agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni10617Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-12-2012, 22:01   #1171
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-06-2012
Yeni aldığın orkidenin rengine bayıldım Gülsen abla, iyiden iyiye orkideci olmaya başladın yalnız, çok da iyi yaptın fikrimce. Sayıları onu buldu mu Gülsen abla takip edemedim son zamanlarda.
Bu arada yağmur sularında gözüm kalmadı:, kana kana içsinler bari, benim balkon damla düşürtmeyen cinsinden. Ben de şemsiye açıyorum, şemsiyelerim kırıldı parçalandı, yeni alacağız artık, kaç gündür yağmur da yağmıyor ya neyse.
Çok çok çok sevindim babanne olacağına, eminim genç ve yaşam enerjisi dolu bir babaanne olacaksın.Sağlıkla inşaAllah, görüşmek üzere, yine gelirim

hazan-z ve GÜLSEN_ beğendi.
Denizardacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 22:15   #1172
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Yeni orkideniz çok güzelmiş bayıldım sizin orkidelerinizi gördükçe bu gidişle ben de orkide aşığı olacağım Gülşen ablacım sayenizde maşallah maşallah çok tatlılar

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 22:19   #1173
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Orkidelerinize bayıldım Sayın Gülsen, çok cezbediciler ve güzel bir rengi var. Yazmadan edemedim.

Yağmur suyu özellikle ilkbahar yağmurlarının suları benimde uyguladığım bişeydir. Bahar yağmurlarının suları inanılmaz bir ilaç ya da şifalı bir şurup gibi geliyor bitkilere. Gözle görülür farklar sağlıyor. Senede birkez onları doğanın gerçek yağmurlarıyla buluşturmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

İlgilenenlere ..

Saygılarımla ..

bozo.0606 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 10:00   #1174
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
BU SABAH GÜNEŞ AÇINCA BALKONDAKİ SERAYI AÇAYIM BİR GÜNEŞLENSİNLER DEDİM AMA SERANI ÜSTÜNDE AÇIKTA DURAN ÇİLEĞİM BENİ ŞAŞIRTTI BAKIN

Eklenen Resimler

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 10:50   #1175
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

karanfilimde kışa umursamaz davranıp çiçek açmaya çalışıyor ve bir kaçda tomurcuk geliyor

Eklenen Resimler

Eski 25-12-2012, 10:52   #1176
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

atlaslarım bir çok syeni sürgün veriyor MAAŞALLAH

Eklenen Resimler

Eski 25-12-2012, 10:53   #1177
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

bu çiçeği sevim4 göndermişti adı ne acaba arkadaşlar??ben çok seviyorum bu beyaz renkli minik yaprakları

Eklenen Resimler

Eski 25-12-2012, 10:56   #1178
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

güneşli bir sabahda güneşlenen kaktüslerim sedumlarım,semperviviumlarım,crassulalarım ,stapelialarım ve diğer sukulentlerim

Eklenen Resimler

Eski 25-12-2012, 14:46   #1179
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
maşallah Gülsen hanım çeşit üstüne çeşit bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum şöyle hayal ediyorum evin balkonunda kocaman afiş Gülsen uluslar arası çiçekçilik fuarına hoşgeldiniz şaka tabi çiçekleriniz helede son aldığınız orkide süper sağlıkla bol çiçeklerini görmeniz dileğiyle

Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 16:48   #1180
Ağaç Dostu

incii's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2012
Masallah Gülsen hanim, ne kadar cok cesitiniz var böyle. G.antep de hava sartlarini tam olarak bilmiyorum, ama soguktur diye tahmin ediyorum, bunlarin hepsi disarida balkondami duruyor kis dönemleri? Umarim kayip yasamadan güzel bir kis dönemi gecirirsiniz, Sevgiler....

incii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 18:08   #1181
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BAYÇALI Mesajı Göster
maşallah Gülsen hanım çeşit üstüne çeşit bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum şöyle hayal ediyorum evin balkonunda kocaman afiş Gülsen uluslar arası çiçekçilik fuarına hoşgeldiniz şaka tabi çiçekleriniz helede son aldığınız orkide süper sağlıkla bol çiçeklerini görmeniz dileğiyle
Ayy çok teşekkürler sn.BAYÇALI valla GÜLSEN uluslar arası çiçek fuarı değilde GÜLSEN seracılık olsun çok istiyorum inşallah eşim bu konuda destek verirse sera açmayı çok isterim.Son orkidemin rengine vuruldum ben mor ve mürdüm renklerine bayılırım daha güzelleri sizlerin olsun dilerim

Eski 25-12-2012, 18:11   #1182
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incii Mesajı Göster
Masallah Gülsen hanim, ne kadar cok cesitiniz var böyle. G.antep de hava sartlarini tam olarak bilmiyorum, ama soguktur diye tahmin ediyorum, bunlarin hepsi disarida balkondami duruyor kis dönemleri? Umarim kayip yasamadan güzel bir kis dönemi gecirirsiniz, Sevgiler....
Öncelikle balkonuma hoş geldiniz incii hanım,ziyaretiniz beni mutlu etti.G.antepte havalar soğuk değildir, yıllardır bütün kaktüs ve sukulentlerim hep balkonda kalırlar kış boyunca.Ayrıca evim 4 cü kat ön taraf tamamen açık arazi olmasına rağmen çok şükür şimdiye kadar kaybım olmadı inşallah bundan sonrada olmaz .Teşekkürler

hazan-z ve incii beğendi.
Eski 25-12-2012, 18:13   #1183
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
yeni orkideyi görür görmez şöyle dedim nananaaaa.... bu kadar güzel olmak yasaklanmalı tü tüütü hadi bir kez öyle vurdun yüreğimden ama abla hani bana her şeyi de de atlas deme ay yasak koyuyorum kendime girmemem lazım senin sayfana. hop nefesini tut sibel bakalım gülsen ablanın sayfasından ne çıkacak maşallah 41 kere olandan.

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 20:59   #1184
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Sibelim yazdıklarını okurken yüzümdeki tebessümü görmen lazımdı ablacım, ne diyeyim her zaman söylerim daha iyileri sizlerin olsun inşallah, bu bambaşka bir sevda

Eski 25-12-2012, 21:02   #1185
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Gülsen ablam herşey harika yine maşallah kırk bir buçuk kere bizde öle derler bende öle diyeyim Ben dedim ya sana ablacım beni orkideye azmettirmekten içeri atcaklar seni yakında Şu aralar acayip dişimi sıkıyorum orkide almamak için biraz da birikmişim var cebimde rahat durmuyo bu güzellikleri gördükçe

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 22:49   #1186
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Gülsen ablam herşey harika yine maşallah kırk bir buçuk kere bizde öle derler bende öle diyeyim Ben dedim ya sana ablacım beni orkideye azmettirmekten içeri atcaklar seni yakında Şu aralar acayip dişimi sıkıyorum orkide almamak için biraz da birikmişim var cebimde rahat durmuyo bu güzellikleri gördükçe
Teşekkürler ablacım dillerin dert görmesin,orkideye azmettirdiklerim bir sen değilsin ablam, ben mutlu oluyorum bende olanlar dostlarımda da olsun, hatta daha güzelleri dostlarımın olsun nasıl olsa resimleri paylaşıyoruz ben sizlerde gördükçe mutlu oluyorum, inan bana ablacım.Sen orkide alacaksan nilgün ablandan yardım iste bence, o sana bu konuda yardımcı olucaktır eminim.

Eski 26-12-2012, 00:32   #1187
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
Teşekkürler ablacım dillerin dert görmesin,orkideye azmettirdiklerim bir sen değilsin ablam, ben mutlu oluyorum bende olanlar dostlarımda da olsun, hatta daha güzelleri dostlarımın olsun nasıl olsa resimleri paylaşıyoruz ben sizlerde gördükçe mutlu oluyorum, inan bana ablacım.Sen orkide alacaksan nilgün ablandan yardım iste bence, o sana bu konuda yardımcı olucaktır eminim.
Teşekkür ederim gülsen ablacım iyi niyetin zaten yazdığın mesajlara yansıyo Allah her daim gönlüne göre versin bizlere dilediğinin fazlası kadar da senin olsun ablacım Zaten nilgün ablam orkideye hevesliyim dediğimde şimdi alma biraz bekle ben bi öğreniyim bu işi sonra alırsın dedi zaten yardımcı olucak nilgün ablam bana saolsun hiç bi konuda yardımını esirgemiyo Sanırım biraz zahmetli bu orkide işi istekleri çokmuş galiba hiç bi fikrim yok araştırmadım ama sağdan soldan duyduklarımı söylüyorum

Eski 26-12-2012, 17:39   #1188
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

bay tömürcek ablacım, bana dilediğin bütün güzel dileklerine çok teşekkür ederim ALLAH zaten kullarının kalbine göre veriyor, yeterki dürüstlükten şaşma ablacım,seninde gönlünde ne varsa RABBİM onu nasip etsin inşallah

Eski 27-12-2012, 09:27   #1189
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

yine kendimce orijinal orkide saksısı aldım ama bu tam saksı versiyonunda

Eklenen Resimler

Eski 27-12-2012, 10:54   #1190
Ağaçsever

Papağan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2012
Sevgili Gülsen Abla (bakın ne güzel söyledim ) Orkidelerinizin rengi süpermiş, eminim sizin eliniz değdiğinde daha da parlak açacaklardır, ben de severim mavili morlu renkleri çiçeklerde, benimde menekşelerim var, şimdi dikkat ettim de daha ziyade mor menekşe varyasyonlarını toplamışım
Yağmur suyunu biriktirme şeklinizi tuttum, ben de çiçekleri suladığım bir aparatım var, şu ucunda ibrik gibi uzantısı olanlardan, onu tutuyorum balkonda, haftada bir onunla suluyorum güzellerimi
Yeni aldığınız saksıları sanıyorum yeni orkidelerinizde kullanacaksınız, şöyle bir hayal ettim de ... Pek şık duracak, güle güle kullanmanızı dilerim

Papağan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 11:16   #1191
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sayın Gülsen, arada ziyaret ettiğim yerler arasında sayfanız.

İlginiz, emeğiniz çok kıymetli gözümde. Ayrıca, yağmur suyunu ne güzel biriktirmişsiniz öyle Birşey daha, balkonunuzu itiraf edeyim kıskandım, gayet geniş ve uzun. Şu an ki balkonumuz çok minik. Eskisi sizinkine benziyordu. O yüzden imrenmemi mazur görün

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 11:59   #1192
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
yine kendimce orijinal orkide saksısı aldım ama bu tam saksı versiyonunda
Gülsen hanım çamaşır asdığımız mandal sepeti değilmi o Gülsen hanımın sepete küçük bi uygulamayla saksıya dönüştürmüş bravo güzeldüşünce

Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 14:35   #1193
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Ablacığım ne güzel saksılar onlar öyle. ) Çok sevdim vallahi, sayenizde etrafımda ki her objeyi saksıya çevrilebilir mi çevrilemez mi gözüyle inceler oldum. )

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 20:09   #1194
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Gülsen abla saksıların hayırlı olsun Acaba onlar mandal sepeti mi Bir de merak ettiğim bişey var o aralardan torpak dökülmüyo mu su falan sızmıyo mu su akarsa yukardan aşağıya saksının dışı pislenir Cahilliğimi bağışlayın galiba orkide okadar sulanmıyodur yani sağdan soldan su taşacak kadar

Eski 28-12-2012, 11:29   #1195
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Sayın Gülsen, arada ziyaret ettiğim yerler arasında sayfanız.

İlginiz, emeğiniz çok kıymetli gözümde. Ayrıca, yağmur suyunu ne güzel biriktirmişsiniz öyle Birşey daha, balkonunuzu itiraf edeyim kıskandım, gayet geniş ve uzun. Şu an ki balkonumuz çok minik. Eskisi sizinkine benziyordu. O yüzden imrenmemi mazur görün
Çok teşekkür ederim,güzel dileklerinizden dolayı sn.cymbelina inşallah gönlünüzdeki geniş balkona kavuşursunuz

hazan-z ve Cymbelina beğendi.
Eski 28-12-2012, 11:30   #1196
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BAYÇALI Mesajı Göster
Gülsen hanım çamaşır asdığımız mandal sepeti değilmi o Gülsen hanımın sepete küçük bi uygulamayla saksıya dönüştürmüş bravo güzeldüşünce
Evet sn.BAYÇALI mandal sepeti ama orkide saksısı için çok ideal çünkü orkidenin kökleri hava alması ve ışık alması lazım bu mandal sepeti tam uygun,Teşekkür ederim güzel görüşleriniz için

Eski 28-12-2012, 11:32   #1197
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Ablacığım ne güzel saksılar onlar öyle. ) Çok sevdim vallahi, sayenizde etrafımda ki her objeyi saksıya çevrilebilir mi çevrilemez mi gözüyle inceler oldum. )
Her zaman çevremdeki bütün eşyaları başka nerelerde kullanabilirim düşüncesi vardır sudenur ablacım,değişikliği seviyorum artık sanırım bu çevremdeki kişileri de etkiliyor buna sevindim

Düzenleyen GÜLSEN_ : 28-12-2012 saat 15:02
Eski 28-12-2012, 11:37   #1198
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Gülsen abla saksıların hayırlı olsun Acaba onlar mandal sepeti mi Bir de merak ettiğim bişey var o aralardan torpak dökülmüyo mu su falan sızmıyo mu su akarsa yukardan aşağıya saksının dışı pislenir Cahilliğimi bağışlayın galiba orkide okadar sulanmıyodur yani sağdan soldan su taşacak kadar
Evet bay tömürcek bunlar mandal sepeti ablacım.Orkidenin toprağı bildiğimiz normal toprak değil bay tömürcek çam kabuları iri iri oluyor bunlarda saksıdan dökülmüyor ve delikli olması saksının köklerin hava ve ışık alması için gerekli olduğu için bu mandal sepetide oldukça uygun olur diye düşündüm ve ustalarımdan baya olumlu tepkiler aldım bu konuda.Orkidenin suyunu su dolu bir kovaya batırım çıkarıyoruz,fazla suyu süzülüp sonrada içi çakıl dolu tabağına alıyorum ve 15 günde bir bunu yapıyoruz,yani sulama diye bir sorun olmuyor ablacım

Eski 28-12-2012, 11:41   #1199
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Dün can dostum yüreği güzel arkadaşımdan gelen kargomda ne varsa sizlerle paylaşmak istedim, ve kargo gönderirken nasıl paket yapılacağına lütfen dikkat edin çünkü gelen kargoda bir yaprak bile kırılmamıştı sizlere örnek olur amacıyla paylaşmak istedim
5 lt. çimlendirme torfu,cam süt şişesinde diatomitte köklendirilmiş madagaskar yasemini,büyük ped şişede pasiflora ve pembe yazsemin çelikleri,küçük ped şişede köklendirilmiş 2 renk burgmensialar,vardı..

Eklenen Resimler

Eski 28-12-2012, 11:47   #1200
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

ve şişerlerdeki paketlemeye dikkat lütfen

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024