agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-11-2008, 09:35   #121
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
ağaçlandırma projesi

Ürgüp çevre gönüllülerini yaptığı çalışmadan dolayı tebrik ederim. Ben de kendi çabamla Ankara da bulunan Ali Rıza Bey Hatıra Ormanı deniliyor ama ormandan eser yok gereken ilgi maaleseff istenilen düzeyde olmamıştır ama geçen seneden itibaren tek başıma bazende komşu sitelerden bazı ağaç gönüllüleriyle yeniden ağaçlandırmaya başladık 30 fidanla başladığım ağaç sevgisi şu an 3000 ağaçlık bir orman sevgisine dönüştü sahaya depo konulmuştur ekim ayında 1000 adet 2+0 tüplü karaçam sedir fidanını sahaya diktik 3000 ağacın 1400 ü dikilmiş olup geri kalanıda havalar iyi gittiği sürece dikilmeye devam edilcektir, bugünlerde de 7000 adet meşe palamudu ekimi yapılcaktır hep beraberce güzel ülkemizi daha da güzel hale getireceğimize inanıyorum herkese saygılar Nezih

Name:  sahibinden_Resim 006.jpg
Views: 755
Size:  40.9 KB

Name:  sahibinden_Resim 011.jpg
Views: 689
Size:  47.5 KB

Name:  sahibinden_Resim 030.jpg
Views: 689
Size:  43.4 KB

Name:  sahibinden_Resim 013.jpg
Views: 673
Size:  54.8 KB

Bu konuyu
Orman, Ormancılık, Orman Yangınları
Ankara ili Çayyolu semtinde bulunan Ali Rıza Bey Ormanı Projesi
bu başlık altında bulabilirsiniz

Eklenen Resimler

Düzenleyen seaa : 25-01-2009 saat 09:29 Neden: düzeltme
seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2008, 12:44   #122
Yeni Üye

ıssız orman's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Tebrikler

Sevgili seea,
Bu ülkede senin gibi insanlar var oldukça bu ülke eminim bir gün çok yeşil olacak.Çalışmalarınızda başarılar vücudunuza sıhhat diliyorum.....
Siz sıhhatli olun ki bu ülke sıhhatli kalsın...

ıssız orman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2008, 14:34   #123
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

yorumunuz için teşekkür ederim keşke bütün insanlar bu kutsal göreve dahil olsalar ama onu başarmak çok zor çünkü hep tek başımıza yapıyoruz insanlar çok duyarsız bazen bu işe adım atmış olanlarda da kendi çevrem dahil görüyorum,emek ediyorum bir şeyler ayarlamaya çalışıyorum ne yazıkki çalıştığım insanlar bile sorumsuz olabiliyor bu proje ilk ve son projem olcak Tema vakfına Ankara il Çevre ve Orman Müdürlüğüne, Çevre ve Orman Baklanlığı Ağaçlandırma Genel müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkür ederim onlarsız olamazdı bu proje

Eski 28-11-2008, 15:54   #124
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Gene teşekkür et de, onların aslında asli görevleri. Onların size teşekkür edip ödül vermeleri gerekir. Sayın seaa.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2008, 19:41   #125
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

ben kendim 300 yakın meşe palamudu tüplemesi yaptım zor bir işmiş bana kolay bir iş gibi zannettim keşke orman toprağı bulabilsek ama imkanımız yok bu konuda, çiçek toprağına ekim yaptım nasıl sonuç vercek

Eski 28-11-2008, 21:52   #126
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Orman toprağı olması gerekmez ancak derince toprak işlemesi ve yazın çimlenip yağmurlar kesinice toprağın kaymağı kırılıp fidanı oynatmadan çapa yapmak lazım. Yaz sonuna doğru sürgün bir iki göz yukarıdan kesilmelidir.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2008, 13:20   #127
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sahamıza yaklaşık 6000 adet palamut ekilmiştir 50 fidanda ****** ağaçlandırmaya devam )

Düzenleyen Yücel Özlem : 06-12-2008 saat 20:02
Eski 30-11-2008, 14:20   #128
Ağaçsever

haki197's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2007
sayın seaa, yeni bir konu açıp kendi hikayenizi bizlere anlatmak istemez misiniz ?

haki197 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2008, 14:43   #129
Ağaçsever

haki197's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2007
Bu kutsal görevde ben de kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum, ama sizinki gibi büyük çapta değil. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum

haki197 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 08:53   #130
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2008
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
****** bende ürgüp çevre gönülleri gibi kendimce bir ağaçlandırma projesi uyguluyorum bu görev çok kutsal

Sayın seaa; en büyük isteğimiz yaşadığımız şirin ilçenin dağlarını ağaçlandırmak olduğu kadar, güzel yurdumuzun her bir köşesinde bizim yaptığımız; sizin yaptığınız gibi çalışmaların yapılmasıdır.

Çok güzel bir çalışma yapmışsınız kutlarım; umarım o dikmelerin ağaç olup tam bir ormana dönüştüğünü de görmek nasip olur...

Orman Bakanlığı çalışanları görevlerini adam gibi yapsaydı bizlerin bu çalışmalarına hiç gerek kalmazdı; ama yapmamışlar, yapmıyorlar. Tabi olgun insana düşen dert yanmak yerine çözüm aramaktır. Bizler ve sizin gibi Anadolu'daki pek çok ağaç sevdalısı iş başında. Şu anda bunlar küçük ve amatör çalışmalar olarak görülse de bu çalışmaların sayısı ve kapsamı zamanla aratacak, ne güzel bir işe giriştiğimiz zamanla çok daha iyi anlaşılacaktır.

Sayın seaa; dikmeleri nereden ve nasıl temin ettiğinizi öğrenebilir miyiz ?

Saygılar.

Tamtutulma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 10:40   #131
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

fidanların çoğunu kendim dikiyorum 100 fidanı il çevre müdürlüğünden sonra gelen 1000 fidanı çevre ve orman bakanlığında çalışan komşu sitede oturan bir görevli temin etti bugünde meşelerimizi kontrole gittik fidanlığa kamyonet meğersem gerekiyormuş 15 çuval toprak 1000 meşe 1000 tane tüp bize tahsis edilmiş durumda. 4000 ağaca ben bakıyor olacağım 30 tonluk deposuyla yazın . Ağaç konusunda sıkıntım yok saolsun müdürlerime anlatıyorum yaptığım çalışmayı hemen fidanları bana tahsis ediyorlar saygılarımla size de yardım edeceğim bu yaza projenin 1.etabı bitecek ondan sonra sizle temasa geçeceğim
Allah nasip ederse 10 yıl sonra büyüdüklerini görmek beni anlatamayacağım kadar mutlu edecek burdan iyi dileklerini belirten sizlere de teşekkür ederim saolun sayılarımla Nezih

Eski 04-12-2008, 11:49   #132
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
*** sonunda memleketim ürgüp' özel agaçlandırma projesi çerçevesinde 97 dekar arazinin kira ön izni çıktı yeni seneye ağaçlandırma işleminde bende varım. Yardımları bekliyorum Tamtutulma.

Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2008, 12:39   #133
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sivas5858 Mesajı Göster
*** sonunda memleketim ürgüp' özel agaçlandırma projesi çerçevesinde 97 dekar arazinin kira ön izni çıktı yeni seneye ağaçlandırma işleminde bende varım. Yardımları bekliyorum Tamtutulma.

Eğrim Dağı'nın en az 3-5 yıllık işi var. Orası bitince otellerin arkasındaki orman arazisinin sıklaştırılması çalışması; daha sonraki yıllarda da Topuz Dağı çalışması yapılacak. Anlayacağınız daha en az 10 yıl Ürgüp dağlarına ağaç dikeceğiz.

Biz, sizin ticari çalışmanızdan önce bizim gönüllü çalışmalarımıza destek bekliyoruz.

Biz gönüllü çalışan insanlarız ve dağlarımızın ağaçlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan 5 kuruş çıkarımız olmadı; aksine cepten harcadığımız paranın haddi hesabı yok. Bu çalışmalar sonucunda da hiç bir maddi beklentimiz yok; olmayacak da...

Ancaaak bir konu sanırım iyi anlaşılmıyor; biz ticari çalışmalara katılmadık, katılmıyoruz ve katılmayacağız. Madem ticari çalışma yapıyorsunuz gidin parasını ödeyip işçi tutun. Kısacası amele değil; gönüllüyüz.

Eski 04-12-2008, 12:50   #134
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Ağaçlandırma yaptığımız arazide çukur açmak çok zor burgu aleti gerçekten gerekiyor birde fidanlar çok küçük onların kendilerini göstermesi en az 4 yıl onun için yaşlı fidan tercih etmek yapılacak ağaçlandırma çalışmasını öne çıkarır küçük fidanlar onlara sonradan katılabilir ancak ideal boy 30-40 cm en önemliside sulama yazın çok zorluk çektim tepelik kısımda depodan oraya su basamıyordum mecburen 5 litrelik petlerden yardım aldım yeni gelcek fidanalrım bürokrasiye takıldı artık müdürlere gitme zamanı geldi

Eski 04-12-2008, 21:45   #135
Yeni Üye

ıssız orman's Avatar

Ürgüp çevre gönüllülerinin amacı !!!

Ürgüp çevre gönüllülerinin amacı, ürgüp'ün dağlarını agaçlandırmak ve güzel ürgüp'ü dahada güzel hale getirmektir.Bu konuyu tekrar zikretmemin sebebi;sivaslı arkadaşın bizi yanlış anladıgı hususudur.
Ürgüp çevre gönüllüleri bu çalışmalarını yaparken bırakın menfaat saglamak tam tersi ellerinde ki olanıda çevre için harcamaktan çekinmeyen yürekli dostlardan oluşmuştur.
Bu konuda gerekenleri sevgili dostum tamtutulma yukardaki yazısında açıklamış ama yinede arada anlamayan arkadaşlar çıkabiliyor.
Sayın sivas5858 ticari faaliyetlerinizi başka bir konu başlıgı altında yürütmenizi tavsiye ederim....

Düzenleyen Yücel Özlem : 06-12-2008 saat 19:57
Eski 14-12-2008, 21:01   #136
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tamtutulma Mesajı Göster
Eğrim Dağı'nın en az 3-5 yıllık işi var. Orası bitince otellerin arkasındaki orman arazisinin sıklaştırılması çalışması; daha sonraki yıllarda da Topuz Dağı çalışması yapılacak. Anlayacağınız daha en az 10 yıl Ürgüp dağlarına ağaç dikeceğiz.

Biz, sizin ticari çalışmanızdan önce bizim gönüllü çalışmalarımıza destek bekliyoruz.

Biz gönüllü çalışan insanlarız ve dağlarımızın ağaçlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan 5 kuruş çıkarımız olmadı; aksine cepten harcadığımız paranın haddi hesabı yok. Bu çalışmalar sonucunda da hiç bir maddi beklentimiz yok; olmayacak da...

Ancaaak bir konu sanırım iyi anlaşılmıyor; biz ticari çalışmalara katılmadık, katılmıyoruz ve katılmayacağız. Madem ticari çalışma yapıyorsunuz gidin parasını ödeyip işçi tutun. Kısacası amele değil; gönüllüyüz.
Merhabalar!

İşte ANADOLU İNSANI HER ŞEYİ İLE yukarıdaki Sayın TAMTUTULMANIN mesajında gizli. Görüp anlayabilirsek o zaman hayaller gerçek olacak.

Hey kocayürekli insanlar yalnız değilsiniz. En azından bu garip divane her şeyi ile yanınınızda.

Tüm ekibi kutluyor tekrar kucaklıyorum.

Yalovadan selamlar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 09:03   #137
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Cemal Bey sizi görmek çok güzel. Koca yüreğiniz ve sevecenliğinizle inşallah her zaman ağaç- çevre dostlarının yanında olursunuz.

Önceki hafta kendi yetiştirdiğimiz 36 adet adet kokar ağaç dikmesini toprakla buluşturduk. aynı gün elimizde kalan son 42 meşe palamutunu da ekebildik. Böylece son 3 ay içinde:

* 1.342 meşe palamutu ekildi.

*100 Badem tohumu ekildi.

* 107 Dikme toprağa emanet edildi.

Bazı arkadaşlarımıza belki bu rakamlar az gibi gelecektir. Ancak Eğrim Dağı'na çıkışta zorlu bir yolu geçiyorsunuz ki örneğin yağmur yağdığında 1 hafta - 10 gün kadar dağa araçla çıkmanıza imkan yok. O kadar malzemeyi elle taşımanızda çok zor.

Ağaç diktiğimiz alan çok eğimli ve kimi yerleri gerçekten çok taşlı. Kış mevsimi geldiği için artık toprak dondu, kazmak, çalışmak neredeyse imkansız. Bu nedenle erken ilkbahara kadar çalışmalarımıza bir süreliğine ara verdik.

Dikmeleri tamamen kendi olanaklarımızla temin ediyoruz. Cemal Bey'in yolladığı dikmelerin dışındaki dikmelerin tamamını kendi olanaklarımızla aldık.

Bir arkadaşımızın hediye ettiği 200 kadar ıhlamur dikmesini ise en uygun hava şartlarını gözleyerek en kısa zamanda dikmeyi düşünüyoruz.

2008 yılı böyle geçti. Birikimimiz, ekibimiz ve destekçilerimiz her gün daha da artıyor. 2009 çok daha verimli bir yıl olacak.

Lütfen her arkadaşımız bulunduğu il, ilçe, kasaba, köyde benzeri çalışmalar yapmaya çalışsın. Bir kişi olarak başlarsınız bir gün bakarsınız 10 kişi olmuşsunuz. Diktiğiniz yalnız bir fidanın yanına onlarcası katılmış.

Bu ateş Anadolu'yu sarsın...

Eski 15-12-2008, 21:17   #138
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Ülkemiz her geçen gün daha yeşil olcak bizim gibi gönüllülerle ama bazı insanlar da bu dokuyu yok etmeye çalışırken. Ülkemizde devletimiz ancak sınırlı oranda ağaçlandırma yapabiliyor çünkü çok büyük bir coğrafyada yaşıyoruz ve burda bizim gibi herkesin gönüllü olarak ağaçlandırma yapması lazım. İnsanlarımız cebine ne gelirse ona bakıyor gönüllülük esasına dayanan bu tarzdaki çalışmalara rağbet etmemektedirler ben sıcakta bir ağaç kurtarırım derken insanlar balkonlarında keyif çayı içiyor maaleseff ,ülkemiz bu gibi durumlar yüzünden avrupalılardan geri kalıyor ondan sonra diyoruzki avrupalılar neden böyle çalışkan her konuda tembeliz yazık güzel ülkeme acıyorum atalarımız ne zorluklarla bu ülkeyi bize bırakmışken saygılarımla

Eski 16-12-2008, 09:39   #139
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Sayın seaa, bizler üzerimize düşeni yapalım. Atatürk'ün dediği gibi hedefe yürürken bizleri yıldıracak, caydıracak pek çok olay ve pek çok kişiyle karşılaşacağımız kesin. Ancak hiç bir şekilde pes etmemek gerekiyor.

Yıllar sonra yetiştirdiğimiz ağaçların gölgesinde belki bir bardak çay içerken, birazda üzerimize düşeni yapabilmiş olmanın verdiği mutluluğu düşünebiliyor musunuz ?

Bunları düşünerek kendimizi sürekli motive eteliyiz.

" Ağaçlandırdığımız alanları bir süre sonra Orman Bakanlığı'na devredebilirsek hem daha iyi korunacak, hemde asla talan edilmeyecektir." diye düşünüyoruz. Aslında bu konuyu mevzuata hakim birisi bizlere açıklayabilirse çok yi olacaktır.

Saygılar.

Eski 17-12-2008, 20:12   #140
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tamtutulma Mesajı Göster
" Ağaçlandırdığımız alanları bir süre sonra Orman Bakanlığı'na devredebilirsek hem daha iyi korunacak, hemde asla talan edilmeyecektir." diye düşünüyoruz.
Sevgili tamtutulma, bu düşüncenize katılmadığımı söylemeliyim. Nedenini hemen söyleyeyim. Eger dediğiniz gibi olsaydı, ormanlarımız her her gün azalıyor olmazdı.

Ne yapmalı? Bence ne kadar çok kimseyi işin içine çekerseninz ağaçlarınızın korunması konusunda o kadar yol almış olursunuz.

Alıntı:
Aslında bu konuyu mevzuata hakim birisi bizlere açıklayabilirse çok yi olacaktır.
neler öğrenmek istediğiizi söylerseniz, bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2008, 08:27   #141
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Yücel Bey; önceki ay Ürgüp Çevre Gönüllüleri olarak yaptığımız toplantıda; "Dikmelerin, tohumların dikilip arazinin ağaçlandırılmasından sonra Allah korusun olası bir yangın, talan gibi bir durumla karşılaşabilir miyiz; ne yapmalıyız ? " konusunu ortaya attık. Ortak görüş olarak; "Ağalandırdığımız araziyi orman statüsüne sokmaya çalışalım." düşüncesi ortaya atıldı Tabi bu şu anda yapılması gereken bir iş değil, bir iki yıl sonra yapılmalı.

Araziyi orman arazisi statüsüne nasıl sokabiliriz ?

Ağaçlandırma sahamızın 1 km karşısında bulunan bir ilköğretim okulunda görevli öğretmen arkadaşımız; yine araziye çok yakın bir yerde arıcılık yapan bir gönüllü arkadaşımız; yine sığır besiciliği yapan bir abimiz ve bütün gönüllü arkadaşlarımız sürekli sahayı gözlüyoruz.
Olası bir yangın, talan durumuna karşı hepimiz tetikte bekliyoruz.

Ürgüp çevre gönüllüleri ağaçlandırma sahasını bütün Ürgüp'ün çalışması olarak düşünüyor. Facebook da açtığımız gruba pek çok arkadaşımız katıldı ki bu arkadaşlarımızı erken ilkbaharda çalışmalara götüreceğiz. araziyi onlarında sahiplenip korumaları için bir şeyler yapmaya çalışacağız.

Bunlara ilave olarak neler önerebilirsiniz ?

Saygılar.

Eski 18-12-2008, 08:56   #142
Ağaç Dostu

Merhabalar!

Yücel bey eminim tecrübeleri ile ışık tutacaktır. Yazdıklarınızdan anladığım hepimizi bu işin içine kattığınız. Öğretmenimiz, üreticimiz, hele köylümüz bu işin içine dahilse bayram yakındadır. Hepinizi tekrar kutluyor ve kucaklıyorum.

Hey ANADOLU öyle güzelsin ki herşeyin le ama herşeyinleeeeeeeeee. İyiki varsın ve bizimsin. Sen çok guzel bir yurtsun ve olmaya devam edeceksin.

Saygıyla/ Anadolu divanesi.

Eski 18-12-2008, 09:54   #143
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sayın tamtutulma sizin ağaçlandırma yaptığınız arazide en iyi verim alabileceğiniz türler maviservi,sarıçam,meşe ve sedir ağacıdır. Size bilgi desteğine hazırım. Saygılarımla

Eski 18-12-2008, 10:21   #144
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
Sayın tamtutulma sizin ağaçlandırma yaptığınız arazide en iyi verim alabileceğiniz türler maviservi,sarıçam,meşe ve sedir ağacıdır. Size bilgi desteğine hazırım. Saygılarımla
Sayın seaa teşekkür ederim. Bilgi gerektiğinde size danışırız.

Mavi servi dediğiniz Cemal Bey'in bize yolladığı " Mezarlık servisi" dediğimiz ağaç mı caba ?

Saydığınız türlere ilave olarak

* Ardıç
* Alıç
* Çalı
*İğde
* Mahlep de uyum gösteriyor.

Eski 18-12-2008, 10:58   #145
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sayın tamtutulma mavi servi dediğim arizona servisidir, bu ağaç türüde soğuk iklimlere uygun bir türdür . Cemal Bey'in size yolladığı mezarlık servisi yani kara servi dir. iğdenin de iki türü varmış iğde,yalancı iğde diye.

Eski 16-01-2009, 15:31   #146
Ağaç Dostu

Şimdilerde kar kaplamıştır yamaçları eminim. Ekipteki arkadaşlar 2009 planlarını yapıyor olmalılar.

Selamlar herkese.

Eski 19-01-2009, 09:35   #147
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Cemal Bey hoş geldiniz.

Tahmin ettiğiniz gibi toprak zaman zaman karla kaplı ve donmuş durumda. Mart ortası gibi çalışmalarımıza başlıyacağız. Şu anda bu yıl yapılacakların planları yapıldı.

* İstanbul'da yaşayan Ürgüplü bir dostumuz tohumdan yeşerttiği 180 adet meşe dikmesi getirecek, bunlar dikilecek.

* Önceden bahsettiğim ıhlamur dikmelerini geçen yıl dikemedik. Ihlamurlar dikilecek.

* Bir arkadaşımız yakın bağlantılarını kullanarak 50-100 adet sedir- ardıç temin edecek.

* 5 arkadaşımız kendi bahçesinde dikme yetiştirecek.

* Tema vakfı aracılığıyla bağış toplanıp dikme alınacak.

* Atık pil toplama çalışmalarımız başladı. Herkesi haberdar ediyoruz.

* Sulama projesinin gerekleri adım adım yerine getiriliyor. Nisan-Mayıs gibi yol açtırmaya çalışacağız.

* Çalışmalarımız

http://www.peribacasi.com/forum/index.php?topic=2957.0

http://www.facebook.com/group.php?gid=36014584766

bağlantıları üzerinden sanal olarak ve günlük hayatta yüzyüze ilişkilerle duyurularak herkes haberdar ediliyor.

2009 yılının çok verimli ve önceki yıla göre çok daha başarılı geçeceğini düşünüyoruz.

Bizlere destek olan bütün dostlarımıza Ürgüplü çevreciler adına teşekkür ediyorum.

Eski 16-02-2009, 09:09   #148
Ağaç Dostu

Hunter07's Avatar

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Sevgili tamtutulma tekrar tebrik ederim,çalışmalar baya hız kazanmış,Antalyadan bende destek olmak için ne düşerse yapmaya hazırım.Sağlıcakla kalınızı.

Hunter07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2009, 10:45   #149
Ağaçsever

ismailay's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2009
Merhabalar Tamtutulma çalışmalarınızı büyük bir zevkle okudumçok güzel olmuş yıllardır bende böle bişe düşünüyordum ama destek bulamıyordum. Çok güzel ve gurur veren bir çalışma yapmışsınız. Bende Kayseride ikamet etmekteyim benide böle bir çalışmaya ortak ederseniz çok sevinirim dikim yaptıgınız günleri önceden haber verirseniz sizlere yardım etmek isterim bu konuda fazla bir bilgim yok ama en azından su taşırım malzemeleri taşırım böle bir organizasyonda benimde katkım bulunsun isterim. Yıllar sonra o dikilen fidan ve tohumlara bakıp geçmişi hatırlamak onların büyüdügünü görmek kadar güzel bir şey varmıdır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim .

ismailay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2009, 21:42   #150
Yeni Üye

ıssız orman's Avatar

Ürgüp çevre gönüllüleri ağaç dikti....

Ürgüp çevre gönüllüleri bugün 50 adet lübnan sedirini Ürgüp Evrim dağına dikmiştir.Tamtutulmanın mükemmel bir organizasyonu sayesinde 50 adet fidan 3 saat gibi kısa bir sürede toprakla buluştu.
Bu dikimde en çok dikkatimi çeken husus ise Ürgüp çevre gönüllülerinin sayısı hızla artıyor ve çevreye gönül veren yeni dostları aramızda görmek bizi dahada mutlu ediyor.
Ayrıca bu dikimde her zaman bizden emegini esirgemeyen Şükrü amca pat pat motoruyla Evrim dağına fidanları taşırken ufak bir kaza atlattı,şükürler olsun zeki ve çevikliğiyle bu kazayı olmadan önledi.Burdan kendisinede tekrar geçmiş olsun diyorum....
21-26 Mart orman haftası münasebetiylede tüm çevreye gönül vermiş arkadaşların orman haftasını kutlarım.
EVRİM DAĞI BİR GÜN ORMAN OLACAK.......

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024