agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni2478Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-10-2012, 20:44   #271
Ağaç Dostu

heva's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2008
yakın olsaydık sardunyalarınızdan çelik almaya gelirdim

heva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2012, 23:15   #272
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heva Mesajı Göster
yakın olsaydık sardunyalarınızdan çelik almaya gelirdim
Ben de çok mutlu olurdum, keşke yakın olsaydık.

heva beğendi.
züleyha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2012, 12:20   #273
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Leş kaktüsüm cicek açtı. Sevgili sakdagin hediyelerinden biri

Eklenen Resimler

Eski 20-10-2012, 12:28   #274
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Fotograflar karışmış ama sonuçta hepsi sevgili sakdagin hediyesi

Eklenen Resimler

sarin, selenn, maki01 ve 15 kişi beğendi.
Eski 20-10-2012, 13:14   #275
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Bir tane daha...

Eklenen Resimler

sarin, maki01, Tika ve 13 kişi beğendi.
Eski 21-10-2012, 09:39   #276
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Güle güle büyüsünler arkadaşım, hepsine çok iyi bakmışsın, çiçek bile vermişler.

Bu arada senin mini kaktüs aranjmanın vardı ya, hani çok sevimli bulduğum... Onun da biraysel fotoğrafını görmek isterim sayfanda... Çok mini, çok şeker...

züleyha ve maki01 beğendi.
sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2012, 11:08   #277
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Sevgili sakdag, çok net olmasa da küçük aranjmanimin fotografını çekmeye çalıştım. Aslında yükleyeceğim fotograf çok, özellikle senden gelen hediyelerimi yükleyeceğim ama evdeki internet hattı çalışmıyor, cepten de çok zor oluyor.

Eklenen Resimler

Eski 21-10-2012, 22:44   #278
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi züleyha Mesajı Göster
Sevgili sakdag, çok net olmasa da küçük aranjmanimin fotografını çekmeye çalıştım. Aslında yükleyeceğim fotograf çok, özellikle senden gelen hediyelerimi yükleyeceğim ama evdeki internet hattı çalışmıyor, cepten de çok zor oluyor.
Merhabalar sn.züleyha hanım, kaktüs arajmanınız çok güzel görünüyor,üzerindeki minik kırmızı kuşburnu gibi görünenleri merak ettim, bilgilendirirseniz sevinirim, geçen gün kaktüsümün üzerinde aynı meyveciklerden vardı kuşların işidir diye hepsini temizledim. Selamlar sevgiler...

züleyha ve selis beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2012, 16:36   #279
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Sayın milaca2010,
Bahsettiginiz kaktüsün üzerinde oluşuyor. Benimkilerin üzerinde sürekli var. Ama merak edipte nedir diye hiç bakmadım da, sormadım da. Tohum olabilir mı acaba? Kaktüslerle çok fazla bir gecmisim yok, isin dogrusu sevgili sakdag ile tanışana kadar çok ilgimde yoktu. Yetiştirmesi çok kolay olduğunu soyleselerde ben hiç beceremedim. Ama şimdi ilgi seviyem oldukça arttı.

selis, Maviş ve Elma Kurdu beğendi.
Eski 25-10-2012, 19:00   #280
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Onlar kaktüsün meyveleri..
Hiç yemedim ama, yendiğinin ve tadının güzel olduğu forumda birçok üye tarafından yazıldı.. Ayrıca içinde minik tohumlar da var..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2012, 22:58   #281
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Alıntı:
harika bir arajman,nakkaşlar bir yandan,sukkulentler bir yandan,bayıldım,bayıldım...

züleyha beğendi.
nuray topcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2012, 00:45   #282
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Onlar kaktüsün meyveleri..
Hiç yemedim ama, yendiğinin ve tadının güzel olduğu forumda birçok üye tarafından yazıldı.. Ayrıca içinde minik tohumlar da var..
Teşekkurler sayın Selis, bu arada kendimle acaba gurur mu duysam diye de düşünmedim değil. Kaktüs yetiştirmeyi beceremeyen biri olarak kaktüsü çiçek açtırıp, üstüne üstük birde meyve verdirmişim. ' ONDAN KOLAY NE VAR DEMEYİN LÜTFEN VALLAHİ ÇATLARIM' )

Eski 30-10-2012, 00:47   #283
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nuray topcu Mesajı Göster
harika bir arajman,nakkaşlar bir yandan,sukkulentler bir yandan,bayıldım,bayıldım...
Teşekkurler sayın Nuray topçu, yanlız itiraf etmeden edemeyeceğim nakkaşlarla hiçbir alakam yok zira kendileri orda çıkmayı uygun görmüşler. Ben bu kadar arsız birbitki görmedim, her saksımda, her bitkinin dibinde çıkıyor. Ne yalan söyleyeyim bazen yolup atıyorum Her yere nane oluyor çünkü

Eski 30-10-2012, 19:04   #284
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Alıntı:
Teşekkurler sayın Nuray topçu, yanlız itiraf etmeden edemeyeceğim nakkaşlarla hiçbir alakam yok zira kendileri orda çıkmayı uygun görmüşler. Ben bu kadar arsız birbitki görmedim, her saksımda, her bitkinin dibinde çıkıyor. Ne yalan söyleyeyim bazen yolup atıyorum Her yere nane oluyor çünkü
bazı yerlerde bu nakkaşlar çok çıkıyor gerçekten,ben de çok seviyorum ama sadece şöyle duvarlardan sarkıyor ya..sukkulent bir harika...yerörtücü gibi olmuş maşaallah..

nuray topcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2012, 22:32   #285
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Sayın züleyha hanım
Alıntı:
Her ne kadar burda gördüğüm gözalıcı balkonların yanında sönük kalsa da...
demişsiniz fakat sizin balkonunuzu görünce kendi sayfamı kapatasım geldi. Her şey iç içe ve yemyeşil bir balkona sahipsiniz. Tam istediğim gibi bir balkon. Maşallah çiçekleriniz de coşmuş yani.

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2012, 23:28   #286
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Teşekkür ederim sayın resul22. İnsan bitki alemine bir kere daldı mı, bir daha iflah olmuyor. Herseyden olsun istiyor. Sonra da ortaya iç ice karmaşık bir görüntü çıkıyor. Olsun rengarenk açınca değmeyin keyfime. Hele aralarında oturup bir kahve icmek yok mu, bütün günümün yorgunluğunu alıyor. Daha ne olsun

resul22 beğendi.
Eski 16-11-2012, 07:55   #287
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Alıntı:
Teşekkür ederim sayın resul22. İnsan bitki alemine bir kere daldı mı, bir daha iflah olmuyor. Herseyden olsun istiyor. Sonra da ortaya iç ice karmaşık bir görüntü çıkıyor. Olsun rengarenk açınca değmeyin keyfime. Hele aralarında oturup bir kahve icmek yok mu, bütün günümün yorgunluğunu alıyor. Daha ne olsun
Valla çok şanslısınız Züleyha hanım bu kadar güzel bir balkonunuz var. Ben bile çiçek sayım çok olmasa da her sabah çayımı salonda çiçeklerin içinde içiyorum.
İç içe karmaşık bir görüntü olduğu kesin ama o karmaşık görüntüye hayranım ben. Eskiden köydeki evimizin önündeki ağaçlar iç içeydi orman misali bir görüntü oluyordu. Her daim bahçe gölge ve serin olurdu.

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 23:38   #288
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Japon gülü.....

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2012, 10:03   #289
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Kendiliğinden çıkan petunya koyu mor, cizgili açtı. Yazın ölen petunyalardan tohum düşmüş demek ki

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2012, 10:10   #290
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Exclamation

Sumbulteberin kokusu bir harika. Bütün balkon mis gibi kokuyor. Soğuk olmasa dibinden ayrılmayacağım hiç.

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2012, 10:23   #291
Ağaçsever

Papağan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2012
Mütevazi

Çok mütevazisiniz, zira balkonunuz ziyadesiyle zengin, Biraz önce gezdim ve bahar gibi içim açıldı, Hangisi daha güzel, paskalya mı, atlas mı, bardak menekşe mi, açelya mı, ortanca mı.... Seçmek mümkün değil..

Çiçeklerle birlikte bebiş de büyümüş, herşey çok güzel, tebrik ediyorum sizi

züleyha ve maki01 beğendi.
Papağan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2012, 11:32   #292
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Mavişin derdi sicakla imiş. Havalar soğudu Maviş coştu

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2012, 12:23   #293
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Papağan Mesajı Göster
Çok mütevazisiniz, zira balkonunuz ziyadesiyle zengin, Biraz önce gezdim ve bahar gibi içim açıldı, Hangisi daha güzel, paskalya mı, atlas mı, bardak menekşe mi, açelya mı, ortanca mı.... Seçmek mümkün değil..

Çiçeklerle birlikte bebiş de büyümüş, herşey çok güzel, tebrik ediyorum sizi
Çok teşekkür ederim sayın papağan, elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum ama kısıtlı zamanda ancak bu kadar oluyor. Aslında biraz da ilgisizlik iyi geliyor çiçeklere. Cogu zaman sulamaya bile vakit bulamadığım oluyor. Saydığınız çiçeklerden maalesef atlas, bardak menekşe ve acelya artık yok. Ama tabi atlas aşkı başka birşeye benzemiyor, ufak bir Çelik diktim büyümesini bekliyorum.. Onlar ilgisizliğe pek tahammül edemediler. Ama paskalya çok vefali bir dost onca işkenceme rağmen beni bırakmadı. Ama eskisi gibi keyfi yok. Sanırım sulama konusunu iyi tutturamiyorum.

Eski 21-11-2012, 14:12   #294
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Japon gülümden bir kare daha....

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2012, 18:15   #295
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
hangi birini seveyim şaşırmış durumdayım ama japon gülü bir başka güzel maviş çok şirin sümbülteper in kokusunu bilmiyorum lakin hepsi fazlası ile güzel ellerinize sağlık.

züleyha beğendi.
sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 13:03   #296
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Cool

uzun süredir sayfama fotograf yüklememisim ama kıs gelince çiçekleriminde benim gibi keyfi olmamasından kaynaklanıyor. Makyajsiz kameraya yakalanmamak icin sekilden sekile giren ünlüler gibi, bende solgun ve keyifsiz çiçeklerimi kameralardan saklıyorum.

Bu arada basıma gelen talihsiz bir olayı paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz cuma aksamı havalar iyice serinledigi icin birkaç saksı çiçeği içeri almak icin balkona çıkmıştım. Her ne kadar balkonun lambası yanıyor da olsa loş bir ışıkta saksıları ayırmaya çalışırken, eğildiğim bir anda aniden sag gözümde bir acı hissettim. Egilirken limon ağacımın dalını gormemisim. Sag gözümde derin bir kornea çiziği oluşmuş. İki gündür onunla uğraşıyorum. Ama ucuz atlatmisim, kornea kendini çok çabuk yeniliyormuş. Ama şimdi daha büyük bir problemim var, esim tutturdu limonu evden gönderecekmiş. Daha dogrusu bütün çiçeklerimi. Onu ikna etmekle uğraşıyorum Talihsiz bir kaza olduguna ve bunun ciceklerle bir alakası olmadığına henüz ikna edemedim.

ipektuğçe beğendi.
Eski 09-12-2012, 13:22   #297
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Çok geçmiş olsun, sayın züleyha. İki kez benzer görünmez kaza yaşayan biri olarak, çok dikkat etmek gerektiğini söyleyebilirim. Bir keresinde çamın iğne yaprağı, bir keresinde de mısır yaprağı değmişti gözüme. Mısır yaprağının çok keskin bir kısmı var, çamın yaprağı da iğne gibi. Günlece gözümde bant ile dolaşmıştım, çekilen acıyı ve zorluğu şu anda unuttum gitti.

Eşiniz nasıl olsa bitkileri atmamak için ikna olacaktır. Benzer bir kazayı tekrar yaşamamanızı dilerim.

Kendiliğinden çıkan mor petunya çok hoş bu arada. Ellerinize sağlık. Sevgiler...

züleyha ve ipektuğçe beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 13:41   #298
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Alıntı:
uzun süredir sayfama fotograf yüklememisim ama kıs gelince çiçekleriminde benim gibi keyfi olmamasından kaynaklanıyor. Makyajsiz kameraya yakalanmamak icin sekilden sekile giren ünlüler gibi, bende solgun ve keyifsiz çiçeklerimi kameralardan saklıyorum.

Bu arada basıma gelen talihsiz bir olayı paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz cuma aksamı havalar iyice serinledigi icin birkaç saksı çiçeği içeri almak icin balkona çıkmıştım. Her ne kadar balkonun lambası yanıyor da olsa loş bir ışıkta saksıları ayırmaya çalışırken, eğildiğim bir anda aniden sag gözümde bir acı hissettim. Egilirken limon ağacımın dalını gormemisim. Sag gözümde derin bir kornea çiziği oluşmuş. İki gündür onunla uğraşıyorum. Ama ucuz atlatmisim, kornea kendini çok çabuk yeniliyormuş. Ama şimdi daha büyük bir problemim var, esim tutturdu limonu evden gönderecekmiş. Daha dogrusu bütün çiçeklerimi. Onu ikna etmekle uğraşıyorum Talihsiz bir kaza olduguna ve bunun ciceklerle bir alakası olmadığına henüz ikna edemedim.
Sayın Züleyha, öncelikle çok geçmiş olsun. İnşallah eşinizle olan sorununuzuda çabuk atlatırsınız.
Ben japon güllerinize bayıldım çok güzeller maşallah. benimde renklilerden küçük 2 fidem var ama katmerli değil. Sizinkiler kışın kapalı balkondalar mı? bende bugün içeri aldım. Ama lila ve tek katmerli olan japon gülüm bahçede. zira onlar kışa dayanıklılar. İthal olanların soğuğa dayanılklı olup olmadıklarını bilmediğim için bende kış bahçesine aldım.

Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 13:49   #299
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Geçmiş olsun Sayın züleyha,
Gözünüzün bir an önce iyileşmesini diliyorum.
Eşiniz çiçeklerinizi atmayacaktır,ben de arada sırada eşimle aynı tartışmayı yaşıyorum.Şimdiye kadar hiçbirini atmadı,çok ciddi olduğu zamanlarda bile.

ipektuğçe beğendi.
Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 13:56   #300
Ağaç Dostu

züleyha's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Çok geçmiş olsun, sayın züleyha. İki kez benzer görünmez kaza yaşayan biri olarak, çok dikkat etmek gerektiğini söyleyebilirim. Bir keresinde çamın iğne yaprağı, bir keresinde de mısır yaprağı değmişti gözüme. Mısır yaprağının çok keskin bir kısmı var, çamın yaprağı da iğne gibi. Günlece gözümde bant ile dolaşmıştım, çekilen acıyı ve zorluğu şu anda unuttum gitti.

Eşiniz nasıl olsa bitkileri atmamak için ikna olacaktır. Benzer bir kazayı tekrar yaşamamanızı dilerim.

Kendiliğinden çıkan mor petunya çok hoş bu arada. Ellerinize sağlık. Sevgiler...
Sayın sdurul,

Çok teşekkür ederim. Size de gecmis olsun. Gercekten acısı kötüymüş. Daha kötü olanı gozu kullanmamak. İlk gittiğim doktor çok kötü bir tablo çizdi. Zor iyilesecegini, derin bir çizik olduğu icin iyilesse bile hasar kalabilecegini ve görme kaybi olabileceğini söyledi, basımdan aşağı kaynar sular döküldü. Dayanamadım dün göz üzerine olan Bursa' da bir hastaneye gittim. Neyseki o kadar kötü bir tablo yokmuş. İcim rahatladı. Dikkatli olmak lazım kesinlikle.

Bu petunyayi yaz basında dikmiştim. Sıcaklardan kurudu. Ben tohum alamamıştım ama ben farketmeden tohumları saksılara dağılmış sanırım. Benimde çok hoşuma gitti.

Sevgi Durul beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024