti, ama ışıkta göründü bütün derdimiz kabahatimiz osmanlıca bilmemekmiş osmanlıcayı öğrenince artık tüm alanlarda planlamalarımızı yapar çağ atlarız.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön