View Single Post
Eski 20-06-2012, 11:17   #23
FatihBahce
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Bizi bu forumda bir araya getiren konu olan bu tür peysajla ilgili yerlerde bir araya gelmemiz bence daha iyi. Mehmet Beye teşekkür ediyorum.

Geçen yıl Urlada Mine hanımla beraber Bahçeli Botanikte Sonbahar buluşması olmuştu. Orada Mine Hanım bitkileri ne güzel tanıtmıştı. Sorularımızı, çiçekleri, bitkileri göstererek cevaplaması hem zevkli hem de oldukça yararlı oldu. İki ay önce Ünal Kaktüs'e gitmiştik.

Çuha Peysaj , Clematislerin satıldığı Avrupa Çiçekçiliğe de çok yakın . İsteyen arkadaşlar çıkışta oraya da gidebilir. Başka bir ay başka biir fidanlıkta örneğin Uzbaş ta bir araya gelmeyi öneriyorum. Çok enterasan ithal bitkiler var. Yolu biraz kötü ve oraya toplum taşım aracı yok ancak beraber Urla merkezde buluşup araç organizasyonu yapabiliriz. .Örneğin ben aracıma 3 kişi daha alabilirim.

En güzel fidanlıklar Urla - Balçova arası ve Bayındır'da . Bayındır biraz ters biryer ancak Urla ve Narlıdere ulaşılabilir yerler.
Başka bir ay da Menemen'de egzotik meyve fidanlarının üretildiği Egetropikal fidalnığına da gidilebilir.

FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön