agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni10440Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-08-2011, 15:05   #2161
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Orhan Öğretmenim; En iyi cins meyve fidanlarını araştırırken bakın ne buldum.

Gülibrişim Diğer Özellikler Odunu dayanıklı ve değerlidir. Yaprakları kurutularak çay yapılır. Genç yaprak ve çiçekler pişirilerek sebze gibi yenir.

Bilgiler bana ilginç geldi paylaşmak istedim.

Kaynak: E-fidancım
Sevgili Uzaylı;
Teşekkür ederim. Yukarıda alıntıladığım özelliklerini bilmiyordum.
Fatma Sunay' ın bahçesinde sözünü ettiğiniz domates konusun okudum. Tam yanıtlayacaktım elektrikler kesildi.
Demek bu yıl her yerde durum aynı sayılır. Güler hanımlarda daha yeni yeni toplamaya başlamışlar. Sağlık olsun. Eylül sonuna kadar daha çooook yeriz.
Selamlar. Tekrar teşekkür ederim.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2011, 15:12   #2162
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Orhan hocam, bahçenizin yeşiline, çiçeklerine hayran kaldım sanki ilk baharı yaşıyormuşsunuz gibi, bizim burada bir çok çiçeğimiz sıcaklarla boğuşuyor, çan sarmaşığını ,evden bir on gün ayrıldım yaprakları sararmış buldum. Ya çok sulandı **** hiç sulamadılar. Sizinki nasıl, merak ettim.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2011, 16:15   #2163
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Sevgili Orhan hocam, bahçenizin yeşiline, çiçeklerine hayran kaldım sanki ilk baharı yaşıyormuşsunuz gibi, bizim burada bir çok çiçeğimiz sıcaklarla boğuşuyor, çan sarmaşığını ,evden bir on gün ayrıldım yaprakları sararmış buldum. Ya çok sulandı **** hiç sulamadılar. Sizinki nasıl, merak ettim.
Fatoş Hanım;
Sanırım tatildeydiniz. Hoşgeldiniz.
Karadeniz İklimi' nin artılarından biri, yüksek nem ve bol yağış nedeniyle yer örtüsünün sürekli yeşil kalması. Tabii eksileride yok değil. Badem, kayısı, kiraz ve benzeri meyvelerden sağlıklı verim alınamıyor.

Gelelim çan sarmaşığına:
Son derece iyi durumda. Üstüne üslük adeta azdı. Duvarın sağ bölümündeki Clematislerin ve sol bölümdeki çardak gülümün taraflarına saldırdı. Şubatta biraz sert budayarak sınırlamaya çalışacağım. Geçen yıl yüzeysel bir budama yapmıştım.

Sizin sorunuzu görünce, hemen gidip fotoğrafladım.Bol çiçek tomurcuğu var üstünde.

Sizdeki için bir şey diyemem. Her ikiside olabilir. Dilerim bitki can çekişirken yakalmışsınızdır. Kökler kurumuş veya çürümüşse yazık olur. Ama ben fazla sudan olacağına ihtimal vermiyorum. İzmir' in sıcağında, sadece güneşin en etkili olduğu saatlerde, dibini gölleyerek sulanmış, birkaç saat ısınan bu suyun
sıcaklığı ile haşlanmamıssa! fazla suyun bir zararı olmayacaktır.
İnşallah susuzluktandır. Selamlar.

Name:  118.jpg
Views: 692
Size:  70.2 KB

Name:  119.jpg
Views: 665
Size:  69.0 KB

Name:  121.jpg
Views: 644
Size:  70.5 KB

Name:  122.jpg
Views: 662
Size:  71.9 KB

Name:  123.jpg
Views: 641
Size:  71.6 KB

Eski 11-08-2011, 18:45   #2164
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Orhan Bey çan sarmaşığınız almış başını gidiyor. O da bir çok bitki kökü güçlendikçe gürleşiyor anlaşılan. Çoğumuzun çan sarmaşığı kışı atlatamadığı için böyle günlerini göremedik, bahçenizden görüyoruz.

Verdiğiniz tohumlardan çimlenenlerin ikisini bahçeye diktim, biri kış soğuklarına korunaklı bir yerde, kışı atlatırsa seneye evin kapısına dolanacak diye ümid ediyorum. Gelişimleri şimdilik yavaş, bir de salyangozdan fırsat bulamıyorlar ama ümidimi yitirmedim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2011, 19:24   #2165
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sevgili Kiraz;
Çan sarmaşığı hatırladığım kadarıya, ağustos ve eylülde sonra çok hızlı gelişiyor. Ama dediğiniz gibi, galiba kök güçlendikçe, zaman sınırı tanımaksızın büyüyor.
Benimkisi acemi şansı. Herşey yolunda gitti. Tohum bile verdi. Bende şaşırdım. Dilerim, bu kez Çan Sarmaşığı ile ilgili benzer rasgelişleri sizde yaşarsınız.
Herşey gönlünüzce olsun.

Eski 11-08-2011, 19:50   #2166
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sevgili Zafer İnandıklı' nın büyük zahmetlerle gönderdiği Brugmansia - Angel's Trumpet (Meleklerin Boruları) ilk çiçeklerini açtı. Çok nefis kokuları var. Ben turunçgil yaprağı kokusuna benzettim. Ama biraz daha yoğunu...

Teşekkürler dostum.

Name:  048.jpg
Views: 703
Size:  71.8 KB

Name:  049.jpg
Views: 642
Size:  68.6 KB

Name:  050.jpg
Views: 710
Size:  69.8 KB

Name:  051.jpg
Views: 686
Size:  56.6 KB

Daturaları bu kez komşu bahçenin kenarına diktim. Sanrım 8-10 tane var. Bunların hepsi mor. Beyaz sadece bir kök çimlendi. Onuda başka bir yere diktim.

Name:  076.jpg
Views: 685
Size:  72.3 KB

_Esin_ ve Selma_321 beğendi.
Eski 11-08-2011, 19:59   #2167
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sevgili orhan abi,bahçe renk renk birtarafta gül bitarafta çan clematisler.
Hepisi sizi sarmiş sarmalamış dadura çok güzel görünüyor.
Emeklerine sağlık.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2011, 20:02   #2168
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Zinnialar en çiçekli dönemlerini yaşıyorlar.

Name:  059.jpg
Views: 679
Size:  74.3 KB

Bu grup yoğunlukla, pembe çiçekli boylu asterlerden oluşuyor.

Name:  102.jpg
Views: 669
Size:  72.7 KB

Olgunlaşmaya başlayan kışlık şeker fasulyelerin bir bölümünü topladık.

Name:  111.jpg
Views: 650
Size:  72.7 KB

Name:  112.jpg
Views: 657
Size:  72.3 KB

Name:  116.jpg
Views: 646
Size:  38.6 KB

Eski 11-08-2011, 20:26   #2169
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
Sevgili orhan abi,bahçe renk renk birtarafta gül bitarafta çan clematisler.
Hepisi sizi sarmiş sarmalamış dadura çok güzel görünüyor.
Emeklerine sağlık.
Çoğu yerde söylüyorum. ''Benim bahçemin en renkli ayı ağustos'' diye. Gerçekten öyle. Galiba, Karadeniz' e yaz geç geldiğinden olacak, renklenmelerde gecikiyor.
Teşekkürler Sevim Hanım.

Eski 11-08-2011, 20:36   #2170
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili Orhan Özbilgiç, bahçe çok güzel olmuş, çok keyiflidir çok,mest olduk fotoğraflardan.Bakmaya doyamadım gerçekten, ne güzel renkler,elinize,emeğinize sağlık.
Maşallah bütün bitkileriniz çok sağlıklı gözüküyor.
Saygılar.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2011, 20:49   #2171
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveflower Mesajı Göster
Sevgili Orhan Özbilgiç, bahçe çok güzel olmuş, çok keyiflidir çok,mest olduk fotoğraflardan.Bakmaya doyamadım gerçekten, ne güzel renkler,elinize,emeğinize sağlık.
Maşallah bütün bitkileriniz çok sağlıklı gözüküyor.
Saygılar.
Sayın loveflower;
Şu çiçek şuraya, bu çalı buraya, şu çiçek şu renk açacak, bu farklı v.s. gibi kurgular sonunda, beklentinizi karşılıyorsa sizde mutlu oluyorsunuz.

Fotoğraflarını gören sizler beğeniyorsunuz. Sizler beğendikçe, mutluluğunuz keyif ve gurura dönüşüyor.
Bu sene genelde, benim için böyle oldu. Herşey yolunda gitti yani.
Beğendiğiniz için çok teşekkür ederim. Sağlıkla kalın.

Selma_321 beğendi.
Eski 12-08-2011, 10:55   #2172
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Orhan hocam clematis çan sarmaşığı kırmızı gül balkon duvarında harika maşallah coşmuşlar kına çiçekleri çok güzel görünüyor kışlık fasulyelerde hazır harika bir bahçe efendim maşallah ellerinize emeklerinize sağlık sevgiler...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 12:52   #2173
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Çok çok güzel...

Kim derdi ki bizim gözümüz gibi sakındığımız cılız Çan Sarmaşığı böyle olacak? İlk çiçeğini ne de merakla beklemiştim, haftalarca açmak bilmemişti. Zengarden da başka renklerini de gördüm, ben de onlardan yetiştirmeye çalışayım, olursa paylaşırız.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 14:48   #2174
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sevgili Periş;
Sardılar, sardılar..Valla saracak yer kalmadı. Özellikle Çan sarmaşığı diğerlerini bir yorgan gibi örtercesine kapladı duvarı. kına çiçeklerini üç yıl önce dikmiştim. Artık her sene kendiliğinden onlarca kök çıkıyor. Bende sadece önde bir sıra bırakıp, diğerlerini yoluyorum.
Selamlar.

Eski 12-08-2011, 15:01   #2175
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Çok çok güzel...

Kim derdi ki bizim gözümüz gibi sakındığımız cılız Çan Sarmaşığı böyle olacak? İlk çiçeğini ne de merakla beklemiştim, haftalarca açmak bilmemişti. Zengarden da başka renklerini de gördüm, ben de onlardan yetiştirmeye çalışayım, olursa paylaşırız.
Sevgili limon;
Biliyorsununuz değil mi? Ben bu bitkiyi ilk kez sizin bahçede gördüm. Bir yapı markette tohumunu bulunca aldım.
Yetiştirilmesi ile ilgili tüm deneyimlerinizi başlıkta paylaştınız .Benimkinin daha ilk yılda, donmadan kışı geçirmesi ( birazda geçtiğimiz kışın çok ılık geçmesinden olabilir! ), benim için büyük şanstı. Birde üstüne üslük, ilk yılında meyve ( Tohum ) vermesi çok büyük şanstı. Sonrası malum. yere yakın seviyeden budamam gerekirken, bir dalı olduğu gibi bırakıp, yaklaşık iki metreden budadım.
Tüm bunlar üst üste gelince, benimkisi coştukça coştu.
İnşallah renklilerini yetiştirebilirsiniz.
Selam ve sevgiler.

Eski 13-08-2011, 19:48   #2176
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Üç-dört gün önce, sitemiz üyelerinden Salih Kızılot' la birlikte, köyümüz halkından ve bitkilere en az bizim kadar meraklı Çetin Üstün'ün semaver çayına davetliydik.
Çay demlenirken bende, bahçedeki muzları görüntüledim. Bu sene erken olgunlaşmaya başladığı için Karadeniz' de ilk kez muz yiyebileceğiz gibi. Tabii Çetin Üstün' den bize kalırsa.

Name:  048.jpg
Views: 622
Size:  44.5 KB

Name:  049.jpg
Views: 577
Size:  45.0 KB

Name:  050.jpg
Views: 584
Size:  45.5 KB

Name:  053.jpg
Views: 541
Size:  37.5 KB

Name:  054.jpg
Views: 611
Size:  55.4 KB

Eski 13-08-2011, 20:00   #2177
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sıra çay içmeye geldi. Semaverdede pek güzel oluyor hani.

Name:  056.jpg
Views: 566
Size:  70.7 KB

Name:  057.jpg
Views: 580
Size:  69.9 KB

Name:  058.jpg
Views: 616
Size:  70.8 KB

Bizim Çetin orijinal şeyleri sever. Bisikleti de üç tekerlekli. Onun ağırlığı ile birlikte yükünü ancak o taşır zaten.

Name:  068.jpg
Views: 587
Size:  62.5 KB

Bugün, akşama doğru Köyümüzün gençlerinden bir grup, bahçemi gezmeye geldiler. Bahçemin güzelliğine güzellik kattılar. Bir anda bahçemdeki çiçek sayısı artıverdi. Sağolsunlar...

Name:  005.jpg
Views: 594
Size:  57.9 KB

Eski 13-08-2011, 20:12   #2178
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Hocam, ben görmeyeli bu bahceye neler olmuş böyle. Kıskanmıyayım diyorum ama ne mümkün

Çan sarmaşığını görünce nutkum tutuldu. Sizden aldığım tohum cıkmadı. Yapı marketten de aldım görünce, ıhhhhııııııı((( Benim, çan sarmaşığından yana şansım yok anladım.

Çimlerinize ayrıca bayıldım, cok güzel olmuş.

Bahcenizdeki gençleri görünce de, ayrıca içim açıldı. Keyfiniz daim olsun efendim, ablama selamlar.

Selma_321 beğendi.
cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 20:13   #2179
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Orhan hocam muz ağacı hakikaten çok güzel görünüyor semaverde çayın keyfine diyecek yok zaten bayıldım gençleri bahçenize konuk etmeniz ne güzel bu güzellikleri yerinde görmenin keyfi bir başka güzeldir herşey okadar güzelki ellerinize emeklerinize o güzel yüreğinize sağlık sevgiler...

Selma_321 beğendi.
Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2011, 23:39   #2180
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın Orhan Özbilgiç öğretmenim, bu gün bahçeye gittiğimizde bir sürprizle karşılaştık. Tohumlarını gönderdiğiniz thunbergia alatalardan sadece bir tanesi çimlenmişti. Ve ilk çiçeğini bugün gördük. Çok yavaş gelişiyor ama olsun, açtı ya devamı gelir. İlk çiçek kardeş bahçeye yakışır diye düşündüm. Saygılar...

Name:  suzan.JPG
Views: 577
Size:  31.1 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 10:50   #2181
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sevgili cemo;
O kadarda abartılacak bir durum yok be... Sizlerin bahçelerinizin geçtiği aşamalardan bizimkide geçiyor. O kadar. Şimdi hedef, sizinkiler gibi ''En Güzel'' bahçeleri izleyip, biraz daha güzelleştirmek.

Çim konusunda, Sevgili Zeki Yağlı gibi düşünüyorum. Çim zor ve masraflı bir örtü. Tanrı buralara en güzel örtüyü vermiş. Hastalığı yok, yabani otu yok . Sadece biçiyorum. Biçtikçede gürleşiyor.

Çan sarmaşığı konusundada, çok ama çok şanslı olduğum kesin. Yoksa bu sarmaşığı üç sene önce tanımıyordum. Sağolsun Limon tanıttı. Nasıl bakılacağını ondan öğrendim.

Gençlerle sürekli diyalog içinde olmak gerektiğine inanıyorum. Onlar bizi aydınlığa sürüklüyor. Hızlarına yetişmek bizim için zorda olsa, onları takip etmeyi gerekli görüyorum.
Herşey gönlünüzce olsun.

Selma_321 beğendi.
Eski 14-08-2011, 10:51   #2182
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Çok güzel fotoğraflar. Çetin Bey'in bisikletli fotoğrafına sizin de gölgeniz düşmüş, çok güzel fotoğraf. Bu keyifli, gülen yüzlü fotoğraflardan sonra biz de keyiflendik. Daim olsun...

Selma_321 beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 10:53   #2183
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sevgili Periş;
Bazen gönül birilerininde bu keyfi, sizinle paylaşmasını öyle istiyor ki. Keşke sizde aramızda olabilseydiniz. Bunu yürekten isterdim.
Selam ve sevgiler.

Selma_321 beğendi.
Eski 14-08-2011, 10:58   #2184
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sayın SDurul;
Çok düşüncelisiniz. Teşekkür ederim. Sağlık ve mutluluk içinde, keyfini sürün.

Eski 14-08-2011, 11:05   #2185
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Çok güzel fotoğraflar. Çetin Bey'in bisikletli fotoğrafına sizin de gölgeniz düşmüş, çok güzel fotoğraf. Bu keyifli, gülen yüzlü fotoğraflardan sonra biz de keyiflendik. Daim olsun...
Arada bir ana tema olan ''Bahçemiz'' konusundan uzaklaşıp, azda olsa farklılıkları gündeme taşımak hoş oluyor, düşüncesindeyim. İnsan içinde bulunduğu koşullar içinde,boş zamanlarını en güzel biçimde değerlendirmeye bakmalı. Bizimkiside öylesine mütevazı bir hoşluk işte.
Sağol Limon.

Selma_321 beğendi.
Eski 14-08-2011, 13:14   #2186
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Orhan bey,
Helichrysum kırmızısı da harikaymış. Bu çiçek benim de favorilerim arasına girdi. Bütün yaz hiç çiçeksiz kalmıyor. Ben baharda satın aldığım tohumlardan üretmiştim. Şimdi eskiyen çiçeklerin dibinde sanırım tohum oluşturuyor. Ama yine de emin değilim. Tohum alma hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

nurguldk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 13:39   #2187
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurguldk Mesajı Göster
Orhan bey,
Helichrysum kırmızısı da harikaymış. Bu çiçek benim de favorilerim arasına girdi. Bütün yaz hiç çiçeksiz kalmıyor. Ben baharda satın aldığım tohumlardan üretmiştim. Şimdi eskiyen çiçeklerin dibinde sanırım tohum oluşturuyor. Ama yine de emin değilim. Tohum alma hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Sayın nurguldk;
Aslında sizden farkım yok. Banada tohumlarını Sevgili Zeki Yağlı vermişti. Önce viyollerde fide haline getirip, sonra saksıya diktim.

Tahmin ettiğiniz gibi, galiba tohumlar eskiyen çiçeklerin ortasında. O nedenle ben:
Kuruyan çiçekleri bir bütün olarak toplayıp,iki küçük pet şişe içine (Tabii şişelerin içini iyice kurutarak!) doldurdum. Ağzını sıkıca kapadım. Gelecek yıl öylece ekmemde bir sakınca olacağını sanmıyorum.
Ben tüm bitki tohumlarını, aynı yöntemle saklıyorum. Özellikle nemli olan bölgemizde, hiç bozulmadan, tohumuna göre bir iki yıl kalabiliyor.
Saygılarımla.

YeniGine ve Selma_321 beğendi.
Eski 15-08-2011, 21:34   #2188
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-11-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sevgili ayazkentli;
Kargı, eskİden yapı malzemelerinin çeşidinin azlığı, pahalı oluşu ve ancak belli merkezlerde bulunabilmesi nedeniyle daha popülerdi. Malum birde sepet örmede kullanılırdı.
O yıllarda Büyük Menderes ovasında en kaliteli kargı, Aydın' nın Germencik İlçesi' de denirdi. Hatta eksiğiyle, yöresel ağızla şöyle denirdi.
''Gagı vaa, gagıcık vaa. Gemenciğin gagısının üstüne gagı mı vaa?'' Dilerim sizin kargılarda Germencik kargisi gibi kalitelidir.
Sağlık ve sevgiyle...
sayın orhan özbilgiç,
o zamanlar germencik ve incirliovada çingeneler (roman vatantaşlar) sepet yaparlardı bu kargılardan, sanırım halen de yapılıyor.
sizin bahçeyi gezmek için bir ömür ister, o kadar geniş araziniz var ki, şayet kargınız yoksa, aydın değil ama izmir'den size kargı gönderebilirim.
aç kalmayacağım bahçeleri desteklemek adına...
saygılar

Selma_321 beğendi.
mavikartal5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2011, 22:16   #2189
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sayın mavikartal5;
Evet, o yörenin eski yıllardaki demografik yapısını biliyorum. Sepet yapımı ise, yörenin incirlerini pazarlamada bir makyaj olarak kullanıldığı, birazda turistler ilginç bulup satın aldıkları için sürüyordur sanırım.

Kargı gönderme teklifiniz büyük bir jest. Ne varki burada benim gibi bahçesi olup, İzmir' de yaşayan bir arkadaşım, Bayraklı' da bulup söktüğü kargı rizomlarını üretip banada verecekti. Başarılı olamadı. Sonbaharda gittiğinde tekrar getirecek. Bir kez daha birlikte deneyeceğiz. Yinede teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Selma_321 beğendi.
Eski 16-08-2011, 08:22   #2190
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Galeri: 1
Orhan Bey merhaba,

Bahçenizi gezdim ve gerçekten tebrik ederim bir bahçe kısa sürede ancak bu kadar geliştirilebilir.Sanırım bu hızla yakında kaya bahçesi ve su bitkilerine de mutlaka merak sararsınız tabi ben size bir kestane ağacı (at kestanesi **** ıhlamur da olabilir) ve onun altına dikeceğiniz açelya, rhodedendron türlerinin de bahçenize çok güzel bir hava katacağını söylemek isterim.Bir de lupinlerinizin rengine bakılırsa toprak drenajı zayıf ve muhtemelen PH yüksek, yani kükürt takviyesi yapsanız iyi olur.

Selma_321 beğendi.
oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024