View Single Post
Eski 20-08-2011, 00:07   #135
çekirdek
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Vıııy.. Bugün rezil oldum

Ben inşaata geçen sene Mart'ın en son günlerinde başladım. Bir Nisan'ı mihenk belledim.
Bir yıl beş ay geçmiş. Kuyruğunun da kuyruğuna gelmişim.
250 mkare. Bir o kadar da mecburi bodrum. Yamaçta kurulduğu için.
Herkes "hala bitmedi mi, amma uzadı" diyor. Uzun bir süre mi hakikaten , bilemiyorum. Moralim bozuluyor.
Yöre halkı da merakla ve istekle bekliyor bitmesini ama.. İlk yıl "ne zaman, ne zaman " diye soruyorlarken artık hiç sormuyorlar. Biteceğinden umutlarını mı kestiler acaba?? güvendikleri dağa kar mı yağdı acaba?? Bilmiyorum iken; bugün rezil oldum...

Buralarda inşaatı başlayan evler hemencecik bitiyor. Dört ayda içine giriyor insanlar, ben de ağzım bir karış açık hayretler içinde yalanıyorum. Gerçi daha küçük m.kareleri, ve mütahitler ya da inşaat mühendisleri yapıyor ve düz arazideler.

Bugün arazi içi yol ve park yeri için kilit taşı konuşması yapmaya bir mühendisin yanına inmiştim. Konuştuk. Birisi geldi. O'nu bana , beni O'na tanıştırırken "yukarıda otel-sosyal tesisi yapılıyor ya, oranın sahibi bayan. Henüz bitmedi ama biraz da HOBİ GİBİ yapıyor" demesin mi....
Tamam, geldiklerinde beni resim yapıyor, ağaç oyuyor, biyerleri boyuyor, bazı seramikleri döşüyor, plenyede birşeyler kesiyor görüyorlar ama bunların tümünü kendim yapmıyorum ki, hem de hobi olsun diye.. İş çabuk bitsin diye yapıyorum.

Yani zannetmem o ki; bina bitmedikçe millet beni "kadın oynuyor işte kendi kendine" diye düşünmeye başladı galiba.

Halbuki bilmiyorlar ki.......

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön