View Single Post
Eski 27-04-2011, 14:57   #264
sebnem&mircan
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeki Yağlı Mesajı Göster
Sevgili sebnem&mircan,

Bunları sizin oralardaki Garden Center'dan mı aldınız? Kaça aldınız?

Maaşallah çok güzel yetişmişler.

Yalnız bu bardakların altı delik mi? Delik değilse suladıkça su altında birikir ve çürür diye korkuyorum.

Sizin oralarda en son don ne zaman oluyormuş?

Ne zaman bahçenize dikeceksiniz?

O zamana kadar haftada bir NPK sı dengeli (balanced fertilizer) ile besleyin.

Ne kadarı ne kadar suya karıştıracağınız alacağınız gübre üzerinde yazar.

Sakın daha fazla kullanmayın. Yakarsınız.

Bahçeye dikmeden son 2-3 hafta da dışarının rüzgarına ve güneşine alıştıracaksınız unutmayın.

Ama en zor kısmı buraya kadardı. Onu da çok iyi becermişsiniz. Bravo.

Kolay gelsin
Yakalandik mi? Fideleri satin aldigim bu kadar mi belli oldu
Sizin degerli bilgileriniz isiginda buraya kadar geldik, Insallah bundan sonrada sonuc meyvasini yemek olur. Bardaklarin alti delik bir problem yok.
Yalniz salataliklarin bazilarinda tomurcuk gibi seyler var onlar nicedir oylece duruyor ne uzuyorlar nede gelisiyorlar. Salataliklar o sekilde kaldi ne yapmam lazim bilemedim. Burda en son don ne zaman ogrenemedim lakin mayis gibi bahceye ekim basladigini soylediler. Hava gunesli oldugunda balkona aliyorum fideleri (golge yere) bi sure orda duruyolar serinlik baslayincada iceri aliyorum. Hava kapali oldugunda isik kullanayim diyorum, ne dersiniz? Burda bi akvaryumcuda kertenkeleler, yilanlar icin kullanilan gunisigi lambasi var. Florasan seklinde degil ama. Isi yapmiyormus 150 w en yuksek 15 w en dusuk olan. Kullanma mi tavsiye edermisiniz su asamada.
o.4 - 1.68 - 6.53 Iki haftada bir organik sivi fertilizer kullaniyorum. Bu siviyi topraga veriyorum. Yapraklara deydirmeden acaba yapraklarada fisfislasam mi, bi zarari olur mu?

sebnem&mircan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön