agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni669Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-07-2011, 10:03   #481
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Çok teşekkür ederim sevgili Periş. Hep aradığım bir renkti. Hatta adı bile vardı notlarımda. Epiphyllum 'Deutsche Kaiserin'. Hiç ummadığım bir anda karşıma çıkıverdi. Resimde açık renkli çıkmış. Aslında koyu pembe ve beyaz hareli bir kız.

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 10:51   #482
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Günüm Mesajı Göster
Bitki deliliği konusunda tamamen katılıyorum size. Sakatlıklara varacak hareketler yaptım. Bir sonraki nakliye de yine ben indireceğim aşağıya. Ama bu defa ev yakın olmayacak. Mecbur kamyona yüklenecek. İnşallah acısız ağrısız taşınabilirim.
Var var. Birşeyler var. Başkası aşağıya indiremez mi?
İnşallah birşey olmaz. Bu sefer çiçekler ağlıyacak. Ki onlar kendilerini çok çabuk tamir ediyorlar. Ya bizler..
Sağlıklı günler dilerim.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 11:06   #483
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Atlas çiçeği harika görünüyor aynısından bende de var umarım çiçeğini görürüm. Birgecelik gelin almış başını gidiyor çok güzeller arkadaşım. Çiçeklerin yerine yenisi gelir Günüm'cüğüm ama insanın yerine gelmez sen sağlığına dikkat et

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 11:37   #484
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Sevgili Günüm,
hepsi çok güzel, kıskançlıktan çatlatacaksınız bizi
Bu kadar mı güzel olunur, bu kadar mı özenli bakılır
Allah bulan ve bakandan razı olsun.
Bana sunduğuğun görsel zevk için teşekkür ederim.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 12:17   #485
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Sevgili arkadaşlarım çiçeklerin dillerini az çok anlıyorum. Ama benim gibi göçebeler belli bir yere yerleşemeyince arada çiçekler de kurban gidiyor. Sizin çiçeklerinize bakarak avunuyorum artık.
Balkonumda tohumdan yetişen ve bu gidişle ne renk olacağını hiç bilemeyeceğim yığınla plumeria ve Allah bilir komşuların bu kadın da bu sopalardan ne anlıyor acaba diyeceği kadar çiçeksiz Euphorbia Milii lerim var. Dün baktım da ağaçlar.net ile tanıştıktan sonra öğrendiğim ne çok çiçek yetiştirmişim. İyi ki sizler varsınız ve iyi ki enerjiniz, zekanız, bilginiz ve araştırma gücünüz var. Sayenizde apaydanlık bir dünya içine açılan bir kapıdan geçtim.

Denizardacan beğendi.
Eski 21-07-2011, 14:02   #486
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
3 yıl önce ben de Yaban mersini yetiştirme derdinde bu sitenin kapısını aralamıştım.
Sevgili Baldaş bana Yaban Mersinini ta Rizeden gönderdi.
Şimdi biliyorum İzmirde Yaban mersini yaşatamam.
Ama yaşatabildiğim o kadar çok güzellik buldum ki, bazıları senin sayende
Bilginin kapısını tek elle aralamak mümkün değil, bu sitenin yürekli üyeleri sayesinde çok şey öğrendim.
Senin yerin de doldurulmaz arkadaşım, gözlerim hep seni aradı

Denizardacan beğendi.
Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 14:46   #487
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Canım arkadaşım çok teşekkür ederim güzel yüreğin için. İyi ki varsın sen. Allah sana herşeyin en güzelini versin.
Senin bana gönderdiğin minicik sarmaşık kocaman kız oldu. Dola dola bitmiyor. Sedefli sedefli yaprakları ile gülümsüyor bana cam kenarından. O yangında ilk kurtarılacaklar listesindeydi. Elceğizlerimle taşıdım. Evin en müstesna köşesine koydum. Onun yanında scindapsus marble queen cinsi var. Kıskandı mı nedir arkadaşını. Çok ağır büyüyor. Ben kızımla her göz göze gelişimizde seni sevgiyle anıyorum.

Eski 22-07-2011, 08:50   #488
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Merhaba Günüm hanım,bitki sevdanıza hayran olmamak mümkün değil.maşallah ne güzellikler yetiştirmişsiniz böyle,ömür boyu sevdikleriniz ve çiçeklerinizle birlikte olabilmeniz dileğiyle.sevgiler.

İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 09:09   #489
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili İremsıla. Bir çoğunu kaybettim maalesef. Evim gerçekten bahçe gibiydi. Şimdi balkonda kalan kızlarımla avunuyorum. Dilekleriniz için içten bir amin diyorum. Allah sevdiklerimizi aratmasın hiçbirimize.

Eski 22-07-2011, 09:33   #490
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Yaprak güzellerim

Geçici olarak yan komşumun balkonundan ikamet ettiler. Fotoğrafları orada çektim. Şimdi evlerine geldiler. Daha da büyüdüler kızlarım. Küçük boyları rahattı da büyüdükçe nereye sığdıracağım kış geldiğinde diye kara kara düşünüyorum.

Eklenen Resimler

Eski 22-07-2011, 09:35   #491
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Bir yaz günü...Crossandra Fortuna, çamaşırlar ve bulduğu her alana sığmaya çalışan, kendini mandal sanan Gölge.

Eklenen Resimler

Eski 22-07-2011, 09:40   #492
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Amaryllis Dancing Queen.
Çok seviyorum bu kızımı. Amaryllis başlığına baktım. Sizinkilerin yanında esamesi bile okunmaz ama gittiğim her yere götürüyorum işte.

Eklenen Resimler

Eski 22-07-2011, 10:05   #493
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Alıntı:
Bir yaz günü...Crossandra Fortuna, çamaşırlar ve bulduğu her alana sığmaya çalışan, kendini mandal sanan Gölge.
Sevgili arkadaşım senin kız foto model olma yolunda yakın zamanda teklifte alır.
Ne güzel yakışmış karides çiçeğinin yanına.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 10:20   #494
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Günüm yaprak güzelleri harika kızınızın duruşunda bile bir asalet var sevgili Sevim in dediği gibi foto model gibi maşallah amaryllis çok güzel ellerinize emeklerinize sağlık sevgiler...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 13:09   #495
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Kızımın bir gözü kör. Ben bulduğumda bir gözü patlamak üzere olan elimin yarısı kadar bir bebekti. Görmediğinden midir bilmiyorum caddenin ortasına kadar gelmiş, arabalar sağından solundan geçiyordu. Onu bulduğum yeri hatırlarım hala tüylerim ürperir. Doktorlar göz kapaklarını diktiler. Bir ay öyle gezdi. Sonra açtılar, göz patlamadı ama göremedi de bir daha.
Ama çılgın pozlar veriyor. Manken yapayım değil mi arkadaşlar dediğiniz gibi.

Eski 22-07-2011, 13:31   #496
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Alıntı:
Geçici olarak yan komşumun balkonundan ikamet ettiler. Fotoğrafları orada çektim. Şimdi evlerine geldiler. Daha da büyüdüler kızlarım. Küçük boyları rahattı da büyüdükçe nereye sığdıracağım kış geldiğinde diye kara kara düşünüyorum.

Bende kış geliyor çiçeklerimi nereye sığdıracam diye kara kara düşünenlerdenim.sanırım bazı aksilikler olmuş,hepsi için geçmiş olsunbu arada yaprak güzellerinizde ayrı güzel.

Eski 22-07-2011, 13:44   #497
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili İremsıla. Yaprak güzellerini tanesi 3.5 liradan aldım pazardan. Nefret ediyorum bunlardan dedi satıcı Süleyman. Abim yurtdışından ithal getirtti ben de satayım diye o fiyata indirdim dedi. Koca saksı 3.5 lira.

Denizardacan beğendi.
Eski 22-07-2011, 13:50   #498
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Sizin ellerinizde küçük olsada sevginizle büyürdü zaten inanıyorum.yaprak yapıları oldukça farklı güle güle büyütün,bu arada epurbia mililer nasıl umarım onlarda yaşayanlar arasındadır.sevgiler.

Eski 22-07-2011, 13:55   #499
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Euphorbia milii lerden 5 çeşit kışı atlatamadı. Aslında atlatırdı da taşınma sırasında birşeyler oldu çiçeklerime. Kalanları hızla boya gidiyor. güneş görmedikleri için açmıyorlar. Komşular da bakıp duduyor bu kadın bu sopaları niye koydu balkona diye.

Eski 22-07-2011, 14:48   #500
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Sevgili Günüm Gölge çok şeker, konu mankeni gibi de poz vermiş İnsanın üstündeki tüm olumsuzluklarını bir anda yok eder
Yaprak güzellerin değişik ve çok güzel, ellerine sağlık canım Benimkiler de güzel bir sepette renkrenk büyüyor gelişiyorlardı. Dün yaşlı köpeğimiz Bencik üstlerine düştü, hepsi dipten kırıldı. Çelikleri suya koydum, bakalım bu sıcaklarda köklenebilecekler mi?

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 15:11   #501
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Suya koyma güzelim. Benim de kırılan iki dalım oldu. Toprağa sapladım. İki gün öldük biz der gibi yattılar. Bugün baktım çoktan tutmuşlar da sürmeye başlamışlar.

Eski 22-07-2011, 20:42   #502
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Günüm'cüğüm ben de yaprak güzellerine bayıldım çok güzel ve değişikler. Güle güle büyüt

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2011, 21:17   #503
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Günüm hanım istanbul şartlarında gecim zor ruslar gibi bizdede ev hanımları cicek yetiştirse ekonomiyede katkı saglamış olmazmısınız . yıgınla pulameria var diyorsunuz sanırım elinizden geliyor tohumdan yetiştirip üretmek . ben adeniumumu bir arkadaştan satın aldım ve cok mutluyum
menekşe adenium pulameria üretilip satışı yapıla bilir seralara tonla para ödüyoruz .SİZ ÜRETİN ÜRETİN BİZ ALALIM japon gülünüz rengi cok harika celiktende kolay kökleniyor hediye vermek yerine satışını yapmanız daha mantıklı

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 07:55   #504
Ağaçsever

emrecan38's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Alıntı:
Amaryllis Dancing Queen.
Çok seviyorum bu kızımı. Amaryllis başlığına baktım. Sizinkilerin yanında esamesi bile okunmaz ama gittiğim her yere götürüyorum işte.
Sevilmeyecek gibi değil harika.

emrecan38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 12:28   #505
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Alıntı:
Suya koyma güzelim. Benim de kırılan iki dalım oldu. Toprağa sapladım. İki gün öldük biz der gibi yattılar. Bugün baktım çoktan tutmuşlar da sürmeye başlamışlar.
Teşekkür ederim canım, hemen toprağa geçiriyorum

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 19:18   #506
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Sevgili Günüm,
Tekrar sizi burada görmekten inanın çok mutlu oldum. Eminim kızlarınızla yine yeniden, hayat daha güzel olacaktır. Hoş geldiniz.

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 19:41   #507
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Sayın Günüm "Euphorbia Milii" çiçekleriniz çok güzel, renk desenleriyle sayfanıza tablo gibi duruyor, elinize sağlık. Siz de ilginç çiçeklere sahipsiniz, ilk defa gördüğüm bitkiler var sayfanızda.

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 23:36   #508
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
bir kaç gün bilgisayarımın aziziliğine uğradım yine giremedim siteye, bu arada ne güzel sayfanız şenlenmiş maşallah her şey çok güzel görünüyor sevgili Günüm

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 14:33   #509
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili aygün. Ben de burada olmaktan çok mutluyum.

Eski 24-07-2011, 14:41   #510
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı Mesajı Göster
Sayın Günüm "Euphorbia Milii" çiçekleriniz çok güzel, renk desenleriyle sayfanıza tablo gibi duruyor, elinize sağlık. Siz de ilginç çiçeklere sahipsiniz, ilk defa gördüğüm bitkiler var sayfanızda.
Hoşgeldiniz sayfama sevgili Yaylacı. Benim bahçem yok. Olsa neleri yetiştirme cesareti göstereceğim. Peşinde koştuğum birkaç tür var. Onları bulabilsem çok mutlu olacağım. Çok istediğim bir kaktüs vardı. San Pedro kaktüsü (Trichocereus pachanoi). Yıllardır ara dururum. Bugün vuslata erdim. Aman ne büyük bir saksı taşıdım bilseniz nerelerden eve kadar. Kaktüs 1 metreden uzun, saksı kurşunla dolu mübarek. Feci mutluyum. Gece açan, yoğun parfümlü çiçekleri var. Açtığını da göreceğim inşallah.
İnternetten aldığım bir resimle süslemek isterim sevincimi.

Eklenen Resimler

Denizardacan ve efeege beğendi.

Düzenleyen Günüm : 24-07-2011 saat 14:47 Neden: Kelime ekleme

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024