agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni10440Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-08-2012, 00:42   #2851
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sevgili çisem;
Bahçemi sürekli izliyor olmanız beni mutlu etti. Sağolun, varolun.
bahçemde çim yok. Yörenin endemik yer örtücü bitkileri onlar...O bizim şansımız.
Ağırlıklı olarak; Ayrık çayırı, ince çayır, üçgül denilen bir yonca türü ve birazda buralarda 'cinek' denilen kalın bir çayırdan oluşuyor.
En az, 30-40 gün aralıkta yağmur yağdığı sürece, sulama gerekmiyor. Zira, ÇİSE yetiyor. Buralarda, çiy yerine, çise deyimi kullanılıyor.
Akşam güün batınca çayırlar ıslanmaya başlar, sabah kuşluk vaktine kadar hep ıslaktır. Anlayacağınız, deri ve bez ayakkabıların vay haline.

Size bu sabah çektiğim görüntülerle bahçemin çayırlarını ve çise yi tanıtayım.

Selam ve sevgilerimle.

Çiy (Çise)
Eklenti 318049

Yonca (Üçgül)
Eklenti 318050

İnce Çayır
Eklenti 318051

Ayrık çayırı
Eklenti 318052

Güneş doğalı 3-4 saat olmasına rağmen çayır hala ıslak. Yani, saat 9-10' a kadar lastik ayakkabıya devam.
Eklenti 318053
Bir öncesinde sarı çizmeli ayaklar, şimdi de lastik ayakkabılı ayaklar... Çok hoş olmuşlar Orhan Bey.

Halil Önen beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2012, 01:03   #2852
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Gezdim, geldim. Gerçekten zoru - kolayı, güzeli - çirkini, gideni - geleni, üzüntüsü - sevinci hepsii birlikte; güzellikler yaratmışsınız. Çok güzel bir bahçeniz var; güle güle oturun emeğinize sağlık. Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Herşey gönlünüzce inşallah Orhan Bey.

mrduran ve Selma_321 beğendi.
Eski 29-08-2012, 03:31   #2853
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Orhan Bey, gerçekten Aüustos bahçenize güzellikler, renkler getirmiş. Sağlıkla keyfini çıkarın.
Ben de terasım hep Mayıs -Haziran yaşasın isterim. Ağustos benim için en zor, kayıplarla dolu bir dönemi, sardunyalar, kaktüsler bile bu sıcağa dayanamadı.Allahtan sonbahar geliyor da, kasımpatılar yüzümü güldürecek..
Vildan Hanım;
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
Bahçemi oluştururken, yöre iklimine uygun bitkileri seçmeye özen gösterdim. Gerçekten uyum sağlayanlarda ne tesadüftür ki, genelde bu ayda çiçekleniyorlar. Galiba sizin oralara göre daha serin ve yağışlı bir mevsim yaşamamız, bizim şansımız olsa gerek.
Sardunya ve kaktüsler sıcağa ve güneşe dayanıklıdırlar diye bilirdim. Üzüldüm. Geçmiş olsun.
Kasımpatıları bende çok seviyorum. Hatta evimizin önünde bir köşede var. Ama buralarda çok fazla boylanıyor ve sonbahar yağışlarıyla birlikte yerler yatıyorlar.
Selam ve sevgilerimle. Daha renkli bir sonbahar diliyorum.

Halil Önen beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2012, 04:04   #2854
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
2842 nolu mesajın 4. ve 5. fotoğrafındaki güzel çiçekli ağacı sorarak başlayayım, önce abelya zannettim ama değilmiş.
Bu mevsimde açması çok güzel, sinamekiyi de bu ayda açtığı için seviyorum.

Maşallah, zinnialar hâlâ şıkır şıkır, valla sizden gelecek zinnia tohumları ile hesaplar yapıp duruyorum haberiniz olsun.
13 senedir aynı duran bahçeyi zinniaların hatırına değiştiriyorum, hem de epeyce yorularak
Yaptığım zaman(becerebilirsem tabii)ne anlatmak istediğimi göreceksiniz inşallah.

Sihirbaz gülünüz GS lı olmuş haberiniz olsun
Aşı mı yaptınız yoksa kendiliğinden mi böyle açtı, çok ilginç, fanatiklere iyi fiyata satabilirsiniz, tabii kıyabilirseniz.

Bir köşede sessiz duran küçük bir kanarya gülü gördüm, aman dikkat edin, tüm bahçeyi istila etmesi için bir kaç yıl yeter.
Benim bahçemdekini sökmek zorunda kalacağım ne yazık ki, diğer bitkilere hiç şans vermiyor, kocaman bir ağaç oldu, kökleri tıpkı Amerikan sarmaşığı ve ya acem borusu gibi metrelerce yürüyor.

Bahçe her zamanki gibi şahane, yaz bitmeden keyfini sürün.
Tüm aileye sevgi ve selamlar.
Adalet Hanım;
Biraz acele mesaj oldu. O nedenle fotoğraflara açıklama ekleyemedim. Arkadaşlarımızdan özür dilerim.
Sözünü ettiğiniz çiçekli ağaç (çalı grubu), Cleredendron (Kısmet Ağacı). Ağustostan eylüle yasemin kokulu (Hemde 24 saat yoğun!) çiçekler açıyor. Güneşi çok seviyor. Susuzluğa dayanıklı. Karasal iklime önerilmiyor. Zira kuvvetli donlara hassas imiş. Sizde yetişebileceğini sanıyorum. Çok hızlı büyüyor. Üçüncü yılında boyu, 2 metreyi aşıyor ve çiçekleniyor.

Zinnia tohumlarınız benden. Kesinlikle güzel bir köşe çıkacaktır karşımıza.

Sihirbaz gülünü aldım alası doğru dürüst ebruli bir görüntüsü olmamıştı. Sağolsun Sevgili Sevim4 iki tane gönderdide onlarda gördüm marifetlerini.
Bu açacak olan benim aldıklarımdan. Tam açınca anlayacağız gerçek renklenmeyi. Şimdiki haliyle aynı dalda, sade sarı ve sade bordo açacakmış gibi duruyor. (GS' li dedirtmemek için ''Bordo'' diyorum. Nede olsa serde FB' lilik var!)

Kanarya Gülü için söylediklerinize katılıyorum. O nedenle, nisanda ta duvar dibine dikmiştim ama yinede bir düşüneceğim.

Deneyim ve birikimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bizdende size selamlar.

Eski 29-08-2012, 04:12   #2855
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Gezdim, geldim. Gerçekten zoru - kolayı, güzeli - çirkini, gideni - geleni, üzüntüsü - sevinci hepsii birlikte; güzellikler yaratmışsınız. Çok güzel bir bahçeniz var; güle güle oturun emeğinize sağlık. Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Herşey gönlünüzce inşallah Orhan Bey.
Sevgili YeniGine;
Günlerdir bahçemi baştan sona dolaştınız. Her mesajınızla beni motive edip yüreklendirdiniz ve mutlandırdınız.
Asıl ben teşekkür ederim.
Sizinde herşey gönlünüzce olsun. Selam ve sevgiler.

YeniGine ve Selma_321 beğendi.
Eski 09-09-2012, 14:08   #2856
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Orhan hocam, teşekküre geldim 2 sene önce gönderdiğiniz tohumdan yetişen seluka nihayet çiçeklenmeye başladı, hem de 100 kadar tomurcukla İnanılmaz keyifli bir çiçekmiş, çok sağolun!

Eklenen Resimler

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2012, 17:37   #2857
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elek Mesajı Göster
Orhan hocam, teşekküre geldim 2 sene önce gönderdiğiniz tohumdan yetişen seluka nihayet çiçeklenmeye başladı, hem de 100 kadar tomurcukla İnanılmaz keyifli bir çiçekmiş, çok sağolun!
Sevgili elek;
Çok sevindiğimi bilmem söylememe gerek var mı?
Bahçede ise, kışı çok soğuk olmayan(-5-6 derecelerin altınıgörmeyen) bir köşede, toprak altındaki yumruları canlı kalıyor ve mayıs ortalarından yeni sürgünler veriyor.

Saksıda ise korumanız zaten daha kolay.

Çiçekli fotoğrafını bahçemde yayınlama inceliğini gösterdiğiniz için, ben teşekkür ederim.

elek, ciroz ve Selma_321 beğendi.
Eski 11-09-2012, 13:07   #2858
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
sayın orhan bey maşallah bahçe çok güzel ellerinize sağlık elleriniz dert görmesin. cıvıl cıvıl bir bahçe ... resimler içimi açtı.

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2012, 19:57   #2859
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibelim Mesajı Göster
sayın orhan bey maşallah bahçe çok güzel ellerinize sağlık elleriniz dert görmesin. cıvıl cıvıl bir bahçe ... resimler içimi açtı.
Sayın sibelim;
Beğenmenize ve iyi dileklerinize çok teşekkür ederim. Sağlık ve mutluluk dileklerimle...

Selma_321 beğendi.
Eski 14-09-2012, 21:39   #2860
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
sayın orhan bey avatarınızdaki resimdeki tavusda bahçenizdemidir ? böyle bir güzelliğide sahipseniz 41 kere maşallah

mrduran beğendi.
sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2012, 19:07   #2861
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibelim Mesajı Göster
sayın orhan bey avatarınızdaki resimdeki tavusda bahçenizdemidir ? böyle bir güzelliğide sahipseniz 41 kere maşallah
Maalesef değil!
O tavus kuşu (Çok sayıda beyaz ve renklisi) Yeşilköy Röne Park' ta.

Not: Gün boyunca aralıklarla size mesaj göndermeyi denedim. Ama başarılı olamadım. Yaklaşık 10 gündür, internetim o kadar ağır ki; fotoğraf yükleyemediğim gibi, yazdığım mesajları bile gönderemiyorum.

Agaclar.net ile birlikte bir çok siteyi kullanamıyorum. İnşallah bu mesajımı gönderebilirim. Nitekim size yazdığım önceki mesaj gitmiş.

Selam ve sevgiler.

sibelim ve mrduran beğendi.
Eski 07-10-2012, 16:35   #2862
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Orhan Bey; biz geldik. Çok teşekkür ederim. Bu güzel sizin sayenizde balkonumda.

Eklenen Resimler

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 16:41   #2863
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Sayın Orhan bey bahçenize diyecek söz bulamıyorum. Hayranlıkla izlemekten başka bir şey yapamadım. Büyük ve güzel bir bahçeniz var. Birde sorum olacak. Güneş enerjili bahçe lambaları verimli oluyor mu?

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 19:14   #2864
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Orhan Bey; biz geldik. Çok teşekkür ederim. Bu güzel sizin sayenizde balkonumda.
Sevgili Arkadaşım;
İnceliğinizle beni çok mutlu ettiniz. Çok güzel çiçeklenmiş. Bu sizin beceriniz. Sağlık ve mutluluk içinde sefasını sürmenizi diliyorum.

almira ve Selma_321 beğendi.
Eski 07-10-2012, 19:53   #2865
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resul22 Mesajı Göster
Sayın Orhan bey bahçenize diyecek söz bulamıyorum. Hayranlıkla izlemekten başka bir şey yapamadım. Büyük ve güzel bir bahçeniz var. Birde sorum olacak. Güneş enerjili bahçe lambaları verimli oluyor mu?
Çok teşekkürler Resul 22.
Beğenmenize sevindim.

Solar aydınlatma lambalarının ömrü genellikle bir iki yıl. Ben önümüzdeki yıl normal aydınlatmaya geçmeyi düşünüyorum. Zira onlar aydınlatmıyor. Sadece yol kenarı reflektörleri gibi, bir iz, bir işaret olabiliyor.
Estetik olarak güzel. Ama işlevsel değil.
Cuma günü Samsun Baumax' ta çok güzel üçlü lambalı direkler gördüm. İndirimli fiyatı 220 lira idi. Fotoğrafını çektim ama internet hızım çok ağır olduğu için, yükleme şansım yok!
Uzun zamandan beri bu sorunu yaşıyorum. Hatta bugün internete girip, şu mesajı yazabilmek bile benim için şans...Sağlık olsun.
Dilerim size bir fikir verebilmişimdir. Selam ve sevgiyle...

Eski 07-10-2012, 21:34   #2866
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-12-2010
Maşallah; Çok uğraşıldığı her halinden belli olan bahçeniz çok güzel.Eşinizle çok mutlu uğraşılarınız olsun bu güzel bahçede.

TuRaÇ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2012, 21:36   #2867
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Çok teşekkürler Resul 22.
Beğenmenize sevindim.

Solar aydınlatma lambalarının ömrü genellikle bir iki yıl. Ben önümüzdeki yıl normal aydınlatmaya geçmeyi düşünüyorum. Zira onlar aydınlatmıyor. Sadece yol kenarı reflektörleri gibi, bir iz, bir işaret olabiliyor.
Estetik olarak güzel. Ama işlevsel değil.
Cuma günü Samsun Baumax' ta çok güzel üçlü lambalı direkler gördüm. İndirimli fiyatı 220 lira idi. Fotoğrafını çektim ama internet hızım çok ağır olduğu için, yükleme şansım yok!
Uzun zamandan beri bu sorunu yaşıyorum. Hatta bugün internete girip, şu mesajı yazabilmek bile benim için şans...Sağlık olsun.
Dilerim size bir fikir verebilmişimdir. Selam ve sevgiyle...
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim Orhan bey. Solar aydınlatma aklımda olan bir şeydi fakat deneyim eden birinden tavsiyeler almak daha doğru oldu.

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2012, 17:36   #2868
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TuRaÇ Mesajı Göster
Maşallah; Çok uğraşıldığı her halinden belli olan bahçeniz çok güzel.Eşinizle çok mutlu uğraşılarınız olsun bu güzel bahçede.
Sayın TuRaÇ;
Takdir duygularınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Eski 09-10-2012, 16:21   #2869
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Bayıldım tüm görüntülere sarı gül harika ellerine sağlık.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 09:29   #2870
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Orhan Bey, tekrar bahçenizi gezdim bugün. Gözüm gönlüm açıldı pazar sabahı Emeğinize sağlık. Saygılarımla.

peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2012, 15:00   #2871
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi peyyide Mesajı Göster
Orhan Bey, tekrar bahçenizi gezdim bugün. Gözüm gönlüm açıldı pazar sabahı Emeğinize sağlık. Saygılarımla.
Merhaba peyyide Hanım;
Uzun bir aradan sonra İstanbul'a döndüm.
Burada bilgisayarımı dilediğim zaman kullanabileceğim için mutluyum. Zira Samsun'da internet bağlantım sorunlu olduğu için sanal alemden adeta koptum.

Bu sırada o kadar çok geride kalmışım ki, bıraktığım yerden başlamam halinde, her konuda geriden gelmem gerekecek. O da mümkün değil. Bende hemen bugünden başlayarak, sürdüreceğim. Örneğin gezebileceğim bahçelere, son sayfalarından itibaren bakacağım. Siz dostlarım beni mazur görürsünüz ümidindeyim...

Bende;
Bahçeme ilişkin son görüntülerden birer ikişer yayınlarım arada sırada. Değerli ekipmanlarımı evde bir odaya taşıdım.

Son bir hafta tüm budamalarımı yaptım. Bunlara Clematislerde dahil. Özellikle geçtiğimiz yıllarda donlardan zarar görerek, bazıları toprak seviyesine kadar kuruyan,Hibiscus Mutabilis, lantana, Callistemon'lar, Duranta Erecta, Brugmansia'lar, Mercan Ağacı ve Mercan çiçeği çalısı, Solanum Rantonetti, Melisa v.b. ile donlardan zarar görerek yaprakları ve taze dalları kuruyan,
Kaymak ağaçları, limon ve mandalina, Arbutus Unedo gibi bitkilerimi, Agril denilen krağı ve don tülü ve fındık çuvalları ile sardım. Diplerini yanmış ahır gübresi ile malçladım. Ve geldim.

Artık sonuçları nisan ayında göreceğiz.

Bahçem tam bir hayalet bahçesine döndü.

Bu arada tarhlarıda hazırladım. Hatta gelecek yıl dikilecek fasulye sırıklarını bile sivrilttim.
Yalnız selluka tohumları henüz olgunlaşmadığı için toplayamadan geldim.

Name:  701.jpg
Views: 927
Size:  37.3 KB

Name:  682.jpg
Views: 548
Size:  44.7 KB

Name:  621.jpg
Views: 565
Size:  56.5 KB

Name:  648.jpg
Views: 539
Size:  38.4 KB

Name:  094.jpg
Views: 621
Size:  48.0 KB

Eski 10-12-2012, 15:06   #2872
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Name:  028.jpg
Views: 527
Size:  43.4 KB

Name:  002.jpg
Views: 535
Size:  48.0 KB

Name:  037.jpg
Views: 524
Size:  60.3 KB

Name:  026.jpg
Views: 515
Size:  59.5 KB

Name:  126.jpg
Views: 529
Size:  38.8 KB

Eski 10-12-2012, 15:39   #2873
Ağaç Dostu

smnunal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2011
Galeri: 1
Sayın Ağabeyim Orhan Öbilgiç,

Sizi epeydir göremeyince merak etmeye başlamıştık acaba bir sorunmu var diye.

Neyseki sonunda sağlıklı haberlerinizi aldık.

Bahçenizi tam bir kış uykusu hazırlığına itina ile hazırlamışssınız. İnşallah bahar mevsiminde bitkileriniz kış uykusundan sağlıklı biçimde uyanırlar.

Budamış olduğunuz clametislerden çelik olarak bir köşeye bolca dikseydiniz, Baharda köklenip tutanlardan bahçesinde olmayanları sevindirirdiniz.

Muğla'dan selam ve saygılarımla.

smnunal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2012, 16:53   #2874
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smnunal Mesajı Göster
Sayın Ağabeyim Orhan Öbilgiç,

Sizi epeydir göremeyince merak etmeye başlamıştık acaba bir sorunmu var diye.

Neyseki sonunda sağlıklı haberlerinizi aldık.

Bahçenizi tam bir kış uykusu hazırlığına itina ile hazırlamışssınız. İnşallah bahar mevsiminde bitkileriniz kış uykusundan sağlıklı biçimde uyanırlar.

Budamış olduğunuz clametislerden çelik olarak bir köşeye bolca dikseydiniz, Baharda köklenip tutanlardan bahçesinde olmayanları sevindirirdiniz.

Muğla'dan selam ve saygılarımla.
Sevgili kardeşim;

Aranıyor olmak hoş bir şey. Ama aranıyor olmak için, bir süre görünmemekte bir o kadar çirkin.
İnanın yanlış anlaşılmamak için arada sırada bir başka dostumun internet hattını kullanarak mesajlar gönderdiğim oldu. Bazende sabahın ilk saatlerinde (İnternet hızı mesaj göndermeye uygun olabiliyordu.) mesajlara yanıt verdim.

Ben ağaçlar net'te olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu nedenle, uzun süre ayrı kalmaktan en çok ben rahatsız oldum.

Sevgili kardeşim;
Budamaları bitirebilmek çok zamanımı aldı. Yağışsız günlerde adeta zamanla yarışıyordum. Bu nedenle, üzgünüm ama clematisler dahil, hiç bir bitkimden çelik alamadım. Çıkan dalları bahçenin bir kaç yerine üç öbek yaptım. Baharda kuruyunca uygun bir yerde yakarım diye.

Selam ve sevgilerimle...

Name:  065.jpg
Views: 546
Size:  58.9 KB

Name:  086.jpg
Views: 545
Size:  51.4 KB

Eski 10-12-2012, 19:01   #2875
Ağaç Dostu

perimar's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Merhaba Orhan Bey:Çiçeklerinizi korumak için sardığınız ve don tülü diye bahsettiğiniz örtü nasıl bir şey ? Samsun da nerelerden temin ede bilirim.

perimar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2012, 19:44   #2876
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi perimar Mesajı Göster
Merhaba Orhan Bey:Çiçeklerinizi korumak için sardığınız ve don tülü diye bahsettiğiniz örtü nasıl bir şey ? Samsun da nerelerden temin ede bilirim.
Merhaba perimar;
Tülün adı Agril. Rengi ve hava gözenekleri nedeniyle, güneşli ve sıcak havalarda bitkiye zarar vermiyor. Anlıyacağınız bitki havasız kalmıyor.

Ben Çarşamba'dan, Ata Giritli Caddesinde, Bereket Tarım adlı tarımsal ilaç ve malzeme satan bir yerden aldım.

3 metre ve 80 cm eninde olanları var.
3 metre eninde olanının metresi 1.00 (Bir) lira. (Benim aldığım.)
80 cm. eninde olanı 35 kuruş.

Samsun'da da yine zirai ilaç ve sera malzemesi satan yerlerde olabilir. Çiçekçiler ve fidancılar satıldığı yeri mutlaka bilirler.
Dilerim kolaylıkla ulaşırsınız.
Kolay gelsin.

Eski 10-12-2012, 23:50   #2877
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Orhan Bey hoşgelmişsiniz... Bakalım İstanbul'da neler yapacaksınız?

Eski 11-12-2012, 06:45   #2878
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Merhaba Orhan Bey,
siz nerelerdeydiniz. Ben de aşağı yukarı bir senedir yoktum forumda. Ara sıra kafelerden falan girip görünüyordum.

Eee.Ne demişler. Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır. Bunu Tavukçu dükkanı olarak deyiştirsek daha iyi olacak galiba.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2012, 21:32   #2879
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Orhan Bey hoşgelmişsiniz... Bakalım İstanbul'da neler yapacaksınız?
Hoşbulduk. İstanbul'da bol bol yapımarket ve fidanlıkları gezerim. Birazda sinemaya gitmek istiyorum.
Apartmanımızın bahçesinde budamalar beni bekliyor.
Arada eş dost ziyareti. Eminönü, Mısır Çarşısı ve tahtakale' ye mutlaka...

Selamlar.

Eski 11-12-2012, 21:41   #2880
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Merhaba Cumhur Baba;

Sen bayağı bi koptun hakikaten. Özlettin kendini.
Benim ayrılığım sürekli değildi. Arasıra arkadaşlarımın bilgisayarındanda olsa birkaç mesaj yazabildim. Daha çok konu başlıklarına.

Facebook' a da bağlanamıyordum.

Neyseki İstanbul' a geldik artık. Şimdi daha sık görüşebileceğiz.

Selma_321 beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024