View Single Post
Eski 05-01-2012, 16:27   #855
sabırsız0606
Ağaçsever

sabırsız0606's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2011
merhaba sayın lillium.bugün sap çıkarma işlemini denedim ancak saksıda 5 sap var birisi iyice pörsüdüğü için onu çıkarmak istedim dediğiniz gibi soğanı incitmeden sapı sağa sola hareket ettirdim ancak çıkmadı bitki saksıdan komple çıktı bende bakmak için kaldırdım ama durum hoşuma gitmedi 5 sapın kökleri birbiriyle o kadar kenetlenmiştki soğanlar görünmüyor saksının kenarı dantel gibi kök sarmaşığı bu kökler saksı ile temas etmiş toprak orta kısımda kalmış 5 sapıda birbirinden ayıramadım köklere zarar vereceğimden korktum soğanı görmek zaten mümkün değildi bende o sararan sapı soğanın tam dibinden olmasa da kestim diğerleri duruyor sonra tekrar saksıyı toprakla doldurup bitkiyi yerine diktim(koydum) diğer yeşilimsi saplarda kalan sararmış yaprakları çiçekleri budadım onların sapları henüz yeşil ne tavsiye edrsiniz size sormadan köklerini ayırıp soğana erişmeye denemeye korktum köklerde sıkıntı yok hatta ayırmaya çalışırken bazıları kenetlenenler koptu galiba bilmiyorum ayırmak imkansız bu haliyle toprağa temas eden boğum kısmlarından kessem bitkim tekrar kendine gelirmi ?

sabırsız0606 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön