View Single Post
Eski 20-09-2010, 20:03   #2072
rüzgargülü
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Fidanlarınızı ne zaman tohumdan ekmiştiniz? Hali hazırda çiçek açıp meyve veren var mı?
üstat fidanlarım tohumdan çimleneli 6 ay oldular boyları 60 cm yi gectiler ilk budamaları yapıldı ancak fide poşetlerinde olduklarından çiçek açmıyorlar topraga ektiğim 3 tanesinden biri çiçek açıyor ama meyve vermiyor.....
allah nasip ederse bu cumartesi köyümüzdeki tarlaya ekilecekler ilk etapta 200 e yakın goji topraga kavuşacak geri kalanlar karabükteki bahçemde fide poşetlerinde baharı bekleyecekler.daha sonrada ikinci proje onları ekeceğim **** o zamana kadar elimden çıkaracagım amacım sizin gibi gojiler yetiştirebilmek toprak ölçümünü bilmiyorum ama ben bu mucizevi bitkinin topraktan iz elemntleri azda olsa emeceğini düşnüyorum zaren mikrogram düzeyinde yeterli germanyum selenyum lityum alsa yeterli bu minerallerde bizim toprakalrda vardır bursı anadolu pey pey pey))))))

bu arada siz yetiştirdiğiniz gojilerden bir örnek göndersenizde tamergulkaya bey analiz etse laboratuvarda bizlerde öğrenirdik ne kadar mineral var diye....

rüzgargülü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön