agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni20900Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2010, 11:57   #1561
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Adalet Hanım "clematis-clematis" diye arandığınız günleri hatırlıyorum, aradığınıza da değmiş. Şirin torununuz fotoğrafta olmasa bu kadar iri açacağını tahmin etmezdim. Tek kök olarak mı ektiniz?

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 12:02   #1562
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Evet sevgili Kiraz, unuturmuyum hiç, sizler de bana yardımcı olabilmek için çırpınıp durdunuz
Clematisler her bölümde iki kök halinde, bu çok açan tür sanırım Jakmani, daha koyu renkli olansa, the president.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 13:24   #1563
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Sevgili Adalet Abla,
Tek korkum şu acaba bahçeye şaşırtırsam sümüklü böcekler ve salyangozlar yıldız çadırlarımı yer mi?Bahçemde epey var çünkü.

Clematislerinizi budadınız mı hiç?

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 14:54   #1564
Ağaç Dostu

hüsnüyusuf's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2007
Galeri: 15
Adalet Hanım, bahçenize bakarken heyecanımı yenemiyorum inanın. Yine harika renklerle karşılaşacağım diyorum. Maşallah her biri ayrı güzellikte.

Clematisler görüntüleriyle söyleyecek söze gerek bırakmıyor zaten. Özellikle açık mor olanın çiçek çapı inanılmaz.
Saksısını büyüterek balkona çıkardığım clematis ise büyümeye nazlanıyor. Kış mevsimini ev içerisinde geçirince şubatta çiçek açmıştı. Tekrar açacağı günü beklemekteyim.

Bahçenizde keyifli zamanlarınızın devam etmesini dilerim.

hüsnüyusuf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 15:10   #1565
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
"Hepsi bir anda açar inşallah" hayalimiz gerçekleşmiş. Muhteşem açmış. Yanındaki çiçek ise güzelliğe güzellik katmış. O fotoğrafı sakın kaybetmeyin, büyüdüğünde çok seveceği bir fotoğraf olacağından eminim.

Adalet Hanım, açık renk olan da "snow queen" Geçen yıl çiçek iriliğine çok şaşırtmıştım.

Umarım hava çok ısınmaz, çiçek ömürleri uzun sürer.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 16:43   #1566
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili Gilan, bu çiçekler bittikten sonra(umarım uzun süre kalır)20 gün dinleniyor sonra tekrar açıyor, ama 2.-3. kez açtığında bu kadar yoğun olmayabilir.

Sevgili Dudi, şimdilik sadece clematisim 10 numara
Arkasından liliumlar alacak bu puanı.

Sevgili Almira, kısmet olursa yerinde gör bir kere de.

Sevgili Hüsnüyusuf, tekrar açacaklardır, eğer çok sıcak olmazsa, yaylada geceleri çok serin olduğundan mıdır nedir 3-4 parti açıyorlar.

Sevgili Limon, bu güzellikleri biraz da size borçluyum, sizlerde görünce aklım uçmuştu, iyi bakmışım değil mi

Eski 03-05-2010, 16:45   #1567
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Yılmaz bey, clematislerimi hiç budamadım, bu sene düşünüyorum ama.
Madem salyangoz korkunuz var biraz daha bekleyin o zaman yıldız çadırları için, şu yağışlı havalar bir geçsin.

Eski 03-05-2010, 18:25   #1568
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Hem sardıracak yerim yok hem de yaşatamam korkusuyla Clematis'ler den uzak duruyordum.Sonun da güzelliklerine yenik düştüm.
Hep 2 kök dikim den bahsediliyor ,nedenini tam anlamış değilim.Sizinkiler başımı döndürdü.Bir kaç yıl sonra sarı gülünüzün güzelliği ikinci planda kalacak.Ellerinize sağlık,
çok özendim

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 21:09   #1569
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Sevgili Adalet hanım, hangisine bakacağımı şaşırdım inanın. Clematisler her zamanki gibi şahane.
Sarı sarmaşık gülünüz ne kadar güzel görünüyor. Çiçekler yayla havasını daha çok seviyorlar galiba.
Mersin de ablamın yayla'daki bahçesinde de ortancalar, aşılı böğürtlenleri ve diğerleri çıldırmış gibiler.
Sağlıkla tadını sürün inşallah.

ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2010, 14:27   #1570
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sayın Tturt, teşekkür ederim, hepimiz kendimize göre bir şeyler yapmaya çabalıyoruz işte, birbirimize gayret ve şevk gönderiyoruz.

Sevgili Limon, sizin muhteşem kokulu beyaz "Clematis Armadii" yi unutmadık, olsa olsa 1-1 berabere olduk, o da şimdilik

Sevgili Nurcanaybay, clematisleri kesinlikle ciddiye almalısınız, kızım çiçeklerle pek ilgilenmez ama bu sefer o da görünce bayıldı, "Anne, tüm bahçeyi boşat, her yere clematis dik bence" diyor.
İkili dikilmesi konusunda hiç bir fikrim yok, benimki tamamen tesadüf oldu.

Biliyorsunuz bahçem çok küçük, yerden tasarruf etmek için böyle yaptım, iyi ki yapmışım.

Sevgili Ozbey, sıcaklar tam başlamadığı için çiçeklerin en keyifli zamanı şimdi, sık sulamak da istemiyorlar.
Ablanız hangi yaylada oturuyor, aynı yerdeysek görüşmek isterdim.

Eski 04-05-2010, 14:33   #1571
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili FüsunANK, gören herkes aşık oluyor clematisime, yaylada hatta Mersin'de hiç tanınmayan bir çiçek, en kısa zamanda bir clematis edinmelisin

Teşekkürler Yılmaz bey

Sevgili Acemifüsun, çok teşekkürler.

Sayın Yücel Canpolat, üzülmeyin, ben size gönderirim çok yakında İstanbul'da olacağım, Bauhaus dan alıp size postalarım

Eski 04-05-2010, 15:16   #1572
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili Fatoş hanım, haklısınız, bizi delirten çiçeklerin başında geliyor clematisler.
Torunuma gelince; o da çiçeklerin arasında kendinden geçti.

Name:  n3.jpg
Views: 1027
Size:  58.8 KB

Eski 04-05-2010, 15:45   #1573
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili Adalet hanım, çiçeklerinizin en güzeli Nehir'i benim için öpün. Sağlıklı, uzun ömürlü, hayırlı, analı, babalı evlat olsun. Allah nazarlardan korusun.
Ben sizin bahçenize olduğu kadar, misafirperverliğinize de hayranım. Bahçenizi ziyaret eden her arkadaşa tek tek cevap vermeniz, bence misafirperverliğinizin göstergesi. Sevgiyle kalın...

berçin beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2010, 17:11   #1574
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
İnşallah çiçeklerin en güzelini de Allah bana da verir, çok tatlı. Allah bağışlasın.
En kısa zamanda dileğinizin gerçekleşmesini diliyorum sevgili Fatoş, inşallah buradan bir müjde verirsiniz bize

Sevgili Gilan, teşekkür ederim, aklıma getirdiniz, büyütüp çerçeveleteyim bari

Sevgili SDurul, nazik sözleriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bahçe başlığımız evimiz gibi, sanal da olsa bir kaç küçük sözcüğü hak ediyoruz değil mi?

Sevgi Durul ve berçin beğendi.
Eski 04-05-2010, 20:09   #1575
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Adalet abla her gün bahceni geziyorum hep ayni seyleri yazmis olmamak icin mesaj yazmiyorum. Bahcene ben coktan bes yildiz verdim bile. Eline saglik hersey cok cok güzel. Clematisi senin ve Limon hanim sayesinde sevdim benim bahcemde de her yil artarak cogaliyor. Kisa dayanikli olmasi benim icin cok arti bir puan. Bizim eksi 20 derecelere bile dayaniyor. Sevgiyle kal... (Torunun da cok cok sevimli bana bu yil kismet olmadi ama böyle tatli bir kizim olsun cok istiyorum)

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2010, 21:38   #1576
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Vildan hanımcığım, iki yıldır bu sitedeyim, her gün yeni bir bitkiyle tanışıyorum hâlâ, sizlerden çok şey öğrendim, tecrübelerinizden faydalandım, ağaçlar nete çok şey borçluyum.

Nehir bahçevan olmaya karar vermiş

Eski 04-05-2010, 21:42   #1577
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili Çiçeksever, biliyorum çok zor günler geçirdiniz ama geleceğin ne getireceğini hiç birimiz bilemeyiz.
İnşallah, Allahım gönlünüzdeki muradınızı tez vakitte gönderir.

Bu arada, elimde olsa, clematis çeşitlerinin her türünden alacağım

Eski 05-05-2010, 10:24   #1578
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Yılmaz bey, Nehir şimdiden bitkilerin adını öğrendi, lobelyanın adı "mobella" sundavillenin adı "sandviç gibi" kendince bir şeyler uydurup duruyor

Eski 05-05-2010, 13:47   #1579
Ağaç Dostu

Ülkü's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2009
Galeri: 59
Adalet Abla bu da benimki. Bugün aldım. Nasııııııl.

Eklenen Resimler

tarla kuşu beğendi.
Ülkü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2010, 14:21   #1580
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Ülkü'cüğüm, çok güzel, nereden buldun, Mersin'de satılıyor deme aklımı oynatırım

Bol çiçeklenen tür, çiçekler çok büyük değil ama daha yoğun açar, güle güle büyüsün, gününü göresin canım, çok sevindim.

Eski 05-05-2010, 14:41   #1581
Ağaç Dostu

Ülkü's Avatar

Mersin' den aldım, içime doğmuş gibi öğle arası arkadaşıma ısrarla Has Fidancılığa gidelim diye tutturdum. Sağolsun kırmadı, gittik. Çok güzel çiçekler vardı, ortancalar, güller, mevsim çiçekleri... Ben sadece 1 adet clematis ve ful yasemin aldım. Clematis tek çeşitti tanesi 20 tl den sattılar.
Çiçeklerini inşallah busene görürüm.

Düzenleyen Ülkü : 05-05-2010 saat 14:42 Neden: Ekleme yaptım.
Eski 05-05-2010, 14:56   #1582
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Has fidancılık neredeydi
Nihayet bu güzelliği farkedip getirtmişler, pembe gazanya varmıydı?
Tam da ters zaman benim için, yarın yaylada olacağım, Cuma günü de İstanbul'a yolcuyum kadere bak...

Eski 05-05-2010, 15:29   #1583
Ağaç Dostu

Ülkü's Avatar

Çevreyolu minibüsleriyle gittim, Tarsus yolunda. Gazanyayı özellikle senin için sordum. Açmış olanlarda yoktu, birkaç kasa açmayanlar vardı, ne renk olduğunu tam bilemediler.

Eski 05-05-2010, 21:50   #1584
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Sevgili Adalet Abla,
Şimdi insanın Graz'a gidesi geliyorEpey ucuzmuş oradaClematis sevdası bitmez hele hele Adalet Abla bize ışık oldun clematisin Türkiye'de nasıl gelişebildiğini ispatladınBu gece b5A uyguladım clematislerime güzel gelişsinler diyeGeçen yıl Temmuzda diktiğim clematislerimden birisi Ağustosta aniden tamamen kuruyup gitmişti,gövde filanda çürümüş gitmişti ve umudumu kesmişken Şubatta sürgün verdi şimdi 2 gövde halinde 1,5 metre sürgün verdi ve her iki sürgünün ucunda birer tane tomurcuk oldu ama ben daha çok tomurcuk umut ediyordumNe zaman seninki gibi bol tomurcuk verecek bilmiyorum

Eski 05-05-2010, 22:12   #1585
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Merak etmeyin, bitkiniz canlı kaldığı müddetçe tomurcuklarını her geçen yıl çoğaltacaktır.
Bitkinin kök kısmına malç yapmayı ihmal etmeyin, ben ağaç kabuğu kullanıyorum, siz köklere göge yapacak bitkiler seçebilirsiniz, çok güneşli yerleri de pek sevmiyor sanki, en fazla çiçeklenen, en köşede olanı.

Bulunduğu yer Doğuya bakıyor ve yarı gölge, kışın da çok iyi soğuklanması gerekiyor her halde.
Yayla havasından hiç şikayet etmeden büyümeye devam ediyor.

berçin beğendi.
Eski 07-05-2010, 11:38   #1586
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Sevgili Adalet Hanım,
Sevgili Limon,

Bu sabah babam aradı.Samsun'un Alaçam İlçesi'ndeki yaylada(Orta Karadenizin en yüksek tepesinin etekleri;rakım:1.900 metre)Hıdırellez şenlikleri varmış,yaylada en az 3 bin kişi varmış ve herkes çamların altında toplanıp şenliklerin tadını çıkartıyormuş..Babam dedi ki oğlum yayla havasını içime çekince 10 yaş gençleştim sankiAklıma bu söz geldiClematis temiz havayı çekiyordur bol bol
Üstelik bizim yaylalarda clematisin küçük çiçekli türleri bol müktarda var ve türü de ''clematis alba''
Bu arada Adalet Abla'ya iyi yolculuklar

Eski 13-05-2010, 20:55   #1587
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili Limon, Yılmaz bey, haklısınız clematis konusunda.
Bence gece-gündüz ısı farkı da önemli, bitki soğuğu seviyor, gündüz 40 °C olan hava gece 15-20 lere düşebiliyor, clematisin çok hoşuna gidiyor olmalı ki yaz boyunca dinlenip dinlenip açıyor.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, ev taşımak çok zormuş, Allah tüm taşınanların yardımcısı olsun, yüzlerce eşyanın her biri tek tek elinizden geçiyor, bu gün yerleştirdiğiniz yeri yarın beğenmeyip değiştiriyorsunuz vs. vs.

Yağmur'un da benim de ayaklarımızın altı sızlıyor artık, neyse ki kolayladık, bir kaç gün sonra tam olarak yerleşmiş oluruz, sonra ver elini Bauhause

berçin beğendi.
Eski 16-05-2010, 00:38   #1588
Ağaç Dostu

finduk52's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2009
Sevgili Adalet ablacığım ,

Taşınmak çok zordur iyi bilirim Allah kolaylıklar versin sizlere . Kızınızda ailesiyle yeni yerlerinde huzur ve mutlulukla otursunlar inşaallah .

Ablacığım bahçen konuşuyor yine. Bu kadar mı güzel olur çiçeklerinin hepsi güzel ama clematisler bir ayrı güzel . Çiçek için insanın ağzının suyu akar mı ? Evet akar böyle güzellikler olursa akar . Çok imrendim benimkiler de böylesi güzellikte olurlar inşaallah.

Geçen gün 4 tane daha clematis almıştım önceki aldıklarımın yanına ama en kısa zamanda jackmani olanını da araştırıp almam lazım maşallah çiçekleri ne kadar iri ve güzeller.

Clematislerin yanındaki o güzel kızımızı da Rabbim nazarlardan korusun maşallah çok tatlı çok şeker .

finduk52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 18:30   #1589
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili Cemo, gerçekten yorucuydu ama bitti çok şükür, bir an önce dönüp bahçemi dolaşmak istiyorum, rüyalarıma giriyor

Sevgili Finduk(bunu yazarken hep gülümsüyorum ), hiç meraklanmayın, yerlerine alışmaları bir yıl kadar sürüyor, sonra her yıl daha coşkulu açıyorlar.
Tohumdan yetiştirmeyi çok isterdim, sizlere de dağıtmayı tabi ama ektiğim onlarca tohumdan bir tanenin dışında çimlenen olmadı, o da yaşamadı.

Birol bey, yaylanın havası da suyu da bambaşka, orada yıkadığım çamaşırların beyazlığından anlıyorum bunu.

Eski 24-05-2010, 11:38   #1590
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili Adalet Hanım;
Siz İstanbul' a, ben bahçeme sanırım aynı günlerde kavuştuk. sizinkini ''Kızınıza kavuştunuz!'' diye değiştiriyorum. Zira bahçeyi bırakıp, İstanbul' u özleyip gitmek, olamaz.
Neyse; elbet birgün dönersiniz.
Haaa! Bu arada sizin gönderdiğiniz Mor ve Beyaz Datura' lar viyollerde çimlendi! 5-10 güne kadar bahçedeki yerlerine aktarır, bol bol fotoğraflarını çekerim. Sağolun.
Herkes gibi torununuzun güzelliği benide büyüledi. Dilerim, bahtı da, kendisi gibi güzel olur.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024