View Single Post
Eski 21-09-2009, 22:23   #99
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
sayın gökçeda.ben bu eve mart ayında taşındım.eşyamla birlikte geldiğimde evde pencere , cam , elektrik , su , wc , mutfak ve daha bir sürü şey yoktu.gelirim çok düşük ve daha 14 ay boyunca ödemem gereken bir borcum olduğu için hala suyum , normal bir mutfak tezgahım , akmayan bir çatım , ve kış için odunum yok.geldiğimde kelimenin tam anlamıyla 11 yıldır terkedilmiş halde duran bu evin içinde 10-15 cm kalınlığında bir toz , saman , gübre karışımı vardı.geldiğim akşam sabaha karşı 04.00 a kadar temizlemek , açılmayan kilitli kalmış kapıyı kırmak ve camsız pencereleri naylon ve karton ile kapatmakla uğraştım.sonraki günlerde pencerelere doğramalarının çoğu çürümüş olduğu için silikonla yapıştırarak cam taktırdım , elektrik bağlattım , çanak antenimi uyduruk bir biçimde de olsa kurdum(ilginç.hala düzgün gösteriyor) , su taşımak için 30 litrelik bidonlardan toplamı 500 litreye ulaşan bir filo edindim , odun ve soba temin ettim.hatta telekomcularla didişe didişe bu eve kadar direkler dikip telefon ve adsl bile bağlattım.
bunları belki tekrar yazıyorum ama ilk geldiğimde içinde olduğum durumu anlamanız için tekrar ediyorum.bir yandan da biran önce bahçeme bir şeyler ekmeye çalıştım.yukarda anlattığım şeylerle uğraşırken inanın hangi tohumu , hangi fidanı nereden ve nasıl edindiğime gerçekten hiç dikkat etmedim.belki de dediğiniz tohumlardan almışımdır.mesela domateslerim çok gelişmelerine rağmen taneleri en fazla bir fındık büyüklüğüne erişebildiler.öyleki salata bile yapılmıyorlar.tabağa doldurup taneyle ağzımıza atıyoruz.seneye daha seçici olurum inşallah.

sayın cumartesi70.dilerim bir an önce şiledeki bahçeli evinize ve özlemini çektiğiniz oradaki hayata kavuşursunuz.düşüncelerimiz ayni.sizden gelecek keyifli haberleri bekliyorum.

sayın hakan o.ben 51 yaşındayım.son on yıldır taksilerde şöför olarak çalışıyordum.bir taksinin iki şöförü olurdu.gececi ve gündüzcü.taksinin sahibine hergün 90 ar liradan toplam 180 lira verirdik.çalıştığım durakta kendi taksisi olan 40 yaşına yaklaşmış bir bey vardı.bu beyin 5 dairesi , yeni özel aracı , 2 dükkanı üç katlı bahçeli bir yazlığı ve büyük ihtimalle bankada parası da vardı.bu arkadaş kalbinden ameliyat oldu.doktorlar çalışmasını yasakladılar.bir kaç ay çalışmadı.arabasını şöförler kullandı.sonra kriz "teğet" geçince yolcular azaldı ve taksi sahiplerine günlük ödediğimiz para önce 180 en 160 a , sonra da 140 liraya kadar düştü.bu arkadaşta şöförlerin getirdiği para azalınca taksisini şöförlerden aldı ve kendi çalışmaya başladı.bir ay sonrada eve dönerken apartımanının merdivenlerinde yığılıp ölmüş.daha 40 yaşına bile gelmemişti.maddi gücü de vardı.huzurlu , stresten uzak ve (inanıyorum ki)çok daha "uzun" bir hayatı ona sağlayacak yeterli maddi olanakları vardı.ama kendi seçimini yaptı.sizde kendi seçiminizi yapmışsınız.seçiminiz sizi daha "uzun" ve daha "keyifli" yaşatacaksa en güzelini yapmışsınız.
ben size göre yeni sayılırım.istanbulu terketmekte ve istanbula gitmemekte daha yedinci ayımdayım.

Düzenleyen alideryacengel : 22-09-2009 saat 02:35
alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön