agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni135Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-11-2011, 21:09   #781
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar,
Sayfayı açan Sayın Delimus ve bilgisini sakınmayan, fiiliyata geçen cesur kişilere, olumsuz tepkilere rağmen, gerek bilgi ve gerekse nezaket bakımından eksiklik göstermeyen herkese teşekkürler. Sayın Sarıcan, videoları tam yerlerine oturtmakta mahirsiniz, güzel uyarılarınız için teşekkürler. Birbirini kırdıklarını hissedip, özür dileyenlere özellikle teşekkürler.

Sayın Sarıcan;

Kendimi, en son videonuzdaki, bayan çiftlik sahibinin düşünceleri ile başbaşa buldum. Bizde de aynı oluşumun mini uyarlaması olacak bu gidişle sanırım. Son bilgilerin saklanma gereği ona mı işaret idi acaba?

Aliosmankuresir bey;
İşletmeci olarak en sağlıklı sonucu sizin alacağınızı sanıyorum. Yanlışınızdan dönecek kadar erdemli yapınız buna işaret bence. Diğer uygulamacılar da inşallah başarır.

Mermer tozu, acaba video da verilen Supermin olabilir mi? Kuru ortamda yakılması ile kireç elde ederlerdi eski çağlarda. İnek, acaba metabolizması bunu becerebilecek dizaynda mı? Uzmanı değilim.

Tekrar takdirlerimi sunarım efendim.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 07:15   #782
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2011
Nedense bu konunun heycanı bitti neden acaba aslında cok önemli bi konu bu işi yapan arkadaşlar resim koyarsa cok iyi son resimleri yani daha öncekileri gördüm ama gördükce insanın bakası geliyor bence bu konu biraz daha heycan kazandırılmalı

ibo3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2011, 20:27   #783
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ibo3535 Mesajı Göster
Bence çimleri görecek şekilde yap yani rafların dikine olrak arasıan yerleştir böylece ışık eşit dağılır
ibrahim bey bende 11. sayfadaki resimlerde olduğu gibi yapmak istiyorum ama armatür kullanmamışlar etanj contalı duylar var onlardanmı kullanmış ve ne marka florasan kullanmış florasan çeşidini görseniz şaşırırsınız yani çok çeşit var hangisinden kullanmış birde florasanların bu daylight olanlarının 6 ay gibi bir müddet sonra yansa bile değiştirmek gerekiyormuş T5 florasanlarda bu sorun yokmuş falan filan çok ayrıntı var ibrahim bey bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardım ederse sevinirim

maxaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2011, 18:43   #784
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Merhabalar,
Sayfayı açan Sayın Delimus ve bilgisini sakınmayan, fiiliyata geçen cesur kişilere, olumsuz tepkilere rağmen, gerek bilgi ve gerekse nezaket bakımından eksiklik göstermeyen herkese teşekkürler. Sayın Sarıcan, videoları tam yerlerine oturtmakta mahirsiniz, güzel uyarılarınız için teşekkürler. Birbirini kırdıklarını hissedip, özür dileyenlere özellikle teşekkürler.

Sayın Sarıcan;

Kendimi, en son videonuzdaki, bayan çiftlik sahibinin düşünceleri ile başbaşa buldum. Bizde de aynı oluşumun mini uyarlaması olacak bu gidişle sanırım. Son bilgilerin saklanma gereği ona mı işaret idi acaba?
Bende yorumun için teşekkür ederim.

Sarıcan arkadaşımız ağaçlar.net ile ilişkisini kesmiştir.
Kendisine mesaj iletmek isterseniz Soilless Culture - Topraksız Tarım adresinden ulaşabilirsiniz.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2011, 17:14   #785
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2011
Tüm Arkadaşlara Teşekkür eder saygılarımı sunarım ben bu işin plc /otomasionu yapmaya başladım profesyonel ilgi duyan arkadaşlara bilgi paylaşa bilirim saygılarımla 0539 2782281

erdogan.yu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2011, 12:44   #786
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-01-2009
Çalışan bir sistem ya da broşür gibi herhangi bir evrak ne bileyim bilgilendirici bir şeyler var mı? Belki cevabını verirken arayamıycak arkadaşlar olabilir onlarda bu bilgilerden yararlanırlar.

seazone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 11:08   #787
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

Saygı deyer Dostlar iyi bir çalışma olmuş emeginize saglık elleriniz dert görmesin Plastik tepsilerin maliyetini ve alına bilecek yeri yeri ve ebatlarını bildirirseniz memnun olurum
bu işi tam ottomasion yapmaya hazırım ilgi duyan arkadaşlar yardımcı ola bilirim

yüksel Erdogan 0539 2782281

Saygılarımla selamlar

Eski 29-11-2011, 22:27   #788
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2011
yüksel bey benoplast balık kasaları **** unlu mamüller için kasalar var diğer firmalarında balık kasalarından uygun olanları olması lazım ama bu konuda gösterilen kasalar benoplast ın sitesindeki kasalar arkadaşlar siz bir sorum olacak buğday ve arpa ektim çok güzel boylandı ama pamuklanma oluşuyor neden olur sebebi nedir nasıl engel olabilirim oda tipi ozon jeneratörüde alındı ama yinede olmuyor pamuklanma yapıyor sizce sebebi nedir

maxaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2011, 14:23   #789
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

Maxaslan Arkadaşa Arkadaşım havalandırmayı kontrol et

Dostlar facebook da kapalı gurup kurdum ilgi duyan arkadaşların dikkatine

Gurup adı yemmatik hadi hayırlısı

saygılarımla Selamlar
yüksel Erdogan

Eski 02-12-2011, 18:27   #790
Ağaç Dostu

bence nem ölçer var mı? birde bence fan al ışık ve havalandırma cok önemlisi birde sulama

Eski 05-12-2011, 13:02   #791
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

selam dostlar birşeye dikkatinizi cekmek isterim hepiniz ellektrik ve su olan alanda işyapıyorsunuz kaçakelektrik rolesi takın (ALLAH Korunsun ) kacak akıma kapılırsanız kurtuluşyok birde üçlü nosel (fıskıyelerin )yerini ve fiyatını bilen barsa yazarsanız sevinirim

http://www.facebook.com/groups/146994285404608/

Saygılarımla selamlar
yüksel Erdogan

Eski 05-12-2011, 13:36   #792
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdogan.yu Mesajı Göster
Tüm Arkadaşlara Teşekkür eder saygılarımı sunarım ben bu işin plc /otomasionu yapmaya başladım profesyonel ilgi duyan arkadaşlara bilgi paylaşa bilirim saygılarımla 0539 2782281
Merhaba efendim,

Neden burada olmasın ki, telefona ne gerek var, bilgiler paylaşılmak içinse yeri burası. Telefonla paylaşma fikri kadar banal bir düşünceyi nasıl yazıyorsunuz, samimiyetinizi buna göre mi değerlendirmeliyim? Sanırım buna cevabınız ''evet'' olmaz, öyle olursa, benden yana duyacağınız şeyler size hoş gelmeyebilir. Tabii ki siz samimi iseniz ve ben yanlış algılamışsam. Bu durumda da özür borcumuzu ifa ederim.

Saygılarımla.

Mehmet Can beğendi.
Eski 05-12-2011, 15:07   #793
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-10-2010
Fotoğraf görmek isteyen arkadaşlar için;

Neriman Kılıç | Facebook

tevfik çağlan
agrimakina ltd.şti.

teewfix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2011, 15:11   #794
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

evet Herkese Saygılar insanlar konuşa konuşa anlaşır hayvanlar koklaşa koklaşa diye bir Ata sözü vardır olurda da benimgibi yazmayı beceremeyenler vardır düşüncesiyle telefon numaramı verdim bencillikden deyil (bencillik olsaydı bilgi paylaşmaya acık olmazdım )

Formu yöneten arkadaşlara kimlerin online olduklarını da GÖRE BİLİRSEK daha iyi iletişim olur

Saygılarımla selamlar

Eski 05-12-2011, 16:36   #795
Ağaç Dostu

Erdağan bey faceden sizi ekledim ama nasıl yapacaz biz bu makineyi bunu konuşamadık cok ilk etapda tam otomatik yapmasak bile manuel bile yapsak gene başlasak diyorum ufaktan artık

Eski 05-12-2011, 16:45   #796
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Aferim,

Güzel ata sözünüz için. Evet iyi demiş atalarımız. Elbet bir hikmet edinmişler ki, onlara güvenip siz bile kullanmışsınız.

Ne diyebilirim? Konuşmanın yanında, okuma yazma da öğrenin demek haddim değil.

Okul yıllarımda, öğretmen anlatırdı, anlamayana bir daha anlatırdı, gene anlamazsa, ''Ders sonunda gel sana anlatayım'' derdi. Önce sınıfta anlatır, sonra diğer anlayanların hakkını yememe adına, ona özel anlatırdı.

Hiç şahit olmadım, bir kişiye, yekten, derse girer girmez ''gel sana dışarda anlatayım, sınıf beklesin'' dediğine.

Eski 08-12-2011, 12:32   #797
Ağaç Dostu

heycan bitmiş sanırım bu bölümde

Eski 08-12-2011, 14:16   #798
Yeni Üye

erdogan.yu's Avatar

Dostlar yazışmayla olmaz acık telefon Nr verdim elektriki aksamını mekanik aksamını yapmaya hazırım ya siz beni arayın **** bana özelden telefon Nr gönderin ben arayayım

sorundeyil konuşmamızlazım

Herkese saygılarımla Selamlar
Arkadaşların tecrübelerinden Faydalandım
yazan HHerkese Teker Teker Teşekkür eder Ellerine Saglıkderim

Eski 14-12-2011, 20:18   #799
Ağaç Dostu

aliosmankuresir's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2010
sayın arkadaşlarım;

bu sistem ile saman+arpa+yeşil arpa otu üretmeyi denesek olma mı?
yani sistem iki işlevli olsa bi kısım kullanılacak tohumu üretse gübreli ortamda diğer kısım da çıkan tohumları yeniden yeşil ota döndürse bence işin asıl olması gereken olacak sanırım

Düzenleyen aliosmankuresir : 14-12-2011 saat 20:21 Neden: az yazdım çoğalttım açıkladım
aliosmankuresir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 21:49   #800
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Tohum üretmek maliyetli ve yetersiz olur ziraa 1m2lik bir sistemden en iyi şartlarda 1kg arpa elde edilebilir ki , iklimi taklit etmek, topraksız tarım uygulamak 1kg arpa için çok maliyetli olur aslında 1m2lik sistemden 100kg arpa tohumu bile elde etkeniz maliyeti karşılamaz.

Eski 24-12-2011, 00:37   #801
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2011
Arkadaşlar,

Visky den haberi olan varmı? Kendisine özelden de mesaj attım ama cevap alamıyorum. Bu konuda ne aşamada, son durumu nedir acaba bilen var mı?

istranca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2011, 01:00   #802
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2011
Arkadaşlar,

Arpaları ne kadar süre suda bekletip iyice şişmesini sağlayacağız? Ben yaklaşık 60 saat tuttum ve daha sonra bir kaba serdim ancak bu süre içerisinde herhangi bir filizlenme olmadı. Bu konuda fikri olan var mı? Hiç mi suda bekletmemeliydim yoksa daha fazla veya az mı bekletmeliydim?

Saygılarımla

istranca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2011, 14:01   #803
Ağaç Dostu

Sadece 24 saat beklet. Arpaların büyük bir ihtimal fermante olup ekşimiştir.

Eski 01-01-2012, 14:59   #804
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-09-2010
Bu konuyu baştan sona okuyacak arkadaşlara özet bir uyarıda bulunmak istiyorum. 27 sayfa yazışmayı okuduktan sonra bu üretimin maliyeti konusunda ve asıl önemlisi ineklere yedirilme miktarına göre sütteki verim artışı **** yem maliyeti üzerine etkisi konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayacaksınız. Ayrıca uzun süreli besleme sonuçlarınada ulaşamayacaksınız.(her nekada konu 2009 da açılmış olsa da)En çok üretimde kullanılabilecek tavalar konusunda bilgiye sahip olacak ayrıca üretimin detaylarından uzak ama ana hatlarıyla üretim prensibini kavratacak bilgileri öğreneceksiniz.

my1981 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 17:06   #805
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Ben bu mantığı anlamıyorum arkadaş, ineğin süt verimindeki tek etmen beslenme değildir , Bu yüzden bu makinenin ufağını 1,2 ineğe yetecek kadarı yapacaksınız buda 250tl gider gitmez , deneyip göreceksiniz, mantığınıza hesabınıza yatarsa büyüğünü yaptıracaksınız,hepsi bu , bu konuyu açma amacım makinenin nasıl yapılacağını tartışmak , makine bir çok hayvancalık alanında kullanılabilir sadece inekler için bir yem makinesi değildir,
Verimi etkilemese bile, hayvanlarınızın taze ot ihtiyacını dört mevsim karşılaması bence pahalı olmayan bu sistemi kurulmasını avantaj olarak görüyorum....

Eski 01-01-2012, 17:19   #806
Ağaç Dostu

bu işi gercekten başaran arkadaşlar nerde bi göründüler bi kayboldular en doğru bilgiyi onlardan almak gerekir ama artık tenezül edip bakıp yazmıyorlar bile iyimi oldu kötümü oldu ne oldu bizde bi öğrensek

Eski 02-01-2012, 10:43   #807
Ağaçsever

Herkez ufak büyük bu üretimi yaptıktan sonra burada yazılanların ne önemi var. Benim söylemek istediğim yapıp başaran arkadaşlardan niye ses çıkmıyor. Bu arada altı üstü 250TL gidecek diyosunuz ama onu verebilecek var veremiyecek var.

Eski 02-01-2012, 20:22   #808
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Çok daha basit bir sistem yapın 10 tl harcayın veya Sonuçta hiç para vermeden bir kapın içinde gine çimlendirme yapılır sadece sistem olunca daha zahmetsiz olur okadar Birkaç saat arayla gidip gelip fısfısla filan sulayarakta çimlendirme yapılır.
Şimdi anlatmak istediğim bana göre kim nederse desin iş sizde bitiyor herkez verim alırken siz alamayabilirsiniz bu tam terside olur , bu yüzden en kesin çözüm sizin denemeniz.

Eski 06-01-2012, 13:13   #809
Ağaç Dostu

Herkesin verebileceği mutlaka bir şeyleri vardır eğer bu sistemi istiyormusun? cevabın evetse sayın Delimusun dediği gibi istersen elle fıs fıs kullanarak yap istersen tamamen bilgisayar kontrollu olsun ya da sadece emeğini ver gibi. Bu sistem kesinlikle verimi artırır bununla ilgili çok örnekler var. Burada ineğe verilen miktar çok önemli kesinlikle ben yem maliyeti min olsun ben bütün yemimi bundan vereyim günde 30 kg kadar yaş arpa vereyim başka bir şey vermeyim olmaz.

Bunlarıda herkes biliyor. Bu bilen arkadaşların çoğu sizin gibi üretim yapmasada ineğe kesinlikle tek yönlü bir beslenme yapılamayacağını biliyor sayın delimusun söylediği bu siz kendinize ne kadar ihtiyacınız varsa üretim yapım ve bu üretimi 1 ay kadar kullanın oranlarını kendiniz belirleyin. Hayvanınızı hastalandırmayın. Benim fikrim günde 10 kg hayvanda stres azaltacak ve işe yarayacaktır.

Eski 06-01-2012, 17:57   #810
Ağaçsever

Sn sezone hayvan yetiştirmedeki engin tecrübelerinize güveniyorum. Benim anlatmak istediğim, her seferinde üste çıkmaya çalışan arkadaşlardan bu işi zaten yapan var ne olup bittiğini açık açık yazmıyorlar. Zaten alınan bir yol var bizde üzerine devem edelim diyoruz ama yok siz yanda bir keçi yolu var ordanda git belki istediğin yere varırsın diyorsun.

Düzenleyen my1981 : 06-01-2012 saat 21:00

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024