View Single Post
Eski 22-06-2009, 11:07   #432
jineop
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Sevgili Arkadaşlarım,
Bu süs kabağının hikayesi çok derin. Ukraynalı doğum yaptırdığım bir hastam vardı.bu kabağın anası ucu dar,altı geniş olanlardan hani kamba,vazo gibi yapılardan. Hastam bu kabağı kırmızı onların matruşka dedikleri bebek tarzında boyamıştı. Yıllarca bu bizim evde ordan oraya dolaştı sonra evi taşıdık . Benim ağaç kabuklarının üstüne atmıştım. Sallayınca tohum sesleri geliyordu. İçimden bir ses tohumlarını eksem acep ne olur dedi. Şubat gibi çıkan onlarca tohumu sağa sola attım. Belki 15 tane fidesi oldu. Onları da dağıttım . Şimdi 10 taneye yakın fidem var. Herşey tecrube ile mutfak camının altına büyük bir saksıyla 2-3 fide geçirip camı sarsalar, sonra çiçekler açsa sonra kabaklar salınsa sonra da o kabaklardan bahçelerimize işık kaynakları yapsak . Hoş olmaz mı? Şimdi işe gidip oradan devam ededeceğim. Bu ara da dün yaşadığım çok kalabalık misafir grubu nedeniyle Başta Cumhur Tonba,Celal Sungur ve sitede ki diğer babalardan ve tüm babalardan çok özür diliyorum. Sevgili Babalarımız iyi ki varsınız,sağlıkla ,mutlulukla hep var olun. Hepinizi sevgi dolu,saygıyla öpüyorum. Babalar gününüz kutlu olsun.Sevgiler.
Not:Sevgili Sabah sana çok güzel ,çok hoşuna gideceğini düşündüğüm 3şey var

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön