agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32723Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-06-2014, 23:01   #3331
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili sakdag, bu karanfili tanıdınız mı? Çeliğini siz göndermiştiniz. Kokusu da çok güzel. Tekrar teşekkürler...

Name:  k karanfil.jpg
Views: 1375
Size:  29.0 KB

Bu da kokulu, bol çiçekli, yerlere yatmış. Sanırım bağlamak gerekiyor.

Name:  b karanfil.jpg
Views: 1257
Size:  37.7 KB

Pembe glayör açmış.

Name:  glayör.jpg
Views: 1289
Size:  45.9 KB

Name:  glayör1.jpg
Views: 961
Size:  29.3 KB

abk, h_dogan, pria ve 15 kişi beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2014, 00:46   #3332
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Selden büyük zarar gören patlıcanlar ancak toparlanıyor ve çiçeklenmeye başladılar.

Name:  patlıcan.jpg
Views: 908
Size:  26.5 KB

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en erken yemeye başladığımız biberler.

Name:  biber.jpg
Views: 924
Size:  42.0 KB

İyi ki ekmişim dediğim, kalıcı ıspanaklar.

Name:  k. ı-----.jpg
Views: 913
Size:  49.7 KB

Bugün ilk hasat yapıldı.

Name:  kalıcı ısp..jpg
Views: 918
Size:  37.0 KB

Önce, bilmediğin aş ya karın ağrıtır, ya baş diyen eşim, yoğurtlu yemeyi tercih etti ve beğendi. Ben de üzerine yumurta kırarak yedim. Çok beğendim, normal ıspanağa göre daha lezzetli. Uzun uzadıya ıspanak yıkamaktan da kurtulmuş oldum. Umarım tohum almadan kaybetmem.

Name:  kalıcı ıs..jpg
Views: 934
Size:  37.8 KB

Eski 30-06-2014, 00:57   #3333
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bahçede yapacak iş çok, hangisine yetişeceğimizi şaşırdık. Havuzun etraflarının düzenlenmesi öylece kalakaldı. Hafta arası kaolin atıldı. Şimdi de eşim damlamaların kurulması ile uğraşıyor. Bu gün domatesleri çapaladı. Domateste henüz olgunlaşan yok.

Verem otları görünmeye başlamış.

Name:  veremotu-----.jpg
Views: 1164
Size:  39.3 KB

Bugünkü işlerden biri de vişne konservesi hazırlamaktı.

Name:  vişne.jpg
Views: 1087
Size:  44.1 KB

Uzun zamandır tomurcuklu olan sedum reflexum açmaya başlamış. Sedumların çiçekleri birbirinin aynısı.

Name:  sedum reflexum.jpg
Views: 1214
Size:  44.8 KB

Dahlialar da açanlar kervanına katılmış.

Name:  dahlia 1.jpg
Views: 1188
Size:  65.7 KB

Name:  dahlia.jpg
Views: 1194
Size:  32.2 KB

Eski 30-06-2014, 08:25   #3334
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Sevgili SDurul, kalıcı ıspanak dediğiniz , ıspanak mı gerçekten, yoksa pazı dediğimiz yeşillik mi? Yaz kış kalıyor mu? Çok mu soru sordum? Ürünlerinizi afiyetle yiyin. Sevgiler....

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2014, 14:44   #3335
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sevgili tarla kuşu, ben de ilk kez yetiştiriyorum, kışın kalması için de dua ediyorum. Zira bizim buranın iklimi kışın oldukça serttir.

Gerçekten ıspanak tadı var, hatta ıspanaktan daha lezzetli diyebilirim. Forumda, bu bitkiye ait başlık var. Bir inceleyin, isterseniz. Kalıcı ıspanak-perpetual spinach

Sevgiyle...

Eski 30-06-2014, 15:53   #3336
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim, sevgili lusoari, beğenmenize sevindim. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.

Değerli h dogan kardeşim, atlaslara vermediğim besin kalmadı, önce bir sayayım.

Güler Hanım'ın gönderdiği potasyum, alacakaranlıktan aldığım 19-34-6 NPK, kgursan'ın lisianthus fideleri ile gönderdiği pembe renkli bir besin maddesi, enzim, humik asit, leonardit.

Son çare olarak elimde olan koyun gübresini verdim, hem de bolca. Bundan sonra beklemekten başka çare yok.

Fosfor, çinko, mangan ağırlıklı gübre için bir marka tavsiyeniz var mıdır?
Sayın SDurul,

Ne kadar dikkate alırsınız bilemiyorum ama ben de size bir öneride bulunayım..

3 yıl öncesine kadar zeytinliğime her sonbahar ve baharda 15.15.15, 26'lık nitrat gibi suni gübreleri verirdim topraktan..

Artık DoktorTarsa'nın (Proton veya Acotrop) ithal denizyosunu gübrelerini yapraktan vererek bu topraktan gübrelemelerden kurtuldum..Hem daha ekonomik..
Zeytinlere ve diğer meyve ağaçlarıma vermeğe 3 yıl önce başladım..yılda 4 veya 5 kere veriyorum yapraktan..Nisanda, mayısta çiçek öncesi, haziran sonları, eylül başları ve hasat sonu..İnanın zeytin irilikleri neredeyse bir misline yakın arttı ve erkencilik sağladı 20 gün bir ay kadar..
Ayrıca bu gübrenin soğuk, sıcak, tuzluluk gibi stresleri azaltıcı, kılcal köklenmeyi arttırıcı faydaları var..

Çok çok memnunum..
Artık her türlü bitkime kullanıyorum..
İstanbul'da evdeki kıl biberlerime, nergislerime, glayöllerime, gardenyalara..herşeye..

En güzel tarafı organik olması..

İçinde bir bitki için gerekli her tür iz element ve 3 temel besin mevcut..
Daha iyisini bulamadığım takdirde benim asla vazgeçemiyeceğim bir gübre oldu bu..

Evde mesela saksılarımı sularken, 20-30 günde bir veya gerekli zamanlarda bir litre suya yarım çay kaşığı kadar koyup sallıyorum..anında eriyor..bu gübreli suyu verdikten yarım saat kadar sonra da gübresiz su veriyorum..
Bazen dozunu kaçırdığım veya sık sık verdiğim de oldu bunu..hiçbir ters etkisini de görmedim..(Genel doz litreye bir gramdır)

Organik Gübreler | DRT TARIM

DRT TARIM | Aylk E-Blten

Düzenleyen pria : 30-06-2014 saat 23:41
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2014, 23:32   #3337
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın pria, elbette ki önerinizi dikkate alacağım. Sonuçta ben ve eşim, yeniliklere, önerilere açık kişileriz. Ağaçlarımızın, bitkilerimizin, çok daha güzel çok daha verimli olması içindir, bu öneriler sonuçta. Bitkiler hakkında hepimizin birbirimizden öğreneceği çok şeyler vardır ve biraz da bu yüzden burada değil miyiz?

Eşimle birlikte linkleri yeniden inceleyip gerekeni yapacağımızı umuyorum. Verdiğiniz linklerde ürün fiatları hakkında bilgi göremedim. Sipariş vermeden önce öğrensek iyi olurdu.

Site bahçenizde gördüğüm ortancalarda ve diğer bitkilerinizde bu ürünü kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse aklım yattı, eşim de ikna olursa bu ürünü kullanmamız yakındır.

Teşekkürler...

pria ve YeniGine beğendi.
Eski 30-06-2014, 23:39   #3338
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili SDurul maşallah ilk hasatınız hayrlı ve daim olsun inşallah, afiyet olsun. Çok şükür ilk vişne konservesi ile konservelere de başlamışsın. Gerisi de bolluğu ve bereketi ile gelsin inşallah.

Sevgi Durul beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2014, 00:08   #3339
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:

Site bahçenizde gördüğüm ortancalarda ve diğer bitkilerinizde bu ürünü kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse aklım yattı, eşim de ikna olursa bu ürünü kullanmamız yakındır....
Site bahçesinde denizyosununu kullanmak için pek neden yok..
Bilemiyorum, ileride bit, külleme ilaçlarına karışım yapmak için uygulayabiliriz..

Ben bu yıl site bahçesinin tamamını 10-15-20 santim derinliklerde bel küreğiyle kazdırmadan önce 18.46, Amomyum sülfat (şeker) , toz leonardit ve çok az çok yanmış hayvan gübresi saçtırdım..Toprağın alt katmanları bunlarla gübrelendi site tarihinde ilk defa..

Eskiden her yıl pek te yanmış olmayan bir traktör kadar hayvan gübresi alınıp, fidan ve gül diplerine konurdu..Ama site havasını kokutur, sinekleri çoğaltırdı..

Hayvan gübresini artık pek aldırmayacağım..Çünkü biz sebze meyve ekip yetiştirmiyoruz..
Suni gübre kullanımı site bahçesi için daha zahmetsiz ve pratik..

Bahçedeki tüm bitkiler çılgın gibi geliştiler..
Ayrıca denizyosununa pek gerek yok..
Aslında keşke yöneticiye bir kutu aldırıp 4-5 kez uygulatsam diyorum; bitkiler ve güller çok daha değişik olurlar..

Bahçede sadece, yetiştirilmesi ve bakımının oldukça zahmetli olduğu söylenen ve benim ilk zamanlarda gözümü pek korkutan 2 gardenyaya 3 kez verdim denizyosununu..
Bu yetti demek ki, gayet gürbüz ve zahmet vermeden çiçeklenip büyüyorlar..
Bir de bu yıl bana Amerika'dan gelen 2 cins dahlia'ya verdim yosundan..Öylesine güzel gelişiyorlar ki acı yeşil halleriyle..

...

Son birşey daha belirtmeden edemiyeceğim..Bakınız, köyde herkes ''bu yıl bademlerde, zeytinlerde hiç yok'' derken bu yıl benim hem bademlerimde hem de zeytinlerimde ürün oldukça bol..

Köyde 15 kadar zeytinlik sahibinin zeytinlerinde hiç yok..Bir tek bende var..
Sanırım çiçeklenmeyi teşvik ettiği kadar, meyve tutumunu da teşvik ediyor denizyosunu..İçindeki bor ve çinko nedeniyle..Bir de potasyum yüzdesinin yüksek oluşu meyvenin etlenip irileşmesini sağlıyor..

...

Ben diğer markalara ve yerlilere hiç güvenemedim..14 yıldan beri ithal olmayan hiçbir yaprak gübresi almadım..

DoktorTarsa her yerde bulunmuyor..Geçen yıl telefon ettim şirkete..parakende gönderim yapmıyorlar..Beni Bursa'ya, Bursa da Çanakkale Ziraat Odası'na yönlendirdi..20 liraydı geçen yıl İstanbul'da..Çanakkale'den 400 gramlık kutuyu 16 lirayaalmıştım..
Bu yıl Çanakkale'de de yok..İstanbul'dan 30 liraya mecbur kaldım almaya..

Denizyosununu 15 gün aralıklarla sık sık ama dozu daha düşük (100 litre suya 15 gram) öneriyorlar ama ben köyde sürekli kalamadığım için yılda 5 kez 100 litre suya 25-30 gram veriyorum..

Düzenleyen pria : 01-07-2014 saat 00:53
Eski 01-07-2014, 09:01   #3340
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Yosunda dogal buyume hormonu Cytokinin var; ozellikle bitkinin kok sisteminin gelisimine cok buyuk katkida bulunur. Bitki uretiminde kullandigim vazgecilmez urunlerden birisi... Bitkinin saglikli gelisimine onemli katki saglayacagi icin dolayli olarak hastaliklara karsi da direncini arttiriyor. Eger suda cozunebilir konsantre toz halinde bulabilirseniz, onu daha cok tavsiye ederim. Bahcede kullandiginiz diger malzemelerle karistirip bitkilere vermenizde de hicbir sakinca yok...

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2014, 10:47   #3341
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Bitki uretiminde kullandigim vazgecilmez urunlerden birisi... Eger suda cozunebilir konsantre toz halinde bulabilirseniz, onu daha cok tavsiye ederim. ...
Tam da benim kullandığım denizyosununu tarif etmişsiniz..

Toz halindeki bu yosun suda inanılmaz hızla eriyor..
Yalnız, kutunun içine su, nem gitmemeli..Çünkü hemen kekleşiyor.İhtiyacınız kadarını kuru kaşık veya el ile alınız ve hemen kapağını sıkıca kapatınız.

Ben bu ''zeytinlerin sadece yapraktan gübrelenebileceğine'' emekli Ziraat Müh. Kuddusi Taner beyin yazılarından sonra iyice inandım ve denizyosunu vazgeçilmezim oldu.( BUgün İlçe Tarım Müdürlüğü yapmış bu emekli ziraat mühendisi Kuddusi beyi 0532 643 9570 nolu telefonundan arayarak tanıştım, tecrübelerini paylaştığı için teşekkür ettim, beni her zaman rahatlıkla arayabilir ve danışabilirsiniz, dedi ve çok memnun oldu)

Erdek Tarım: ZEYTİNDE GÜBRELEME

Düzenleyen pria : 01-07-2014 saat 11:23
Eski 02-07-2014, 11:19   #3342
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-02-2014
merhaba sayın SDurul size bir sorum olacak daha önce bahçede çıyandan bahsetmiştiniz kurtulabildinizmi onlardan. benim bahçemde de var mümkünse önerilerinizi bekliyorum

Sevgi Durul beğendi.
safako Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2014, 22:51   #3343
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın safako, bahçede çok var ama sık karşılaşmıyoruz, açıkçası kurtulabilmek gibi bir çabamız hiç olmadı, olsaydı da başaramazdık. Evin içine girmesinler yeter. Sadece tedbirli oluyoruz, örneğin bahçede çizmesiz gezmiyoruz.

Sayın pria, gardenyanızı görmüştüm, çok güzel gelişmiş ve açmış. Benim de can çekişen bir gardenyam var, ne yaptımsa düzeltemedim. Umarım deniz yosunu gübresini temin eder ve tüm bitkilerimde kullanırım. Parakende gönderim yapmamaları işi biraz zorlaştırıyor. Sitede gübre, besin satan üyeler satışlarına deniz yosunu da dahil etseler, ulaşmak kolay olurdu.

Alıntı:
Yosunda dogal buyume hormonu Cytokinin var; .
Sayın birnefestoprak, bu büyüme hormonu sadece deniz yosununda mı var? Bahçede taş duvarlarda bulunan kara yosunlarından bir şekilde yarar sağlayamaz mıyız? Öyle olsa elimizdeki malzemeyi değerlendirmiş olurduk.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili SDurul maşallah ilk hasatınız hayrlı ve daim olsun inşallah, afiyet olsun.
Teşekkürler, sevgili YeniGine.

YeniGine beğendi.
Eski 04-07-2014, 16:03   #3344
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Günlerdir damlamalarla uğraşıyor. Ana boruları toprak altına aldı, bundan sonra daha rahat olacak.

Name:  damlamalar.jpg
Views: 1029
Size:  57.1 KB

Yaz elması bu sene dört tane olmuş, birini kendi yemiş, üçünü bana getirdi. Ben de bizim ufaklığa götürdüm.

Name:  elma.jpg
Views: 839
Size:  61.2 KB

Ağustos böcekleri senfoniye başladılar. Bu ne zamandan kalmış bilemiyorum. Canlısını henüz göremedim, ex Ağustos böceği.

Name:  ex ağustos b..jpg
Views: 1360
Size:  29.9 KB

Glayöller sırayla açıyor. Sıra mordaymış. Hepsi birden açsalar ne güzel olurdu. Sırada bekleyen epey var.

Name:  glayöl.jpg
Views: 1062
Size:  37.9 KB

Name:  glayöl1.jpg
Views: 1069
Size:  29.9 KB

Eski 04-07-2014, 16:17   #3345
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Havuzun üzeri kapandığından beri hâlâ alışamadım. Eşim çare buldu, bizim küçük kıza havuz almış. Dün şişirip doldurdu, önce kendi serinledi.

Bayramdan sonra esas sahibi gelir artık.

Name:  havuz.jpg
Views: 824
Size:  34.8 KB

Zamansız yer değiştirdiğim sabah sefaları tutmuşlar ve açmaya başlamışlar.

Name:  sabah s..jpg
Views: 1014
Size:  29.2 KB

Tohum takas horoz ibikleri de çiçeklerini göstermeye başlamış.

Name:  horoz i..jpg
Views: 1152
Size:  34.9 KB

Tohumdan yetiştirdiğim ekinezyam, beyazım da olsa ne güzel olurdu.

Name:  ekinezya.jpg
Views: 1042
Size:  32.2 KB

Eski 04-07-2014, 16:25   #3346
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bahçenin farklı yerlerindeki farklı üzümler, büyüklükleri de farklı.

Name:  üzüm2.jpg
Views: 1034
Size:  53.8 KB

Name:  üzüm1.jpg
Views: 1027
Size:  44.8 KB

Name:  üzüm.jpg
Views: 1083
Size:  34.4 KB

Takastan gelen tohumlardan çimlenen bu bitkiyi karıştırdım. Havuç sanıyordum ama arı otu (fazelya) galiba. Artık açınca belli olacak.

Name:  karıştırdım.jpg
Views: 1025
Size:  49.1 KB

Konuğu, uğur böceği.

Name:  u böceği.jpg
Views: 1012
Size:  25.6 KB

Eski 04-07-2014, 16:40   #3347
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Rengârenk, çok fazla kelebek var. Çok hareketliler, sadece papatyalara konan bazılarını çekebildim.

Name:  kelebek1.jpg
Views: 1144
Size:  32.8 KB

Name:  kelebek.jpg
Views: 1136
Size:  49.1 KB

Name:  kelebek yakın.jpg
Views: 1131
Size:  34.5 KB

Süs ay çiçeklerini eklemeyecektim ama birine değişik bir arı gelmiş. Kendisi epey iri, iki arı büyüklüğünde ve kanatları biraz küçük.

Name:  süs ay ç..jpg
Views: 1008
Size:  28.5 KB

Çiçek içinde çiçek.

Name:  süs ay ç.1.jpg
Views: 792
Size:  45.9 KB

Eski 04-07-2014, 16:54   #3348
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Yaklaşık 2 hafta sonra bahçende bol bol kurt görürsün abla. Bu kadar kelebek olması hayra alamet değil.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2014, 17:39   #3349
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Yaklaşık 2 hafta sonra bahçende bol bol kurt görürsün abla. Bu kadar kelebek olması hayra alamet değil.
Zaten bol miktarda var. Kendilerini görmedim ama bilhassa zinnialarda yaprak kalmamış.

YeniGine beğendi.
Eski 04-07-2014, 19:16   #3350
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Alıntı:
Sayın birnefestoprak, bu büyüme hormonu sadece deniz yosununda mı var? Bahçede taş duvarlarda bulunan kara yosunlarından bir şekilde yarar sağlayamaz mıyız? Öyle olsa elimizdeki malzemeyi değerlendirmiş olurduk.
Kara yosunu ve egrelti otlarinda da vardir ama ne kadardir, hangi formlarda bulunur, nasil kullanilir bilmiyorum (buyume hormonu gorevi goren molekuller her bitkide bulunur). Deniz yosunundaki mineral zenginliginin muadilini bulmak cok zor.

Bir de urunden alacaksaniz, ustunde "cold-processed (birebir cevirirsek, "soguk islenmis")" yazanlardan alin. Yosun, belli bir sicakligin ustunde islendiginde biyoaktif bilesenlerinin yapisi bozulur; bu yuzden islemin belli bir sicakligin altinda yapilmasi urunun kalitesini ve etkisini arttiriyor.

Sevgi Durul ve pria beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2014, 20:23   #3351
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Kara yosunu ve egrelti otlarinda da vardir ama ne kadardir, hangi formlarda bulunur, nasil kullanilir bilmiyorum (buyume hormonu gorevi goren molekuller her bitkide bulunur). Deniz yosunundaki mineral zenginliginin muadilini bulmak cok zor.

Bir de urunden alacaksaniz, ustunde "cold-processed (birebir cevirirsek, "soguk islenmis")" yazanlardan alin. Yosun, belli bir sicakligin ustunde islendiginde biyoaktif bilesenlerinin yapisi bozulur; bu yuzden islemin belli bir sicakligin altinda yapilmasi urunun kalitesini ve etkisini arttiriyor.
Doktor Tarsa Tarım günümüz çiftçilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir çok bitki besleme ürünü ile üstün kaliteli deniz yosunu özütünü üreticilerimize sağlamaktadır. Proton deniz yosunu özütü en aktif deniz yosunu olan Ascophyllum nodosum'dan üretilir. Kanada'da özel tarlalardan hasat edilir ve aynı yerlerden tekrar büyümeleri garanti edilir. Üretimi ve hasadı sırasında çevreye zarar verilmez. Özel yöntemlerle işlenir, içeriğinin değerli karışımlarını kaybetmesi engellenir, mümkün olan en yüksek içeriği ile kullanılacak hale getirilir. Ürünlerimizin arkasındaki güvenilir araştırmalar ve teknik çalışmalar nedeniyle bir çok bilinçli üretici, ürünlerimizi seçmektedir. Doktor Tarsa ürünü aldığınızda sadece ürün değil, gerisindeki güveni de alırsınız.

DRT TARIM | Aylk E-Blten: Ascophyllum nodosum (Proton) Faydal Bilgiler I

Sevgi Durul beğendi.
Eski 05-07-2014, 14:09   #3352
Ağaçsever

Mustapha_66's Avatar

Giriş Tarihi: 27-02-2013
Galeri: 1
Uzun zamandır girememiştim ağaçlar.nete. Sn SDurul yine çok çalışıp harikalar yaratmışsınız. Ellerinize sağlık.

Mustapha_66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2014, 16:04   #3353
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Papatyaların nefis görüntüler sergiliyor ablacığım, harikalar yaratan ellerine sağlık.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2014, 01:06   #3354
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Teşekkür ederim, sayın Mustapha_66, sevgili lusoari.

Yaratmak demeyelim de biz ona, daha iyisi için çalışıp çabalamak diyelim.

Selden sonra şimdi de rüzgâr yapmış yapacağını. Kendiliğinden çimlenip devasa boyutlara ulaşan beş süs ay çiçeğimden üçü yerler serilmiş.

Name:  rüzgarda devrilen ay ç..jpg
Views: 951
Size:  58.0 KB

Devrilen ay çiçeğinin kök kısmı.

Name:  rüagarda devrilen ay ç1.jpg
Views: 954
Size:  61.5 KB

Dün eşim müjdelemişti, görünce şaşırmadım.

Name:  rüzgarda devrilen ay ç 2.jpg
Views: 982
Size:  64.8 KB

Bu ve bir tanesi daha yerleri korunaklı olduğu için sağlam kalmışlar.

Name:  sağlam kalan ay ç..jpg
Views: 955
Size:  49.9 KB

Eski 07-07-2014, 01:14   #3355
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Hint yağı bitkisi.

Name:  hint yağı b..jpg
Views: 743
Size:  47.8 KB

Domatesler henüz olgunlaşmadı.

Name:  domates.jpg
Views: 762
Size:  33.2 KB

Bebek patlıcan.

Name:  patlıcan.jpg
Views: 744
Size:  32.9 KB

Biber karığındaki fesleğen.

Name:  fesleğen.jpg
Views: 836
Size:  51.5 KB

Arı otu (fazelya) sandığım bitki tomurcuklanmış.

Name:  fazelya.jpg
Views: 761
Size:  28.9 KB

Eski 07-07-2014, 10:34   #3356
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bilgisayar kilitlendiği için son görüntüleri ekleyememiştim.

Yavaş yavaş tohum alma işleri de başladı.

Çörek otlarından kuruyanları aldım.

Name:  çörekotu ç..jpg
Views: 989
Size:  24.3 KB

Hüsnüyusufların da tohumlarını aldım. Yalnız çerini çöpünü ayıklayınca çok az kaldı. Etkinliğe göndermeye değer mi bilmem.

Name:  hüsnü yusuf.jpg
Views: 939
Size:  40.7 KB

Name:  hüsnü yusuf1.jpg
Views: 931

Name:  hüsnü yusuf2.jpg
Views: 923
Size:  44.7 KB

Name:  hüsnü yusuf3.jpg
Views: 920
Size:  66.2 KB

Balkonlardaki gelişmeleri burada eklemeye devam edeceğim.

Eski 11-07-2014, 22:36   #3357
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Geçen gittiğimde dalında görüntülemiştim. İtalyan eriği,

Name:  i. eriği.jpg
Views: 788
Size:  48.8 KB

Name:  i.eriği1.jpg
Views: 733
Size:  30.3 KB

Bu günün hasadı, erikler kovada.

Name:  italyan eriği- kovada.jpg
Views: 2604
Size:  28.0 KB

Şeftalilerin bir kısmı da toplandı. Şeftaliler bu sene sık ve küçük. Seyreltme yapmak gerekiyormuş.

Name:  şeftali.jpg
Views: 750
Size:  27.6 KB

Acı ve tatlı biberler, iyi ki ekmişim dediğim kalıcı ıspanak.

Name:  hasat.jpg
Views: 735
Size:  52.4 KB

Eski 11-07-2014, 23:13   #3358
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Tohum takas cosmosları,

Name:  cosmos.jpg
Views: 996
Size:  54.3 KB

Tomurcuğu,

Name:  cosmos-tomurcuk.jpg
Views: 1030
Size:  56.5 KB

Geçen sene dökülenlerden çimlenip büyüyenler.

Name:  cosmos3.jpg
Views: 1069
Size:  33.1 KB

Name:  cosmos2.jpg
Views: 793
Size:  28.7 KB

Name:  cosmos1.jpg
Views: 1056
Size:  29.2 KB

Eski 11-07-2014, 23:18   #3359
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Glayör ya da glayöl, hangisi doğru bilemedim.

Name:  glayör3.jpg
Views: 984
Size:  31.1 KB

Name:  glayör4.jpg
Views: 951
Size:  22.9 KB

Name:  glayör2.jpg
Views: 937
Size:  29.8 KB

Name:  glayör.jpg
Views: 939
Size:  39.8 KB

Name:  glayör1.jpg
Views: 908
Size:  30.3 KB

Eski 11-07-2014, 23:27   #3360
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sevgili YeniGine, merak ettiğimiz ve bilemediğimiz, bir kısmı mil altında kalanlar, çörekotuymuş.

Name:  yenigine-çörekotu.jpg
Views: 1126
Size:  34.3 KB

Zinnianın çiçeğe geçişi.

Name:  zinnia.jpg
Views: 1105
Size:  26.3 KB

Yer minesi, beyazlar kendiliğinden oluştu.

Name:  yer minesi.jpg
Views: 903
Size:  30.1 KB

Name:  yer minesi---.jpg
Views: 1153
Size:  66.6 KB

Name:  yer minesi1.jpg
Views: 1127

Etiketler
antep fıstığı, ceviz silkme makinası, ceviz soyma makinası, chandler ceviz, zeytin

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024