View Single Post
Eski 27-04-2011, 15:38   #266
Zeki Yağlı
Ağaç Dostu

Zeki Yağlı's Avatar

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sebnem&mircan Mesajı Göster
Yakalandik mi? Fideleri satin aldigim bu kadar mi belli oldu
Sizin degerli bilgileriniz isiginda buraya kadar geldik, Insallah bundan sonrada sonuc meyvasini yemek olur. Bardaklarin alti delik bir problem yok.
Yalniz salataliklarin bazilarinda tomurcuk gibi seyler var onlar nicedir oylece duruyor ne uzuyorlar nede gelisiyorlar. Salataliklar o sekilde kaldi ne yapmam lazim bilemedim. Burda en son don ne zaman ogrenemedim lakin mayis gibi bahceye ekim basladigini soylediler. Hava gunesli oldugunda balkona aliyorum fideleri (golge yere) bi sure orda duruyolar serinlik baslayincada iceri aliyorum. Hava kapali oldugunda isik kullanayim diyorum, ne dersiniz? Burda bi akvaryumcuda kertenkeleler, yilanlar icin kullanilan gunisigi lambasi var. Florasan seklinde degil ama. Isi yapmiyormus 150 w en yuksek 15 w en dusuk olan. Kullanma mi tavsiye edermisiniz su asamada.
o.4 - 1.68 - 6.53 Iki haftada bir organik sivi fertilizer kullaniyorum. Bu siviyi topraga veriyorum. Yapraklara deydirmeden acaba yapraklarada fisfislasam mi, bi zarari olur mu?

Işığı tavsiye ediyorum ama 2 x 40 W fluoresan gibi birşey olabilir.
Burada lambadan beklediğimiz ısı değil ışık.

Soğuk gün ışığı veren lambaları bitkilerinizin 25 cm üzerine koyun.

Çok faydasını görürsünüz.

Ayrıca bu dönemde fidelerinize N, P, K rakamları birbirine daha yakın olan gübreleri tercih edein.

Suya uygun miktarda koyarsanız yapraktan da verebilirsiniz.

Ama gübre konusunda çok vermektense cimri olun..

Kolay gelsin

Zeki Yağlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön