View Single Post
Eski 03-09-2007, 03:16   #24
kuru.umit
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Peru Anıları (Nazca-Lima dönüş yolu 1)

Nazca uçuşunu bitirince minibüse dönüp Lima ya dönmek üzere hareket ettik. Ama grup azmış bir kere…İki saat gittikten sonra yemek molası deyip bir yerleşim yerine girdik. Bizimkiler bir garip araç gördüler. Jeep desem değil, Renault station desem değil bir garip araç. Meğerse bu araçla çöl safarisi yapılırmış. 15 USD karşılığı binelim dediler. Bununla yapılan aktivitenin adı Bugy Bugy. Grubun gönlü en genci, nüfus kağıdı en yaşlısı bayan Stella herkesi örgütlemiş, gidelim diyorlar. Baktım delikanlı ben hariç, hanım dahil herkes hevesli, serde yiğitlik var ,su koy vermek de olmaz. Son umudum rehberimiz Güneş te. Arkadaş, o da "grup çoğunluğu istiyorsa gidiyoruz" deyince ben de atladım araca (foto 1). Kendimce en güvenli yere, en arkaya kıvrıldım. Şoförü görünce içim biraz rahatladı. Amca biraz yapılı ama çölde ne kadar surat yapar ki dedim. Gerçi bize gözlük diye garip bir şey verdiklerinde işgillenmeliydim ama acemilik işte Foto2). Araç hareket etti; amcam bu kadar sürati, bu şartlarda bu stationdan bozma araba ile nasıl yapar anlamaya çalışıyorum ama daha çok da sağda solda bulunan demirlere tutunmaya çalışıyorum. Araçtan çığlıklar yükseliyor, biraz kendime gelsem "oh size" diyeceğim ama adam çöl tepesine çıkıp, 90 derece aşağıya arabayı şalınca nefes falan kalmıyor.Bir süre sonra durduk. Ben resim cekeceğim diye en önce arabadan fırladım gruptan uzakta resim ayaklarına soluklanıyorum (foto 3). Bizim kızlar arabadan iner inmez, tepelere çıkıp, kaymaya çalışıyorlar (foto 4). Arkadaş sanki bu insanlar değil 2 saat önce "öldük bittik" diyen ? Arka da grupta bir faaliyet var. Amca bir snowboard çıkarttı. Bizimkilere bir şeyler anlatıyor. Hop ne oluyor demeden kızlardan ilki bir tepenin üstünden aşağıya doğru snowbordun üstüne yatmıs kaymaya başladı (foto 5). Şimdi bu kız kuma saplanır derken, aşağıda düz alanda durdu. Hayda diğer kızlardan biri daha diğer bir boarda atladı, hop aşağıda . Galiba güzel bir şey ama insanın sağına soluna kum dolar diye düşünürken, ana !!! 3. kızı bizim hanıma benzettim. Bizim ki atlamış gidiyor. Neyse oda sağ salim indi. Geride kala kala rehber dahil 3 erkek kaldik. Birbirimize bakarken kendimi snowboard (daha doğrusu sandboard) üstünde buldum. Dünyanın en zevkli islerinden birisiymiş. Giderseniz ne yapın yapın bu işi deneyin.

Eklenen Resimler

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön