View Single Post
Eski 29-07-2015, 14:33   #68
aydemiraydın
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi metesinan Mesajı Göster
Merhaba, arkadaşlar mart ayında efidancım.com isimli siteden önce 1 adet, daha sonra 7 adet gül siparişi verdim. Güller geldiğinde bir tanesinin yaprakları çok küçüktü(ponpon veya minyatür gül gibi) aradığımda açmasını beklememi, yanlışlık varsa yardımcı olacaklarını söylediler. Gül açtığında haklılığım ortaya çıktı(2 cm çapıda) Oysa siparişini verdiğim gül 'Double Delight Pembe Beyaz'(çiçek çapı 12 cm) idi.
Ayrıca onlinebahcem.com'dan 6 adet kapıda ödemeli gül siparişi verdim. Güller geldi ve geldiği gün stok güncellediler. Siparişini verdiğim güller için'stakta yok' ibaresi kondu. İletişim bilgilerine baktığımda efidancım.com'la aynı firmaya ait olduğunu anladım. Aradığımda güllerin açmasını beklememi, daha sonra yardımcı olacaklarını söylediler.
Arkadaşlar güller gelişigüzel bir uçtan alınıp gönderilmiş ve çoğu aynı renk. Telefon görüşmelerimiz, gönderdiğim faks sonucu görevli bir bayan beni aradı. 'Yanlış gönderilen güllerden bir tanesinin stokta olduğunu, diğerleri için sitede varolan güllerden(ödediğim tutarı geçmemesi şartıyla) seçebileceğimi söyledi. İstemediğim ve 5 liralık değeri olupta 35 tl yazdıkları güllerden seçmek zorunda kalmama rağmen stokta var dedikleri gülü göndermedikleri gibi gelenlerden biri yine yanlış-sıradan bir gül çıktı.
Fidanlar özensiz, saksısız, hasta ve oldukça pahalı. Yine de istediğim güller olsaydı her şeyine razıydım. Güllerle stres atayım derken var olan stresim iki katına çıktı. Açıkça 'dolandırıldım' diyebilirim.
Ayrıca canımbahcem.com, fidantohum.com siteleride aynı firmaya ait. Evidea.com, tarımtedarik.com sitelerine de gülleri aynı firma gönderiyor. Bu Kadarı benim bildiğim.
Saygılar.

malum kişinin bi çok satış sitesi var. bende çeşitli fidanlar aldım. kimisi hiç yeşermedi. çomakları poşete koyup tüplü diye satıyorlar. yeşerenlerde ne kadar ilaçlasam hastalığı üzerinden atamadılar. en son hepsini söküp attım.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön