agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni10440Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-06-2010, 10:27   #421
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Kapı önüne, geçen yıl istanbul' daki Apartmanımızın bahçe kapısını saran Pembe Ponpon gülden getirdiğim çelik tuttu.
Hattaa, büyüdü veeee!
Çiçek açtı.

Name:  Resim 1106.jpg
Views: 953
Size:  68.5 KB

Name:  Resim 1102.jpg
Views: 911
Size:  72.5 KB

Name:  Resim 1105.jpg
Views: 1247
Size:  72.6 KB

Name:  Resim 1103.jpg
Views: 950
Size:  49.2 KB

Name:  Resim 1104.jpg
Views: 852
Size:  38.4 KB

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 10:44   #422
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sadece birkaç kök çimlenen Yer Açelyaları büyüdüler ve açmaya başladılar.

Name:  Resim 1121.jpg
Views: 833
Size:  73.3 KB

Name:  Resim 1119.jpg
Views: 833
Size:  50.9 KB

Name:  Resim 1120.jpg
Views: 813
Size:  50.7 KB

Selma_321 beğendi.
Eski 14-06-2010, 11:10   #423
Ağaç Dostu

finduk52's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2009
Oy kurban olurum ben onlara . Orhan ağabeyciğim işte bu benim bittiğim andır. Hazeranların güzelliği ile objektifin netliği birleşince benim bittiğim an oldu yemin ederim. Çooook güzeller demek istiyorum ama tam ifade edemiyor ki bu iki kelime .

Ben ne yapayım şimdi. Küçük çapta kalp çarpıntısı geçirdim desem abartmamış olurum inanın.

Yüreğiniz elleriniz dert görmesin.

finduk52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 11:55   #424
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi finduk52 Mesajı Göster
Oy kurban olurum ben onlara . Orhan ağabeyciğim işte bu benim bittiğim andır. Hazeranların güzelliği ile objektifin netliği birleşince benim bittiğim an oldu yemin ederim. Çooook güzeller demek istiyorum ama tam ifade edemiyor ki bu iki kelime .

Ben ne yapayım şimdi. Küçük çapta kalp çarpıntısı geçirdim desem abartmamış olurum inanın.

Yüreğiniz elleriniz dert görmesin.
Sevgili finduk52;
Öncelikle bir yanlışlığımı düzelteyim. Bir an Sevgili çiçeksever70' in oturduğu ülke olan Avusturya ile sizin Hollanda' yı birbirine karıştırdım.
Hazeranlara gelince; bende bir çiçeği bu kadar beğenebileceğimi hiç düşünemezdim. Gerçekten harikalar. Bazı objeler, fotoğraf karelerinde daha güzel çıkarlar. Ama inanın bu gerçekte de aynı güzellikte.
Aynı güzel duyguları, sizin için bizlerde paylaşıyoruz.
Herşey gönlünüzce olsun.

Eski 14-06-2010, 12:28   #425
Ağaç Dostu

finduk52's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2009
Hiç önemli değil sevgili Orhan ağabeyim olur bazen öyle karışıklıklar.

Zaten bu güzel duyguları paylaşmayanın burada işi olacağını düşünmedim.Ama hazeranlar çook güzeller ya . Vallahi doya doya bakın benim yerime bende resimlerine.

Ponpon güllerde gözümden kaçtı sanmayın sakın. Güzelliği göz kamaştırıyor. Ayrıca çelikten tutmuş olmasıda ayrı bir gurur kaynağı.Resimleri hazırladım benimde çelikten boyuna bakmadan 2 tomurcuk veren bir sarmaşık gülüm var resmini ekleyeceğim az sonra.

Yer açelyasıda çok çok güzel bir çiçekmiş . İsmini duymuştum ama ilgimi pek çekmemişti açıkçası. Ama sizin resimleri görünce çok güzel olduklarını anladım.

Bahçenizde mis kokulu çiçeklerinizle sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sevgiler ..

Selma_321 beğendi.
finduk52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 16:19   #426
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Bu bahçe her gün daha bir güzelleşiyor.
Orhan bey, geçen sene öyle çok hazeran tohumu dağıttım ki, size de ben gönderdim zannettim.

Gerçekten tam bir şölen, üç dört yılda bir yeniden ekilse daha iyi olur sanırım.
Zaman içinde renkler birbiri ile tozlaşarak değişik tonlar oluşturuyorlar.
Ben seneye çok yıllık olanından ekmek istiyorum, çiçek ve yaprak yapıları çok daha güçlü.

Yer açelyanız nasıl oldu da boya vermedi, benimkiler uzadı gitti, sanırım ısı ve ışık yetersizliği var, suyu da kaçırınca böyle oldular.
Çok güzel açmaya başlamışlar, keyifli bir yaz diliyorum size ve sevgili eşinize.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 22:46   #427
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Hazeranlarınız hepimizin kalbimizde yer buldu Orhan bey.Yer açelyanızıda çok beğendim.Doğadan çektiğiniz çiçekte tüm güzelliğini sunmuş.Etrafımıza bakıyoruz ama görmüyoruz görmeyi bilsek ne güzellikler var aslında.Gördüğünüz için teşekkürler.

dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 23:26   #428
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Popnpon güller hayırlı olsun. Gözünüz aydın. Hazeranlara bayıldım bayıldımmm. Çocukluğumun çiçeği. Babaannemin bahçesine , çocukluğuma götürür beni. Gene aynı şeyi yaşadım sayenizde. Renklerde muhteşem, görüntüleri de. Ellerinize sağlık.

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2010, 00:09   #429
Ağaç Dostu

ardabora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Galeri: 169
hazeranlar gerçekten muhteşem..mor-pembe-beyaz uyumu harika...

ardabora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2010, 11:42   #430
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Orhan Bey, sizin Hazeranların çiçekleri katmerli sanırım, bendekiler yalın katlı ve daha az yoğunlukta çiçek açtılar. Bu yüzden sizinkilerde tavşan olmayabilir Bir de bu sabah benimkiler yere yatmışlardı, bağlamak zorunda kaldım. Sizinkilerin gövde yapısı oldukça güçlü görünüyor.

Ponpon Gülü en sevdiğim gül diyebilirim. Her gün geçtiğim yolun üzerinde bir evin kapı girişinde öyle bir açmış ki, her seferinde "Bir daha makinamı alıp bunu bizimkilere (sizlere) göstermelliyim" diyorum ama her seferinde makinamı almayı unutuyorum. Ve tüm yaz çiçekte kalıyor.

Yer Açelyası da önceki yıllarda tohumdan yetiştirdiğim ve çok beğendiğim bitkiler arasında. Siz sanırım tepe budaması yaptınız, boya değil ene gitmiş. Ama yaprak rengine bakınca "sorun mu yaşıyor acaba?" diye düşünmeme sebep oldu. Çok değişik renklerde çiçekler açıyor, umarım sizde de her gün yeni bir rengi açacak.

Bahçeniz her gün yeni renklerle içimizi açıyor.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2010, 21:00   #431
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Bu bahçe her gün daha bir güzelleşiyor.
Orhan bey, geçen sene öyle çok hazeran tohumu dağıttım ki, size de ben gönderdim zannettim.

Gerçekten tam bir şölen, üç dört yılda bir yeniden ekilse daha iyi olur sanırım.
Zaman içinde renkler birbiri ile tozlaşarak değişik tonlar oluşturuyorlar.
Ben seneye çok yıllık olanından ekmek istiyorum, çiçek ve yaprak yapıları çok daha güçlü.

Yer açelyanız nasıl oldu da boya vermedi, benimkiler uzadı gitti, sanırım ısı ve ışık yetersizliği var, suyu da kaçırınca böyle oldular.
Çok güzel açmaya başlamışlar, keyifli bir yaz diliyorum size ve sevgili eşinize.
Adalet Hanım;
Bahçemi, sizlerden gördüğüm güzellikleri kullanarak güzelleştirmeye çalışıyorum. ama sizlerde farkındasınız ki; daha işin başında olduğum için, zamana ihtiyacım var.
Yer Açelyası dahil, aşağı yukarı tüm otsu bitkilerle yeni tanışıyorum. Bu nedenle, tohumları talmatlara uygun biçimde ekiyorum. Ama sonuçta, ''ne çıkarsa bahtına!'' oluyor.
Hazeran konusunda da benim kafam karıştı.
Bugün, Samsun' da geçen aylarda açılan, Karadeniz' in en büyük yapı marketi olan Baumax' a gittik. Orada Vilmorin Marka, iki farklı paket Hazeran vardı. İkisindende aldık. Elimde; Thompson & Morgan marka Hazeran' da var.
Pakette ''Bodur'' olduğu belirtiliyor.
Vilmorinler marttan itibaren, diğeri sonbahar sonunda ekilmeli deniliyor. Şaşırdım kaldım. Ama, boduru istenildiği gibi sonbahar sonunda ekmeyi düşünüyorum. Tabii, farklı yerlere. Bakalım gelecek yaza ne ile karşılaşacağız.
Sevgili Adalet hanım;
Sizin uzmanlaştığınız konularda, deneyimlerinizin takipçisi olmaya devam edeceğim.
Saygılarımla.

Eski 15-06-2010, 21:09   #432
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağ çiği Mesajı Göster
Hazeranlarınız hepimizin kalbimizde yer buldu Orhan bey.Yer açelyanızıda çok beğendim.Doğadan çektiğiniz çiçekte tüm güzelliğini sunmuş.Etrafımıza bakıyoruz ama görmüyoruz görmeyi bilsek ne güzellikler var aslında.Gördüğünüz için teşekkürler.
Değerli arkadaşım;
Hazeran konusundaki şansıma bende birşey diyemiyorum. Katmerli olmaları, epeyce farklı renklerde açmaları, gerçekten acemi şansı.
Bir paket Yer Açelyası' ndan sadece birkaç kök üretebildim. O da şanssızlık.
Sarı çiçekli bitki konusunda sizinle hem fikirim. Çok sevdiğim ve zaman zaman kullandığım bir sözü yinelemek istiyorum.
''İnsan, gökteki en parlak yıldızı ararken, önündeki pırlantayı farkedemezmiş.''
Saygılarımla.

Selma_321 beğendi.
Eski 15-06-2010, 21:19   #433
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Popnpon güller hayırlı olsun. Gözünüz aydın. Hazeranlara bayıldım bayıldımmm. Çocukluğumun çiçeği. Babaannemin bahçesine , çocukluğuma götürür beni. Gene aynı şeyi yaşadım sayenizde. Renklerde muhteşem, görüntüleri de. Ellerinize sağlık.
Sevgili füsunANK;
Araştıracağım. Gelecek yaza, şayet uyumsuzlukları sözkonusu değilse!, Lupin, Aslanağzı ve Hazeranlardan bir karma yapacağım. Hani şu sizin havuzlardaki gibi. Hem birbirlerine destek olurlar. Zira Hazeranlar, şiddetli rüzgarda yıkılabiliyor.
Duygulu sözlerinizle, beni mutlu ediyorsunuz. Dilerim, herzaman, herşeyi hayal ettiğinizden de güzel yaşarsınız.

Selma_321 beğendi.
Eski 15-06-2010, 21:27   #434
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ardabora Mesajı Göster
hazeranlar gerçekten muhteşem..mor-pembe-beyaz uyumu harika...
Ziyaretiniz için teşekkürederim.
Evet, Sevgili ardabora. Siz arkadaşlarımın bu beğeni dolu sözleri karşısında, bundan böyle Hazeranlar, bahçemin demirbaşı olacaklar.

Eski 15-06-2010, 21:33   #435
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
Orhan bey ;
bodur hazeranların bir kısmını ,göbekte ki uzun hazeranların etrafına dikseniz hoş olur
diye düşünüyorum...bir fikir yalnızca.

Bu hazeran' lara beni de heveslendirdiniz
Yaa..Nurcan Hanım;
O kadar mantıklı fikirler üretiyorsunuz ki! ''Hayır'' demek ne mümkün? Evet.. Gelecek yılın, yuvarlak tarhlarından biri şimdiden şekillenmiştir.
Aklınızla bin yaşayın, e mi?

Eski 15-06-2010, 22:03   #436
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Orhan Bey, sizin Hazeranların çiçekleri katmerli sanırım, bendekiler yalın katlı ve daha az yoğunlukta çiçek açtılar. Bu yüzden sizinkilerde tavşan olmayabilir Bir de bu sabah benimkiler yere yatmışlardı, bağlamak zorunda kaldım. Sizinkilerin gövde yapısı oldukça güçlü görünüyor.

Ponpon Gülü en sevdiğim gül diyebilirim. Her gün geçtiğim yolun üzerinde bir evin kapı girişinde öyle bir açmış ki, her seferinde "Bir daha makinamı alıp bunu bizimkilere (sizlere) göstermelliyim" diyorum ama her seferinde makinamı almayı unutuyorum. Ve tüm yaz çiçekte kalıyor.

Yer Açelyası da önceki yıllarda tohumdan yetiştirdiğim ve çok beğendiğim bitkiler arasında. Siz sanırım tepe budaması yaptınız, boya değil ene gitmiş. Ama yaprak rengine bakınca "sorun mu yaşıyor acaba?" diye düşünmeme sebep oldu. Çok değişik renklerde çiçekler açıyor, umarım sizde de her gün yeni bir rengi açacak.

Bahçeniz her gün yeni renklerle içimizi açıyor.
Evet! sevgili arkadaşım. Benimkiler katmerli. Beyazlarını, birazda beni şartlandırdığınız için olsa gerek benzetir gibi oldum ama nafile.
Benzetemadiğimi yazacaktım ama, siz benden çok yaşayacaksınız.( doğal olarak, olması gerekende o!)
Benimkiler ''ponpon''. Sizinkiler; ''PONPON'' dur. Muhakkak. Sanırım, geçtiğimiz günlerde sizinkilerin ilk çiçeklerini fotoğraflamıştınız.? Bir başka bahçe ile de karıştırıyor olabilirim. Onları bir kez daha fotoğraflayın da, bahçenizde görelim.
Birçok mevsimlik bitki ile olmadığı gibi, Yer Açelyası ile de pek bilgim yok! Gelecek sene daha özeneceğim. ''Tepe budaması'' bir hataymış.
Sevgili Limon;
Sizlerin bahçelerinizi görüp, edindiğiniz tecrübeler ışığında bir bahçe oluşturmaya çalışıyorum. İyi ki varsınız. Esenlikler diliyorum.

Eski 16-06-2010, 16:39   #437
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sanırım en geç bir hafta içinde, Ekşi Karadut yemeye başlayacağız.

Name:  Resim 1166.jpg
Views: 988
Size:  32.1 KB

Name:  Resim 1167.jpg
Views: 826
Size:  49.2 KB

Name:  Resim 1168.jpg
Views: 791
Size:  70.0 KB

Selma_321 beğendi.
Eski 16-06-2010, 22:33   #438
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Afiyetle yiyin dutlarınızı.Ne güzel bir bahçeniz olucak.

dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 06:40   #439
Ağaç Dostu

Zeki Yağlı's Avatar

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Bu sabah, arkadaki Fındıklıktaki büyüyen yabani otlar arasında, Gül hatmi gibi, adaçayı gibi, adını bilmediğim bir yabani ot gördüm. Sarı çiçekleri ile hemen farkediliyordu.
Gerçi en az bir haftadır çiçekli olduğu, dökülenlerinden anlaşılıyor ama ben farkedememişim demek daha doğru olacak.

Eklenti 152671

Eklenti 152672

Eklenti 152673

Eklenti 152674
Orhan beyciğim,
Çok şanslısınız. Bu güzel otun cinsi, sığırkuruğu, türünü bilmiyorum. Bunun rengi pek güzel. Ben zaman bundan tohumdan yetiştiriyorum. Hatta bu sene toplantıda farklı bir türünü V. phoenicieum 'Magic Cnadles ' fidesi dağıtmıştım. Seninki daha sağlıklı ve güzel.
Selamlar

Zeki Yağlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 07:40   #440
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi finduk52 Mesajı Göster
Sevgili Orhan ağabeyciğim ben sorunun cevabını şimdiden biliyorum sanırım sizinki daha erken açacaktır. Hollanda da Türkiye yi geriden takip eden bir ülke sıcaklık konusunda . Yanılmıyorsunuz Ordu Fatsa doğumluyum 5 yaşımdan sonra İzmit te büyüdüm.Her iki şehiride memleketim olarak görüyorum. Ne kadar şanslıyım .

Desenize zakkum buranın şartlarına hiç uygun değil Çocukluğumda gördüğüm bütün bitkileri etrafımda görme arzusundan zakkumda listemde mevcuttu hayallerim suya düştü , napalım sağlık olsun . Bende sizin bodur zakkum ve diğer arkadaşların zakkum çiçekleriyle avunurum o zaman.

Sonbaharda ekilen tohumlarla baharda ekilen tohumlar birbirine yetişebildi demekki bu da

Burada bir Hollandalı bayanın bahçesinde mor ve mavi renklerde hazeran çiçekleri gördüm.Pembesi yoktu ama Tohumlar için şimdiden söz aldım. Olurda bir aksilik olursa sizden yardım isteyebilirim . Nazik teklifiniz için çok teşekkür ediyorum.

Hollanda dan kucak dolusu sevgi ve selamlar.
Sevgili Finduk52 burada bir cok bahcede zakkum var ancak cok büyük saksilara ekip kisin kilere kaldiriyorlar. Öyle bir yeriniz varsa almaktan cekinmeyin derim. Sevgiler.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 09:30   #441
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeki Yağlı Mesajı Göster
Orhan beyciğim,
Çok şanslısınız. Bu güzel otun cinsi, sığırkuruğu, türünü bilmiyorum. Bunun rengi pek güzel. Ben zaman bundan tohumdan yetiştiriyorum. Hatta bu sene toplantıda farklı bir türünü V. phoenicieum 'Magic Cnadles ' fidesi dağıtmıştım. Seninki daha sağlıklı ve güzel.
Selamlar
Eveeet!
Hatta bende aldım. Ama benimki henüz çiçek açmadı. Açarsa, bir kez daha fotoğrafını çekerim.(Birazda yerini sevmedi galiba?)

Name:  Resim 1198.jpg
Views: 779
Size:  62.0 KB

Birde pembe çiçekli adaçayı almıştım. O tepe sürgününden açtı. Yakında yan dallanmalardaki tomurcuklar açacak.
Sağolun Zeki Beyciğim.

Name:  Resim 948.jpg
Views: 733
Size:  53.7 KB

Name:  Resim 951.jpg
Views: 719
Size:  72.2 KB

Selma_321 beğendi.
Eski 17-06-2010, 09:35   #442
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağ çiği Mesajı Göster
Afiyetle yiyin dutlarınızı.Ne güzel bir bahçeniz olucak.
Sevgili dağ çiği;
Teşekkürederim. Keşke yakın olsak ta, tüm güzellikleri dostlarımızla paylaşsak..

Eski 17-06-2010, 10:16   #443
Ağaç Dostu

Zeki Yağlı's Avatar

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Eveeet!
Hatta bende aldım. Ama benimki henüz çiçek açmadı. Açarsa, bir kez daha fotoğrafını çekerim.(Birazda yerini sevmedi galiba?)
Kendini toparlar. Bu sene geç kaldım diye açmayabilir de ama gelecek sene güzel açar.

Yaprakları sizin 'ot' unkine benziyor mu?

Alıntı:

Birde pembe çiçekli adaçayı almıştım. O tepe sürgününden açtı. Yakında yan dallanmalardaki tomurcuklar açacak.
Sağolun Zeki Beyciğim.

Adı Salvia Coccinea 'Coral Nymph' , bir adaçayı cinsi.
Her çiçek dalı geçtikten sonra hemen, çiçeğin altındaki ilk yapraktan koparın gücü tohuma gitmesin, yan dallar daha çok ve güzel gelişsin. Tohumu daha sonra alırsınız. Toprağa dökülen tohumlar da ertesi sene çimleniyor.

Selamlar

Zeki Yağlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 11:24   #444
/

Giriş Tarihi: 08-06-2010
Yer açelyasıda çok çok güzel bir çiçekmiş . İsmini duymuştum ama ilgimi pek çekmemişti açıkçası. Ama sizin resimleri görünce çok güzel olduklarını anladım.

Bahçenizde mis kokulu çiçeklerinizle sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sevgiler ..

krgz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 12:20   #445
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Orhan bey hazeranlar rengarenk çok güzeller. Ama şu ekşi kara dut yokmu o başka birşey bir bahçem olduğunda dikeceğim meyve ağaçlarının başın da geliyor ben çok severim çünkü. Hepsini de güle güle büyütün hazeranlar ve sığır kuyruğundan tohum almayı unutmayın lütfen

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 13:02   #446
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

[QUOTE=Zeki Yağlı;659812]Kendini toparlar. Bu sene geç kaldım diye açmayabilir de ama gelecek sene güzel açar.

Yaprakları sizin 'ot' unkine benziyor mu?

Evet! Benziyor.Bakın!

Name:  Resim 1209.jpg
Views: 837
Size:  55.3 KB

Name:  Resim 1212.jpg
Views: 839
Size:  74.5 KB

Name:  Resim 1213.jpg
Views: 846
Size:  75.2 KB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adı Salvia Coccinea 'Coral Nymph' , bir adaçayı cinsi.
Her çiçek dalı geçtikten sonra hemen, çiçeğin altındaki ilk yapraktan koparın gücü tohuma gitmesin, yan dallar daha çok ve güzel gelişsin. Tohumu daha sonra alırsınız. Toprağa dökülen tohumlar da ertesi sene çimleniyor.

Dediğinizi hemen yaptım. Sağolun Zeki bey.

Name:  Resim 1207.jpg
Views: 813
Size:  66.1 KB

Selma_321 beğendi.
Eski 17-06-2010, 14:08   #447
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Orhan bey hazeranlar rengarenk çok güzeller. Ama şu ekşi kara dut yokmu o başka birşey bir bahçem olduğunda dikeceğim meyve ağaçlarının başın da geliyor ben çok severim çünkü. Hepsini de güle güle büyütün hazeranlar ve sığır kuyruğundan tohum almayı unutmayın lütfen
Sevgili günebakan;
Sanıyorum gençsiniz. Allah, inşaallah siz ve arzu eden herkese kocaman bahçeli bir ev versin! Gönlünüzden geçen tüm bitkileri dikebilesiniz diye.

Ekşi karadut, benim çoçukluğumda, komşu bahçede tanıştığım bir dut. Çok isteyerek diktim. Geçen yıl bir-iki tane yemiştik. Galiba, bu sene daha çok yiyeceğiz.
Eğer bu sabah, Sevgili Zeki bey tanıtmasaydı. Tırpanla biçilecekti. Şimdi kıymete bindi. Onu, ''Anıt Bitki'' ilan ettim. Tohumunu alacağım.
Sevgiler.

Selma_321 beğendi.
Eski 17-06-2010, 14:17   #448
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi krgz Mesajı Göster

Sevgili krgz;
Sizin mesajınızı cevaplamayı özellikle geciktirdim. Yer Açelyasının yeni resimlerini çekip gösterebilmek için.
Bende ilk kez tanışıyorum bu bitkiyle. Üç değişik renk açtı. Bir kök daha var ki, o daha açmadı. Bakalım o ne renk çıkacak. Gerçekten çiçekleri çok hoş.
Güzel duygularınız için teşekkürediyorum. Eskilerin deyimiyle, ''Bil Mukabele''

Name:  Resim 1199.jpg
Views: 870
Size:  69.6 KB

Name:  Resim 1200.jpg
Views: 858
Size:  66.8 KB

Name:  Resim 1201.jpg
Views: 804
Size:  60.6 KB

Name:  Resim 1202.jpg
Views: 814
Size:  68.2 KB

Eski 17-06-2010, 14:31   #449
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Bu sene aralıkta ektiğim bir paket ''Karışık renkli Katmerli Şebboy'' tohumlarından çıkan 5-6 kök ten ikisi çiçeklenmeye başladı. Ama maalesef katmerli değil! Ancak krem renklisini hiç görmemiştim. Ona sevindim.

Çiçeklenme çoğaldıkça, yeni fotoğraflar eklerim.

Name:  Resim 1177.jpg
Views: 820
Size:  46.0 KB

Name:  Resim 1178.jpg
Views: 802
Size:  45.5 KB

Name:  Resim 1179.jpg
Views: 817
Size:  57.7 KB

Name:  Resim 1180.jpg
Views: 826
Size:  70.2 KB

Selma_321 beğendi.
Eski 17-06-2010, 14:39   #450
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Geçen sene yere dökülen tohumlardan çimlenip büyüyen, Thunbergia Alata(Kara Gözlü Suzan) yı, bahçedeki birçok ağacın altına, toprağıyla birlikte yerleştirmiştim. Vişne ağacının altında parlayan güneşi bu sabah farkettim. Demekki, sıra onlara geldi.

Name:  Resim 1205.jpg
Views: 847
Size:  72.1 KB

Name:  Resim 1203.jpg
Views: 875
Size:  70.9 KB

Name:  Resim 1204.jpg
Views: 1018
Size:  30.5 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024