View Single Post
Eski 11-12-2014, 08:59   #1816
doğaşk60
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-12-2014
sayın mulayım sanırım heves ettiniz eğer hevesinizin sebebi cevizin getirisi ise bu yanlış ama ağaç sevgisi ise o zaman gerisi zaten gelir.Zira sevgisiz ilgisiz hiç bir iş olmaz. Öncelikle kafanıza takacağınız en son şey 7 sene sonra ne olur 10 yıl sonra 20 yıl sonra bunlar.Şöyle ki insanoğlunun sadece bir besine ihtiyacı yok bütün bitkiler meyveler sebzeler vs bunlar için tarım alanı gerek ve dünya nüfusu her geçen gün artıyor ihtiyacda artıyor bırakın cevizi bundana sonra gıda maddelerinin tümünün talebi artacak.Buna karşılık cevizin alan bazında verimi cok yüksek değil ve zaten her iklim cevize uygun da değil.Her yıl dikilen ağaç sayısı sizi yanıltmasın her ağaç diken başarılı oluyor mu sanıyorsunuz ne acı sonlar gördüm yaşadım yaşıyorum tarım ilçede tarım il müdürlüklerinde ki kendisini mühendis diye prof zanneden ve bilmediği konuda insanların hayallerini çöpe atanlar bunun hesabını ödeyemezler kim bana ne derse desin dağdaki terörist ne kadar bu ülkeye zarar veriyorsa işini bilmeyen çiftçiyi yanlış yönlendiren devlet görevlileride o derece haindir.Toprak kutsaldır zaten hammeddemizdir siz bunu 10 yıl 20 yıl boş vaatlerle insanları kandırıp hem hayelleri hem de zamanını çalıyosanız ayrıcada hırsızsınız da.Size ricam hem kendiniz hem çocuklarınız hem milletiniz için toprağınızı zamanınınızı servetinizi çok iyi şekilde kullanmak için uzman kişilerle bu işi yapın ve mümkünsede işinizin başında bizzat olun iyice öğrenin kısaca bi işi yapmak için usta **** kalfa olmak gerek bunun için kendinizi iyi yetiştirin.saygılar.

Düzenleyen doğaşk60 : 11-12-2014 saat 10:32
doğaşk60 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön