View Single Post
Eski 21-06-2015, 10:39   #1239
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Yukarıdada gördüğünüz gibi baya bir çeşit yaptık artık faydası olur zararı olur bakacağız aşılamaksa aşılamak ne varsa koydum içine .

Talaş fırınlanmış gürgenden toz şeklinde zımpara talaşı.Kolay eriyecek inşallah.
Yeşil malzemeyide 2-3 gündür evde biriktiriyordum dolapta saklıyordum hepsini güzelce blendır dan geçirdim çoğunluk karpuz doğal olarak.
Dün pazara gittim 2 poşette marul aldım atmışlar öylece yerlere.Hayatımda bu kadar marul doğrarmıyım daha bilmiyorum.Poşette göründüğü gibi değilmiş.

Yoğurdu sürekli ekşi denildiği için 1 gün önce dışarıya koydum artık ekşidiği kadar.Malzemeleri kat kat koyduğuma bakmayın ne koyduğum belli olsun diye öyle koydum.Resimledikten sonra karıştırdım hepsini güzelce çoğunluk marul ve karpuz olduğu için aralara su koymadım az damlattım sadace en üzte de 1 bardak koydum koymadım bakalım nasıl ilerleyecek süreç.

Kompost denemesi başarılıda olsa başarısızda olsa herkesin elinden geldiği kadar bu şekilde paylaşım yapması yerinde olur.Görsel ne kadar olursa yeni başlayacak kişiler o kadar daha iyi anlıyor.

Gelişmeleri paylaşırım, daha soğuk kompost ve enzim yapılacak.

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön