View Single Post
Eski 22-06-2010, 12:28   #551
serdarca06
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın serdarca06;

Yapraklarda ki sararma dönemini anlatırmısın, bu dönem çiçeklenme döneminden sonramı oluştu yoksa önce mi? eğer önce oluştu ise mutlaka bir sorun var, sonra oluştu ise bu normaldir dönemi bitmiştir, soğanlı çiçekler dönemi bittikten sonra önce sararırlar daha sonra yaprakları kurur ve dökülür. Hayvan gübresini soğanlı bitkiler geyet iyi de severler, bilhasa faydalıdır, Yalnız hayvan gübresi taze yaş olmamalıdır bu yakar. İyice çürümüş olmalı. Toprak kum ve gübre karışımlı iyi dırenaj olmalı. Duran göllenen aşırı su olmamalı.
Hangi dönem de oluştuğunu anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.
Sayın lilyum bi süredir nete giremiyordum. Sayın lilium sararma çiçek kapsülü oluşmaya başlayınca sararma oluştu ilk başta yoktu hepsinde aynı anda başladı bu rahatsızlık, daha açmadılar temmuz ortasında falan açıyorlar, hatta öyleki şu anda sararma ve kopma bazılarında tepe noktalarına ulaştı. başka anormal bi gelişme göremedim. sarama sadece casablancalarda türünde var diger lilium türlerde yok . Yardımcı olursanız çok sevinirim bu sene çogaltmayı düşünüyordum hevesle, bu şekilde giderse kısmet olmayacak sanırım
teşekkürler bilgi ve deneyimlerinizi aktardıgınız için

serdarca06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön