agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni5035Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-10-2015, 19:00   #721
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Begonyalar tazelendi...

Begonyalar budandıktan sonra tazelendi, çiçekleri irileşti yaprakları parladı.

İpek çiçeğim bolca çiçeklendi, Paşa Çadırı.. yaprakları çok büyüttü ve çoğalttı.

Eklenen Resimler

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2015, 19:07   #722
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Paşa Çadırı

Bir önceki mesajda yüklemeyi unutmuşum..

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2015, 19:19   #723
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Çıkmayan canda umut varmış..

Domates ve biberleri, salatalıkları son kez hasad ettik ve turşulukları turşu yaptık...Hatta elma bile atıldı turşulara.

Köklenmeyen domatesler ise hala meyve veriyor tek tük te olsa. Kızarmakta zorlanıyorlar tabii onları da tekrar bir pette işleyeceğim.

Unutulmuş bir asma vefası ile yenen bir salkım üzüm...müthiş bir lezzetti.

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2015, 19:34   #724
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Mavişim ve Hasekilerim

Maviş yeni yeni gelişmeye yüz tuttu. Ve hala çiçeklenmeyi sürdürüyor.

Hasekiler rüzgarı ve güneşi sevmediler, odaya aldığımdan beri yeşerip geliştiler.

Pasifloren güneşte ve dışarıda kaldı hep ama çok iyi gelişiyor..Devrilip ana dalı kırılmasaydı şu an iki metre olmuştu.

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2015, 19:53   #725
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Yaprak güzeli

Bu güzeller yere yurda sığmaz oldular maaşallah. Taşıyabilme şansım kalmadı. Kış için eve getirmeyi düşünüyordum ama kamyonet falan kiralamalıyım herhalde kırılmadan gidebilmeleri için.

Neden bu kadar azmanlaştılar anlamadım. Saksılarını büyütmüştüm sanırım ondan oldu bir de acaip su içiyor bunlar. Koca bir leğenle su koydum altına saksının inşallah kök çürümezler.

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2015, 20:11   #726
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Ay,ay demekten kendimi alamadım Asmalıtepe.Bugünkü görüntüler harika.Maşallah.Böyle bırakıp gidicek misiniz çiçeklerinizi?Gerçi getir götür zor işler.Bizim bağımız Dereli'de.Sizin bağ maceralarınızı iki kere gözden geçirdim.Bu önümüzdeki sene biz de bir düzen oluşturmaya çalışacağız.Bu konuda sizden fikir almak isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.Sevgiler.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2015, 20:19   #727
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Bitlerden kurtulan Cam güzelim

Her yaprağı bile çiçek çiçek açarken, birdebire bitlendi. Büyük bir mücadele sonrası kurtuldu ve bu gün böyle. Sevincinden olsa gerek,çiçek bile verdi.

Bir de bu Kalonche fazla sulanmaktan ölmek üzereyken dallarını yapraklarını koparıp aynı saksının toprağına dikmiştim. Bit kadardı yapraklar ama büyümeye başladılar.

Bu Sedum bir türlü gelişmezken, saksısını büyütüp havadar bir yerde tuttuğumdan beri böyle gürleşti. Baharda onlara yirmilere böleceğim onu da...

Ful Yasemenlerim iyiler ama bu sene çiçek yapmadılar. Onları da budamayı düşünüyorum bahara inşallah.

İşte böylee... Yolunda gitmeyen birşeyler yok çok şükür. Dış mekanlardaki çiçeklerim, Akçaağaçlarım, sarmaşıklarım Güllerim ve diğerleri de başka bahara inşallah.

Eski 27-10-2015, 20:24   #728
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

düzeltme

Son mesajın fotoğraflarını yükleyemeden atmışım düzeltiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2015, 20:50   #729
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Ay,ay demekten kendimi alamadım Asmalıtepe.Bugünkü görüntüler harika.Maşallah.Böyle bırakıp gidicek misiniz çiçeklerinizi?Gerçi getir götür zor işler.Bizim bağımız Dereli'de.Sizin bağ maceralarınızı iki kere gözden geçirdim.Bu önümüzdeki sene biz de bir düzen oluşturmaya çalışacağız.Bu konuda sizden fikir almak isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.Sevgiler.
Öncelikle siz hoşgelmişsiniz sevgili Sevgihocam. Evet hem meslekdaş hem hemşehri hatta hem de bağ mahallelisi olarak hoşgelmişsiniz.

Bu hoşgeldinizi sayfanızda yapacaktım siz benden hızlı çıktınız, daha doğrusu sosyal. Yine de sayfanızda ziyaret borcumdur.

Dereli derken, yukarıdasınız her halde. Yoksa Alıçsekisi'nde mi?

Benim yerim tepeye doğru şehri görüyoruz. Bir başlarsanız çabuk gelişiyor. Hayırlı olsun. Yardımcı olmak ne demek başla göz üstüne. Bildiğimiz kadar...

Eski 27-10-2015, 21:58   #730
Ağaç Dostu

Evet ,bağımız Alıçsekisi'nin üst tarafında.Geçen yıl aldık,içindeki evi tadilatla uğraşıyoruz şuan.Ben de ufak tefek bir şeyler yetiştireyim istiyorum.Biraz çiçek dikeyim diyorum ama rüzgarımız malum.O yüzden biraz endişeliyim.Sayfanıza uğramanıza sevindim.Böylece tanışma imkanımız oldu.Meslektaşmışız da.Ben Türk Telekom Ortaokulundan bu yıl emekli oldum.İnşallah daha detaylı konuşuruz.Sevgiler.

Eski 27-10-2015, 22:23   #731
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Asmalıtepe; merhaba, hoşgelmişsiniz. Çok şükür çiçeklerinizle birlikte herşey yolunda imiş sevindim, merak ettik sizi.
Maşallah, bitkileriniz ne kadar güzel olmuşlar, sonbahar yaramış hepsine. Ve sanırım hepsini içeri almışsınız. Emeklerinize, gönlünüze sağlık...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2015, 22:33   #732
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Evet ,bağımız Alıçsekisi'nin üst tarafında.Geçen yıl aldık,içindeki evi tadilatla uğraşıyoruz şuan.Ben de ufak tefek bir şeyler yetiştireyim istiyorum.Biraz çiçek dikeyim diyorum ama rüzgarımız malum.O yüzden biraz endişeliyim.Sayfanıza uğramanıza sevindim.Böylece tanışma imkanımız oldu.Meslektaşmışız da.Ben Türk Telekom Ortaokulundan bu yıl emekli oldum.İnşallah daha detaylı konuşuruz.Sevgiler.
Ben de Fatih ilköğretim'den emekli oldum. Bizim tepe de sizin doğunuza düşer.

Rüzgarımız bol evet. Dışarı da çiçekler çok perişan oluyor. Sebzeleri bile kırıp atıyor. Dolayısıyla hava da aşırı kuruyunca bitki ne yapsın.
İki tane Akçaağaç almıştım dikebileceğim korunaklı bir yer bulamadım kocaman bağda. Çünki öyle bir rüzgar ki iğne deliğinden sızıyor.

Ama işte cebelleşerek birşeyler oluşturmaya çalışıyoruz. Siz bana göre gençsinizdir daha iyi başarırsınız. Görüşürüz...iyi geceler.

Eski 27-10-2015, 22:44   #733
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Asmalıtepe; merhaba, hoşgelmişsiniz. Çok şükür çiçeklerinizle birlikte herşey yolunda imiş sevindim, merak ettik sizi.
Maşallah, bitkileriniz ne kadar güzel olmuşlar, sonbahar yaramış hepsine. Ve sanırım hepsini içeri almışsınız. Emeklerinize, gönlünüze sağlık...
Siz de hoşgeldiniz sevgili YeniGine. Beni merak ettiğinizi okumuştum.Sağolun.
İyi evet çiçekler. Ama yine kış geliyor yine ne olacak kaygısı. Taşımak artık zor. çünki sayı çok..ne yerim var ne de taşıyacak gücüm ne olacak bilmiyorum.

Büyük ihtimal yerlerinde bırakıp sera ortamı ile haftada veya onbeşte bir sulamaya çıkarım diyorum. Sizce de doğru olur mu? Ve ya bazılarını hiç sulamamalımıyım acaba..

Gönül onlardan ayrı kalmak istemese de çaresizim.Sevgiler.

Eski 27-10-2015, 22:44   #734
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Sevgili Akçabardak; Çok gecikmiş olsam da (özelden haberleşmiş olmamızdan dolayıdır ki) Mesajınızı askıda bırakmaktan çok mahcubum. Bir de Sardunya18'di yanlış hatırlamıyorsam ismini onu da cevapsız bırakmaktan mahcubum.

Sizin gibi Sevgili Münevver ve başka başlıkta merak ettiklerini okuduğum bazı arkadaşlara da teşekkürlerimi bildirmek istedim.

Size de yazdığım gibi yolunda olmayan bir durum yok çok şükür.
Hep buralardaydım... ve dahi onların yanında...Bağda, bahçede bitkilerimle mutlu mesut. Onlar da çok mutlulardı bence.

Bağımızda bu sene dolu vurgunundan dolayı üzüm yok denecek kadar azdı.
Pekmeze falan giremedik. Ağaçların da verimi ha keza.Elmalar bile cürümsüz cürümsüzdü. Biraz ceviz, biraz badem..

Ama hiç ilaçlama yapmadığım ağaçlarıma önümüzdeki yıl için organik ilaçlar araştıracağım.

Ama iyi olan birileri var ki onlar da sonradan, sıcak ve rüzgardan kurtulduktan sonra rahatladılar. Çiçeklerim.

Sevgili asmalıtepe, bu sitede o kadar bir bütün olmuşuz ki birimizden biri biraz uzak kalınca gözlerimiz haliyle arar oluyor adeta. Ben de o yüzden nerelerdesiniz diye yazmıştım.

Dediğiniz gibi özelden iletişim kurunca biraz rahatladım doğrusu. Yaz başında bir taraftan kuvvetli rüzgar, diğer taraftan şiddetli yağmur ve dolu derken, verilen onca emeğe hepimiz üzüldük ama sağlık olsun demekten başka elimizden bir şey gelmedi.

Ama şimdi görüyorum ki o sıkıntılar, fırtınalar sanki hiç olmamış gibi, her şey çok güzel olmuş, bitkileriniz kendilerini yeniden toparlamışlar, pırıl pırıl olmuşlar, görünce çok mutlu oldum.

Haliyle bazı kayıplarımız olacak, biliyorsunuz ben geçtiğimiz kış soğuklardan ne kayıplar verdiğimi, ama alışıyoruz ve her şey geride kalıyor ve unutuluyor, şimdi tekrardan önümüzde ki bahara hazırlıklar başlayacak, yeniden tohum ekeceğiz, yeniden fideler yetiştireceğiz, bu uğraş bu şekilde gittiği yere kadar gidecek.

Bitkileriniz uzun bir zamandan sonra hepsi de çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar, ellerinize emeklerinize sağlık. Sevgilerimle

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2015, 23:09   #735
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili asmalıtepe, bu sitede o kadar bir bütün olmuşuz ki birimizden biri biraz uzak kalınca gözlerimiz haliyle arar oluyor adeta. Ben de o yüzden nerelerdesiniz diye yazmıştım.

Dediğiniz gibi özelden iletişim kurunca biraz rahatladım doğrusu. Yaz başında bir taraftan kuvvetli rüzgar, diğer taraftan şiddetli yağmur ve dolu derken, verilen onca emeğe hepimiz üzüldük ama sağlık olsun demekten başka elimizden bir şey gelmedi.

Ama şimdi görüyorum ki o sıkıntılar, fırtınalar sanki hiç olmamış gibi, her şey çok güzel olmuş, bitkileriniz kendilerini yeniden toparlamışlar, pırıl pırıl olmuşlar, görünce çok mutlu oldum.

Haliyle bazı kayıplarımız olacak, biliyorsunuz ben geçtiğimiz kış soğuklardan ne kayıplar verdiğimi, ama alışıyoruz ve her şey geride kalıyor ve unutuluyor, şimdi tekrardan önümüzde ki bahara hazırlıklar başlayacak, yeniden tohum ekeceğiz, yeniden fideler yetiştireceğiz, bu uğraş bu şekilde gittiği yere kadar gidecek.

Bitkileriniz uzun bir zamandan sonra hepsi de çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar, ellerinize emeklerinize sağlık. Sevgilerimle

Selam arkadaşım evet ben de özlemişim sizleri. Ya işte insan psikolojisi bazan tevilden tevile girebiliyor. Ama çok şükür kalmıyor üstümüzde, sıyrılıp çıkabiliyoruz kötümserlikten,karamsarlıktan. Yok kaydadeğer bir sorun olmadı çok şükür. Veren de Allah vermeyen de, verdiğine bin şükür ne yapalım.
Biz kimiz ki..KÛn fe ye KûN.. ''Ol,, der ve olur.
Biz aciz kullarının bir tohumun çimlenmesine sevinçten havalara sıçrayıp biz oldurduk sanmamız cehlimiz ama vesile olmamız çok güzel.

Sizin bahçenin hazanını izlerken onu düşündüm: Baharı iple çektik, ne zorlu kışlardan sonra uyanışlarına kavuştuk,sevindik sonra sıcaklarla onlarla biz de kavrulduk ve yeniden uykuya geçtiler.. Ama zaman akıp geçiyor Hayırlarla geçsin yurda millete hayırlar getirsin baharlar...Yeniden uyanacaklar,Biz yine sevinçle karşılayacağız onları. Yeter ki sağlık versin. sevgiler...

Eski 29-10-2015, 22:00   #736
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-11-2008
Bağınızı/bahçenizi 2. gezişim. Bolluğunuz bereketli olsun.

Ayazkızı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2015, 05:46   #737
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayazkızı Mesajı Göster
Bağınızı/bahçenizi 2. gezişim. Bolluğunuz bereketli olsun.

Sağolunuz, teveccühünüz sevgili Ayazkızı.

Eski 31-10-2015, 17:33   #738
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Begonyalar saksılarını büyüttükçe daha güzelleşiyorlar.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2015, 08:14   #739
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili asmalıtepe, tekrar bir arada olmak çok güzel. maşallah çiçekler coşmuş.hepsi harika ellerine sağlık. benim beyaz mavişim de şimdilerde tekrar çiçeklenmeye başladı. konuştuğumuz gibi çok fırsatım olmadı.bir takım kış hazırlıkları (boya izolasyon) saksı değişimi iş bitmiyor. fırsat buldukça buralardayım. sevgi ve selamlar.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2015, 10:52   #740
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Ablacım ben biraz araştırdım sardunya konusunu. Şubat ayında da budama yapılıyormuş. Martta yeni çelikler ekilip süper sonuçlar alınıyormuş. Şimdi çiçekli , çok güzeller. Budamayı Şubata mı bıraksak.Çiçek açarken kıyamadım. Yaprak güzelleri harika maşallah emeğine sağlık sevgilerimle.

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2015, 11:34   #741
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Ablacım ben biraz araştırdım sardunya konusunu. Şubat ayında da budama yapılıyormuş. Martta yeni çelikler ekilip süper sonuçlar alınıyormuş. Şimdi çiçekli , çok güzeller. Budamayı Şubata mı bıraksak.Çiçek açarken kıyamadım. Yaprak güzelleri harika maşallah emeğine sağlık sevgilerimle.
Sevgili aleydi doğru söylüyorsun, ben de öyle düşünüyordum. Budadığımız zaman hem çelikleri güzel zamanda dikme hemde ana bitkinin gelişimi baharda daha canlı olur en önemlisi dikilecek çeliklerin yanında olmalıyım diye düşündüm.
Yaprak güzellerini mecburen budamıştım taşıyabilmek için. Birsürü çelik var elimde onları bile dikince nerede tutacağımı düşünüyorum.
Yakınlarımda olsanız da alıp büyütseydiniz keşke. Pazar günü Asmalı'da komşularım ve birkaç arkadaşım gelmişti. Onlara da verdim birer ikişer.
Çoğalsınlar da kimlerin eliyle çoğalır sa çoğalsın, yaşasınlar. Felsefe bu bende.
Canım sardunyalar konusunda yardım çabalarına çok teşekkür ederim. Sevgiyle kal.

Eski 05-11-2015, 21:07   #742
Ağaç Dostu

Sevgili Asmalıtepe,çiçeklerinizin hepsini dağıtmayın,bana da bırakın.Şu an İstanbul'dayım,gelince görüşürüz.

asmalıtepe ve Jakin beğendi.
Eski 30-11-2015, 20:45   #743
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-05-2015
Sevgili asmalı tepe bahçenizi üye olmadan öncede gezmiştim.Boş buldugum zamanlarda sayfanızı bol bol gezdim.Maşallah çok yol aldınız çiçekler senin kadar benide yüzümü güldürdü.Sardunyaları bende çok seviyorum beni hiç üzmüyorlar.Çok vefalılar.Emeginize yüreginize saglık saygılar.Hocam.

Jakin ve sevgihoca beğendi.
begony Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2015, 21:29   #744
Ağaç Dostu

Seni arıyorum Begony,mesaj yazdım ulaşamıyorum.Cevap bekliyorum.

Jakin ve begony beğendi.
Eski 01-12-2015, 07:38   #745
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi begony Mesajı Göster
Sevgili asmalı tepe bahçenizi üye olmadan öncede gezmiştim.Boş buldugum zamanlarda sayfanızı bol bol gezdim.Maşallah çok yol aldınız çiçekler senin kadar benide yüzümü güldürdü.Sardunyaları bende çok seviyorum beni hiç üzmüyorlar.Çok vefalılar.Emeginize yüreginize saglık saygılar.Hocam.
Sevgili begony sayfamı bol bol gezdiğini biliyorum. Ben de senin sayfanı aradım hep ama adres bulamadım. Aynı şehirde olduğumuz için de merak edip durdum kimsin, hangi bahçe veya balkonun sahibisin diye..

İlgine teşekkür ederim. selamlar..

aleydi, Jakin ve sevgihoca beğendi.
Eski 01-12-2015, 20:57   #746
Ağaç Dostu

sevoş's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2012
sevgili asmalıtepe bahçeni baştan sona gezdim.çok beğendim ,Allah kolaylık versin.bende çiçeklere fazlasıyla düşkünüm.50 saksı kadar var.kuruyan olursa sanki evden biri ölmüş gibi üzülüyorum.
şeker tabağı çiçeğinin tohumunu nerden temin etiniz,ben hazır paket aldım 2 yıl gözüm gibi baktım .ama çiçek açınca ne göreyim,beyaz papatya.çok üzüldüm.size tekrardan kolay gelsin.sevgiler

sevoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2015, 23:17   #747
Ağaç Dostu

Sevgili Sevoş,şeker tabağı dediğiniz çiçek hangisi acaba?Adı da çok hoşmuş.Sevgiler.

Jakin beğendi.
Eski 02-12-2015, 07:34   #748
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Sevgili Sevoş,şeker tabağı dediğiniz çiçek hangisi acaba?Adı da çok hoşmuş.Sevgiler.

sevgihocam 15.sayfa, 447. mesaj'ın son üç karesi Şeker Tabağı görüntüleridir.

Seradan almıştım maalesef yaşatamadım.

sevoş, Jakin ve sevgihoca beğendi.
Eski 02-12-2015, 07:44   #749
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevoş Mesajı Göster
sevgili asmalıtepe bahçeni baştan sona gezdim.çok beğendim ,Allah kolaylık versin.bende çiçeklere fazlasıyla düşkünüm.50 saksı kadar var.kuruyan olursa sanki evden biri ölmüş gibi üzülüyorum.
şeker tabağı çiçeğinin tohumunu nerden temin etiniz,ben hazır paket aldım 2 yıl gözüm gibi baktım .ama çiçek açınca ne göreyim,beyaz papatya.çok üzüldüm.size tekrardan kolay gelsin.sevgiler
Teşekkür ederim ilginize sevgili sevoş. Kuruyanlar için hepimiz duygusala bağlıyoruz ama Allah korusun o kadar da değil.

Tabii maarifet olan onları kurutmamaksa da; Kuruyanlar da olabiliyor.

Şeker Tabağı'nı tohumdan üretmedim,çiçekçiden almıştım bizim rüzgarımıza dayanamadı. İçeriye veya korunaklı yere almaya fırsat kalmadan gidiverdi..
Selam..

Eski 02-12-2015, 20:54   #750
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
sevgihocam 15.sayfa, 447. mesaj'ın son üç karesi Şeker Tabağı görüntüleridir.

Seradan almıştım maalesef yaşatamadım.
Teşekkür ederim Asmalıtepe,öğrenmiş oldum.

aleydi, asmalıtepe ve Jakin beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024