agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-05-2014, 23:54   #1171
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili akçabardak bahçende güneş gören yerin kaldı ise (ki muhtemelen kalmamıştır) aralıklı aralıklı gazanyalarını öbek dik. Çok güzel gelişiyorlar zira. Ben üçgen tarlamda az aralıklı ve dümdüz diktiğim için şimdi pişmanım. Bilseydim böyle güzel gelişecekler arka bahçede bir öbek halinde dikerdim onları. Ama bakalım inşallah nasip, kısmet olur ise düşünüyorum.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2014, 11:03   #1172
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili akçabardak bahçende güneş gören yerin kaldı ise (ki muhtemelen kalmamıştır) aralıklı aralıklı gazanyalarını öbek dik. Çok güzel gelişiyorlar zira. Ben üçgen tarlamda az aralıklı ve dümdüz diktiğim için şimdi pişmanım. Bilseydim böyle güzel gelişecekler arka bahçede bir öbek halinde dikerdim onları. Ama bakalım inşallah nasip, kısmet olur ise düşünüyorum.
Sevgili YeiGineciğim ah keşke bahçede yerim olsa da gazanyaları dediğin gibi diksem ama ne mümkün, Zengardenden aldığım tohumları ekmiştim ya bir kısmı çimlendiler bile, şimdi kara kara düşünüyorum hangisini nereye dikeceğim diye...
saksılara diksem koyacak yer yok, bu yüzden kendime söz verdiğim halde sözümü tutmayıp hem kızıyorum hem de şu da olsun bu da olsun demekten geri kalmıyorum...ne olacak bunun sonu bilmiyorum vesselam.

Gerçekten bahçede öbek öbek olursa çok güzel gelişip görüntü çok harika oluyor, sitemizin girişine bir tane kocaman öbek yapılmış güneş te alıyorlar öyle güzel bir görüntü olmuş ki anlatamam, bir gün fotoğrafını çeker yüklerim inşallah.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 20:00   #1173
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Turna Gagası

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:04   #1174
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Ercai menekşelerim

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:07   #1175
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Bodur yaz kasımpatılarım açmaya başladılar.

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:10   #1176
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Bu karanfilin türünü bilmiyorum ama harika kokuları var.

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:18   #1177
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Bahçe külümün çiçekleri açtı, yakından görünce çok daha güzel olduklarını anladım,
geçen sene çiçek açmamıştı, boyu çok uzadı diye az daha söküp atacaktım iyi ki atmamışım.

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:23   #1178
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Lilium

Geçen sene sadece bir çiçek açtı,
Bu sene epey tomurcuklandı

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2014, 20:28   #1179
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Zakkum da çiçeklenmeye başladı.

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2014, 07:58   #1180
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Çok değerli sevgili Akçabardak;
Öyle güzel, bakımlı bir bahçeniz var ki, beğenmemek mümkün değil. Clematisler, haseki küpeleri, hercailer derken birde ne göreyim biribirinden güzel, rengarenk sardunlar.
Size bol çiçekli, yemyeşil uzun, sağlıklı bir ömür ve başarılarınızın devamını diliyorum. :-)

akçabardak beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2014, 11:37   #1181
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Çok değerli sevgili Akçabardak;
Öyle güzel, bakımlı bir bahçeniz var ki, beğenmemek mümkün değil. Clematisler, haseki küpeleri, hercailer derken birde ne göreyim biribirinden güzel, rengarenk sardunlar.
Size bol çiçekli, yemyeşil uzun, sağlıklı bir ömür ve başarılarınızın devamını diliyorum. :-)

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim cevgili lusoari, sizin bahçeniz de çok bakımlı güzel değişik bitkileriniz var, ben de karınca kaderince elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum, beyenmenize çok mutlu oldum çok sağ olun.

Sardunyalarımın bu sene bütün renklerinden edinmeye çalıştım daha eksik renklerim var, nedense beni bu sene aşka getirdiler bu sardunyalar.

Klematislerimi bu sene edindim, 4 ayrı çeşit olarak 3 tanesinin çiçeğini gördüm şimdi bir tanesi de tomurcukta bakalım o nasıl açacak merakla beklyorum açmasını. Sevgilerimle size de başarılar dilerim.

hira ve lusoari beğendi.
Eski 19-05-2014, 23:04   #1182
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Tesbih bitkisi gerçekten tesbih diziliyor 2-3 sene önce bir kaç tesbih dizmiştim. boncuklarının ortasında delikleri var ama deliklerinin içinden geçen bir takım saplar var onları temizleyip delikler açılıyor.

Fotoğraftaki boncuklar eskidir bu sene yeni mahsulden eğer isterseniz size de gönderebilirim. Sevgiler saygılar
Düşünmeniz yeterli sayın akçabardak. Teşekkür ederim.

akçabardak ve YeniGine beğendi.
gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 01:17   #1183
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
akçabardak ablacığımm bugün 40 sayfanın yirmisini gezdim çokk güzelmiş bahçen... senide gördüm haberin olsun ha bu arada da gülenmelek'in kızın olduğunuda öğrenip kısa süreli bi şoka girdim kalan 20 sayfayıda kısa zamanda gezeceğim inşallah..

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 06:51   #1184
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Harka..Başka ne söylenebilirki...Bu güzellikler içinden Mevlam sıhhatli ve huzurlu bir ömür nasip etsin...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 14:03   #1185
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
akçabardak ablacığımm bugün 40 sayfanın yirmisini gezdim çokk güzelmiş bahçen... senide gördüm haberin olsun ha bu arada da gülenmelek'in kızın olduğunuda öğrenip kısa süreli bi şoka girdim kalan 20 sayfayıda kısa zamanda gezeceğim inşallah..
Canım benim bahçeme hoşgelmişsin çok mutlu oldum, az evvel bilgisayarımı açtım ve ne göreyim beyeni bildirimi patlamasına üğradığımı görünce şaşkın şaşkın öylece bakakaldım bir müddet, çoğunluk olarak seni görünce bahçemi gezdiğini anladım ve daha da mutlu oldum çok teşekkür ederim canım.

Görmüş olduğun resimlerim ilki 30 lu yaşlarda iken, ikincisi ise 40 lı yaşlardaydı... ah ah o yılları nasıl arıyorum şimdi keşke bir tuşa basıp o yıllara geri dönebilsek ne iyi olurdu değil mi...

Evet Gülenmelek benim kızım onun sayesinde ben şu anda buradayım, bazen kendisine kızıyorum bazen de iyi ki benim burada olmama sebep oldun diyorum.

Kızmamın sebebi Ağaçlar nette gördüğüm bütün güzelliklerden bende de olmasını istiyorum, yani her gördüğüm bitkiyi hemen almak istiyorum dur durak bilmiyorum (aç gözlülük yapıyorum)

Diğer tarafta da burada olmak insana çok şeyler öğretiyor, ikisi arasında gidip geliyorum işte...

Tekrar teşekkür ediyorum beyendiğin için istediğin zaman gezinebilirsin bahçemde, beğendiğin bir bitki olursa seve seve gönderirim. Sevgiler selamlar

Eski 20-05-2014, 14:07   #1186
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Harka..Başka ne söylenebilirki...Bu güzellikler içinden Mevlam sıhhatli ve huzurlu bir ömür nasip etsin...
Sevgili sonkez güzel dilekleriniz ve beğeniniz için yürekten teşekkür ederim. Allah hepimize sağlık, sıhhat huzurlu ömürler nasip etsin.

sonkez beğendi.
Eski 20-05-2014, 14:13   #1187
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Trigidalarım geçen sene 4 soğan dan
bu sene 11 tane oldular
Bakalım bu sene çiçek açacaklar mı...

Eklenen Resimler

Eski 20-05-2014, 14:20   #1188
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Glayöller

Soğanları okadar çok çabuk çoğlıyorlar ki
bahçede fazla yer olmayınca saksıya dikmek zorunda kaldım
saksıda olanlar daha güzel geliştiklerini gözlemledim,
daha sağlam daha dim dik,
bahçedekiler ise sırık olmadan ayakta durmakta zorlanıyorlar,
devrili devriliveriyorlar ne hikmetse.

Eklenen Resimler

h_dogan, hk50, aheste ve 6 kişi beğendi.
Eski 20-05-2014, 14:31   #1189
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sedef çiçeği

Geçen sene sedef çiçeğim tohum yapmıştı
tohumları olgunlaşınca hemen 3-5 tane tohum üzerinden
aldım ve annesinin yanına ekmiştim, sonbaharda 3 kök çimlenmiş
Bakalım bu sene çiçeklenecek mi.

Eklenen Resimler

h_dogan, hk50, aheste ve 5 kişi beğendi.
Eski 20-05-2014, 14:44   #1190
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Bunlar da Mayıs başında ektiğim sedef çiçeği tohumları
çok güzel çimlendiler ama çiçeklerini önümüzde ki sene açacaklar inşallah.
Anneleriyle yan yana

Eklenen Resimler

Eski 20-05-2014, 14:47   #1191
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Mavişim
Çok güzel gelişti ama hala çiçek yok

Eklenen Resimler

Eski 20-05-2014, 14:53   #1192
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sakız sardunyam

Şeftali ağacına astığım sakızım, meydanı boş buldu yayıldı da yayıldı.

Eklenen Resimler

Eski 20-05-2014, 14:56   #1193
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Ara öğün saatimiz geldi, biraz da meyve yiyelim
buyurun taze taze dut topladım.

Eklenen Resimler

h_dogan, hk50, aheste ve 7 kişi beğendi.
Eski 20-05-2014, 20:17   #1194
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Ablacığım senin dutlarında benimkileri aratmayan cinsinden. O cinsin tadını çok iyi hatırlıyorum. Nişanlımın dedesinin bahçesinde vardı, şimdi ne durumdadır bilmiyorum ama daha olgunlaşmamıştır.
Bu arada sana danışmak istediğim bir iki soru var. Bahçe külünü nasıl çoğaltıyorsun? Ben onu sadece resimlerde gördüğüm için bilemiyorum ama bahçemde onu denemek istiyorum.
Sakız sardunyan beyaz mı? Beyaz renkli çiçekler hep beni cezbetmiştir, bayıldım.
Yıldız sardunyandan zaten başlı başına bir olay, çelik alarak köklendirmeyi denedin mi, kolay tutuyor mu? İçim gidiyor ona. Keşke bir gün ben de bulabilsem. Olsun eğer bulamazsam senden benim için bir dal dikmeni rica ederim.

akçabardak ve hira beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 20:35   #1195
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Sevgili akçabardak, çiçekleriniz coşmuş maşallah, yeni tohumlarda almışsınız hepsi çimlenirler inşallah, beraber görürüz çieklerini. Güllerinize bayıldım, bizim bahçede gül yetişmiyor pek neşeli olmuyorlar ne yazıkki. Dutlarınızı da ağız tadıyla tüketin. Mavişin çiçeklenmesi için biraz erken, haziran ortalarında, temmuz başlarında çiçekleniyor. Sevgiler...

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 21:19   #1196
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Sevgili akçabardak, hem keyifle gezilen bir bahçeniz hem de yazılarınızdan anladığım kadarıyla çok da hoş bir sohbetiniz var...Ne mutlu bize. Ne güzel bir aile ağaçlar net, sizin gibi ve daha doğrusu sizler gibi güzel yaprakları olan koca bir ağaç gibi...

Ayrıca ağaçlar net'e olan kızgınlığınıza aynen katılıyorum. Kendimi darı ambarındaki tavuk gibi hissediyorum..Onu da isterim...bunu da isterim...Böyle yazınca sanki işin içinde bir açgözlülük varmış gibi oluyor ama bu işin ruhunu bilen için bu bir aşk. Çünkü aldıklarımız, sahip olmayı istediklerimiz, bir iki kullanıp hevesimiz geçince kenara atacağımız şeyler değil. Biz emek verdikçe, değer verdikçe güzelleşen, bizimle bütünleşen şeyler.

Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 21:22   #1197
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Bu arada yaz kasımpatıları olduğunu bilmiyordum. Ben onları hep kısa gün çiçeği diye bilirdim. Hiç görmemiştim, denk mi geldiniz yoksa tesadüfen aldığınızda mı fark ettiniz....Hadi bunu da kıskandım

akçabardak ve lusoari beğendi.
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 21:35   #1198
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Ablacığım senin dutlarında benimkileri aratmayan cinsinden. O cinsin tadını çok iyi hatırlıyorum. Nişanlımın dedesinin bahçesinde vardı, şimdi ne durumdadır bilmiyorum ama daha olgunlaşmamıştır.
Bu arada sana danışmak istediğim bir iki soru var. Bahçe külünü nasıl çoğaltıyorsun? Ben onu sadece resimlerde gördüğüm için bilemiyorum ama bahçemde onu denemek istiyorum.
Sakız sardunyan beyaz mı? Beyaz renkli çiçekler hep beni cezbetmiştir, bayıldım.
Yıldız sardunyandan zaten başlı başına bir olay, çelik alarak köklendirmeyi denedin mi, kolay tutuyor mu? İçim gidiyor ona. Keşke bir gün ben de bulabilsem. Olsun eğer bulamazsam senden benim için bir dal dikmeni rica ederim.

Sevgili lusoari dut ağacını ben meyvesinin tohumundan yetiştirdim, bir gün sahile denize giderken komşu bahçelerde kocaman bir dut ağacı gördüm, sim siyah ta meyveleri vardı, dalından 8-10 tane kopardım cinsi çok iri, siyah ve hafif ekşimsi bir tadı vardı, kopardığım bir kaç taneden 2sini eve gelince bir saksıya diktim ve bir sürü fidancıklar çıktı, biraz büyümelerini bekledim bir karış boyunda olduklarında en güçlü olan fidanı saksıda bıraktım diğerlerini söktüm. Saksıda olan hızla büyüyüp kocaman olmuştu ve artık bahçeye alma zamanı geldiğini düşünerek saksıdan toprağı ile birlikte kökünü hiç oynatmadan bahçeye indirdim çok çabuk gelişti ve meyve vermeye başladı lakin meyveleri annesinin gibi iri,siyah ve ekşi olmadı tamamen değişti, rengi pembe siyah arası, orta irilikte ve tadı da ekşi değil de tatlı oldu.

Bahçe külünü de bir gün bahçede bir şeyler yapıyordum yoldan komşumuz geçiyordu beni görünce durdu biraz sohbet ederken elinde bir kaç dal vardı bana istermisin diye sorunca ben de ilk defa görmüştüm ne ki o dedim adını bilmiyorum ama arkadaşım verdi bir kaç dal dedi ve 2 dal da bana uzattı, alıp diktim ikinci senesinde çiçeklendi, yani çeliklerden rahatlıkla tutturulabilir.

Sakız sardunyam evet rengi beyaz, ilk açtığında bembeyez sonra rengi yavaş yavaş pembeye dönüşüyor.

Yıldız sardunyamdan henüz çelik alıp köklendirmeyi hiç denemedim, sebebi de her filizinde tomurcuk olduğuğundan bir türlü kıyamıyorum, çiçeklenmesi azalmaya başladığında yani sonbahar ve ilk bahar gibi belki denerim.
Bir kaç tane tutturabilirsem ozaman paylaşırım.

lusoari beğendi.
Eski 20-05-2014, 21:50   #1199
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Teşekkür ederim ablacığım, şuan için istediğim birşey yok, olduğunda söylerim Videolarını izleyince yazdığın mesajlarıda konuşuyormuşsun gibi kendi sesinden okuyor gibiyim şuan filmlerdeki mektuplar gibi

akçabardak beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 21:57   #1200
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Sevgili akçabardak, çiçekleriniz coşmuş maşallah, yeni tohumlarda almışsınız hepsi çimlenirler inşallah, beraber görürüz çieklerini. Güllerinize bayıldım, bizim bahçede gül yetişmiyor pek neşeli olmuyorlar ne yazıkki. Dutlarınızı da ağız tadıyla tüketin. Mavişin çiçeklenmesi için biraz erken, haziran ortalarında, temmuz başlarında çiçekleniyor. Sevgiler...
Sevgili aheste evet yeni tohumlar aldım çoğu çimlendi bile, hem yerim yok diyorum hem de kendimi frenliyemiyorum çimlenenleri nerelere dikeceğim bakalım, saksılara diksem onları koyacak yerim de yok.
Bahçem fazla güneş almadığı için güllerde ben de çok zorlanıyorum, sarı gülüm hariç diğerleri mızmızlanıyorlar, sarı gül eşimin üçgen bahçesinde daha fazla güneş aldığı için coşuyor, eşimin gülleri benim kilerden daha iyi, ben gübresini. ilacını çapasını hiç eksik etmiyorum, eşim hep diyor bukadar ilgi gösterme bunlara bak ben hiç ilgilenmiyorum benim güllerim daha güzel deyip beni kızdırıyor.
Maviş için de erken olduğunu söylemen beni rahatlattı, teşekkür ederim Sevgiler selamlar.

aheste beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024