agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2013, 11:36   #961
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sevgili Sudem, konu çiçek olunca insanın bu güzellikleri görünce içi gidiyor, değil mi? Hele bunca çeşit varken Elinizde olmayan çeşitlerden edinmek için forumdaki ilgili ana başlığı takip edebilirsiniz, çok çeşitli bitkileri sıklıkla karşılıksız olarak dağıtan arkadaşlarımız oluyor O sayfanın bağlantısına tıklarsanız, açılacak sayfada alt başlıklar halinde birçok bitkinin paylaşımını görebilirsiniz

Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas - agaclar.net

Ayrıca, örneğin aradığınız belirli bir çiçek varsa, aşağıdaki sayfaya siz de bir ilan bırakabilirsiniz:

Arıyorum - agaclar.net

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 13:13   #962
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
bahsettiğini başlıkta gezindim durdum..istediğim türleri kaçırdığımı gördüm...bay tömürcek belki yardım eder diye düşündüm o kadar güzelliğe tek başına sahip olması adil değil dimi ama

SUDEM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 13:49   #963
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Adil, adil bence.Bizim Tömürcek bit kadar çocuk filan ama gayet güzel bakıyor, dillerinden anlıyor, belki bizde olsa bu kadar güzel olmazlar

Şaka bir yana, dediğiniz gibi bazen aradığımız bitkinin paylaşımı bitmiş olabiliyor, o yüzden sıklıkla takip etmek lazım o başlığı. Bazen de bir sonraki paylaşım için sıra oluşturulabiliyor çünkü. İsteyip de kaçırdığınız türler için de Arıyorum başlığına bir mesaj bırakın, belki şansınıza elinde fazla olan biri vardır. Bir de forumun toplantılarına katılma şansınız olursa orada da gene paylaşıyor arkadaşlarımız çelik vb. Ayrıca forumun Tohum takas etkinliğine de katılabilirsiniz, onun da ayrı sayfası vardı. İnşallah aradıklarınıza kavuşursunuz

Eski 27-05-2013, 15:48   #964
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SUDEM Mesajı Göster
pek sevgili bay tömürcek...
hani diyorum şöööle bi karma yapsan bana..ve ben onları balkonuma sıra sıra diktiğimde herkes büyülense güzelliklerine...olmaz mı?
Sude abla gerekli yanıtı özel mesajla verdim

SUDEM beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 16:21   #965
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Bay tömürcek sayfanı sürekli takip ediyorum..Bitki sevgine hayranım..Hep böyle devam et kardeşim..sevgilerimle..

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 16:42   #966
Ağaç Dostu

yaprak7's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2013
Merhaba Baytomurcek..sayfani surekli takip ediyorum. Masallah cok guzel cicek yetistiriyorsun Sana bir sey sormak istiyorum. Seker begonyam var, ciceklerinden tohum olusuyor sanirim ama dalindan kurumadan dokuluveriyor. Normalde boyle mi olmasi gerek. Bi yerde okumustum. Teneke zimparalandigindaki gibi olur yazmissin tohumlari icin. Baktim ayni oyle tuz gibi seyler var cicegin icinde ama beyaz beyaz. Olgunlasmis hali mi bu tohumlarin, yoksa benim cicekler hemen dokuluyolar mi ?

yaprak7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 17:38   #967
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz Mesajı Göster
Bay tömürcek sayfanı sürekli takip ediyorum..Bitki sevgine hayranım..Hep böyle devam et kardeşim..sevgilerimle..
Aysel ablacım teşekkür ederim güzel sözlerin için ben yaşadığım sürece bu çiçek sevgim böyle devam edicek

Eski 27-05-2013, 17:41   #968
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yaprak7 Mesajı Göster
Merhaba Baytomurcek..sayfani surekli takip ediyorum. Masallah cok guzel cicek yetistiriyorsun Sana bir sey sormak istiyorum. Seker begonyam var, ciceklerinden tohum olusuyor sanirim ama dalindan kurumadan dokuluveriyor. Normalde boyle mi olmasi gerek. Bi yerde okumustum. Teneke zimparalandigindaki gibi olur yazmissin tohumlari icin. Baktim ayni oyle tuz gibi seyler var cicegin icinde ama beyaz beyaz. Olgunlasmis hali mi bu tohumlarin, yoksa benim cicekler hemen dokuluyolar mi ?
Şeker begonyanın çiçekleri solduktan sonra o keseler düşmüyor olduğu yerde kuruyor tamamen sonra o içindeki beyaz tozlar kahverengi hatta pas rengi oluyor iyice kuruduktan sonra alın tabakta biraz daha kurusunlar sonra saklarsınız ekmek için Sizin begonyanızda zamanla tohum yapıp kurur tohumları hepsi tutmuyor zaten dökülen de oluyor ama kesinlikle üstünde kuruması lazım beyazken alırsanız olmaz

Eski 27-05-2013, 20:42   #969
Ağaç Dostu

yaprak7's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Şeker begonyanın çiçekleri solduktan sonra o keseler düşmüyor olduğu yerde kuruyor tamamen sonra o içindeki beyaz tozlar kahverengi hatta pas rengi oluyor iyice kuruduktan sonra alın tabakta biraz daha kurusunlar sonra saklarsınız ekmek için Sizin begonyanızda zamanla tohum yapıp kurur tohumları hepsi tutmuyor zaten dökülen de oluyor ama kesinlikle üstünde kuruması lazım beyazken alırsanız olmaz
evet ben de dusmesin dokulmesin istiyorum ama dokunur dokunmaz dusuyor neredeyse baktim ici beyazdi. Artik sansima kurursa dalinda alacagim. Cok tesekkurler bay tomurcek

Eski 27-05-2013, 21:35   #970
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
evet ben de dusmesin dokulmesin istiyorum ama dokunur dokunmaz dusuyor neredeyse baktim ici beyazdi. Artik sansima kurursa dalinda alacagim. Cok tesekkurler bay tomurcek
Merak etmeyin hepsi düşmez ben geçen sen dünya tohum aldım dağıttım herekese Sizinkiler de tohum yapıcaklardır emin olun Rica ederim ne demek

yaprak7 beğendi.
Eski 27-05-2013, 22:31   #971
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Küçük Bir Ziyaret

Sanırım hibiscus'dan kastınız japon gülü.

Eee hepsi Tömürcek'de olacak diye bir şey yok. Hibiscuslarınızda benden olsun.

Dağçiçeği, Cymbelina ve Tömürcek, adınıza bu renkte hibiscuslarınızı dikilmiş bilin.

Emir verdim hepsine:

Tez vakitte köklene!
Name:  Mavi13849.jpg
Views: 737
Size:  29.4 KB

Name:  Mavi13852.jpg
Views: 760
Size:  33.1 KB

Name:  Mavi13853.jpg
Views: 726
Size:  27.1 KB

Sadece üç kişiye özel.

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 22:49   #972
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Wuuuu çok teşekkür ederim. Sevgili Fatih çok düşüncelisiniz çok sağolun.

Fatih ve YeniGine beğendi.
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 22:51   #973
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster
Sanırım hibiscus'dan kastınız japon gülü.

Eee hepsi Tömürcek'de olacak diye bir şey yok. Hibiscuslarınızda benden olsun.

Dağçiçeği, Cymbelina ve Tömürcek, adınıza bu renkte hibiscuslarınızı dikilmiş bilin.

Emir verdim hepsine:

Tez vakitte köklene!
Eklenti 410872

Eklenti 410873

Eklenti 410874

Sadece üç kişiye özel.
Fatihcim bu ne güzel bi ziyaret ya cidden 1 kavanoz nutella yemiş kadar mutluyum şuan Sana kalpten teşekkür ederim kendim ve ablalarım adına yüreği gönlü bol arkadaşım

Eski 28-05-2013, 08:03   #974
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
ben yokken neler konuşulmuş neleeer....

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 09:44   #975
Ağaç Dostu

yaprak7's Avatar

Yine ben baytomurcek bir sorum daha var : Dun bana bir sabriye celigi geldi.simdi caybardaginda sda duruyor. Bunu torfa dikmeyi dusunuyorum. Nasil dikmem lazim sulamasi falan nasil olcak acaba ? Bir de balkona koyayim diyorum. Dogru mudur?

Eski 28-05-2013, 10:33   #976
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sayın Yaprak 7 Tömürcek bu konuda uzman ama şu anda yerine beni bıraktı nöbetçi olarak ben cevap verebilir miyim ?
Evet dediğinizi duyargibiyim. neyse ben yazayım eksikleri zaten beyefendi kendisi gelince tamamlar.
Şimdi Sabriye dediğimiz ephorbia milli türü bitkiler kaktüs türünden olduğu için fala suyu sevmiyorlar. Bence bir an önce saksıya alın onu fazla da sulamayın orta karar yani. Dayanıklı oluyorlar korkmayın çabuk kökleniyorlar. Ben de acemiyim ama hiç te korktuğum gibi olmadı. Çabuk köklendi çiçek bile açtı şu an.
Kolay gelsin

Cymbelina ve yaprak7 beğendi.
Eski 28-05-2013, 11:38   #977
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Selam Bay tömürcek..Menekşeler hakkında bilgin olduğunu gördüm..Benimde bir sorum olucak..Tek yapraktan çoğalttığım bir menekşem var..geçen seneden beri 3 kök oldu ve heryerinden yaprak fışkırıyor. Ama bir türlü açmıyor. Ne yapmam gerek sayfamda resmi var ama buraya tekrar yükliyemedim..Teşekkürler

Eski 28-05-2013, 11:43   #978
Ağaç Dostu

yaprak7's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Sayın Yaprak 7 Tömürcek bu konuda uzman ama şu anda yerine beni bıraktı nöbetçi olarak ben cevap verebilir miyim ?
Evet dediğinizi duyargibiyim. neyse ben yazayım eksikleri zaten beyefendi kendisi gelince tamamlar.
Şimdi Sabriye dediğimiz ephorbia milli türü bitkiler kaktüs türünden olduğu için fala suyu sevmiyorlar. Bence bir an önce saksıya alın onu fazla da sulamayın orta karar yani. Dayanıklı oluyorlar korkmayın çabuk kökleniyorlar. Ben de acemiyim ama hiç te korktuğum gibi olmadı. Çabuk köklendi çiçek bile açtı şu an.
Kolay gelsin
cok tesekkur ederim

dağçiçeği beğendi.
Eski 28-05-2013, 12:48   #979
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
Alıntı:
Selam Bay tömürcek..Menekşeler hakkında bilgin olduğunu gördüm..Benimde bir sorum olucak..Tek yapraktan çoğalttığım bir menekşem var..geçen seneden beri 3 kök oldu ve heryerinden yaprak fışkırıyor. Ama bir türlü açmıyor. Ne yapmam gerek sayfamda resmi var ama buraya tekrar yükliyemedim..Teşekkürler
bence onları ayırın...bir de açmaları konusunda tehditler savurun.
ayrıca sadece alttan su veriniz...benimkilerde açmıyordu..sadece alttan vermeye başladım..işe yaradı.haftada bir kez aynı gün,aynı miktarda veriyorum sularını..

SUDEM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 12:54   #980
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Teşekkür ederim Sudem..Akşama ayırmayı deniycem mümkün olduğunca alttan vermeye çalıyorum suyunu ama daha dikkat edicem..Tehdit etmeye kıyamıyorum onları ama..Baktım işe yaramıyor..onuda deniycem..)))

SUDEM beğendi.
Eski 28-05-2013, 14:42   #981
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Yine ben baytomurcek bir sorum daha var : Dun bana bir sabriye celigi geldi.simdi caybardaginda sda duruyor. Bunu torfa dikmeyi dusunuyorum. Nasil dikmem lazim sulamasi falan nasil olcak acaba ? Bir de balkona koyayim diyorum. Dogru mudur?
Dağçiçeği ablama aynen katılıyorum suda durmasına hiç gerek yok çok çabuk köklenen ve gözle görülür şekilde büyüme gösteren bir çiçek sabriye Ama sadece torfa dikmeyin biraz bahçe toprağı falan da karıştırın sadece torf çürütür sabriyenizi Ayrıca tuttuğunu anladığınız zaman sabah güneşi gören cama koyun iç veya dış farketmez güneşi aldıktan sonra heryerde gelişiyor

dağçiçeği beğendi.
Eski 28-05-2013, 14:51   #982
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Aysel ablacım menekşenin saksısıbaya bi büyük ilk olarak onu söyleyeyim. Ayırma vakti gelmiş menekşeni ya normal bıçakla ya da maket bıçağıyla dikkatli bir şekilde ayır kökler çok uzunsa uçlarını azcık kes küçük menekşe saksılarına tek tek dik ama dikmeden alt sıradaki yapraklarını kopar güzel canlı olanları kalsın.

Toprak olarak ta bulabilirsen cocopeat + torf kullan bu oranları yarı yarıya ayarla ve saksılarını aydınlık güneş görmeyen yere koy biraz kendine gelince pencere önüne lırsın tekrar. Menekşem açmadı demişsin ablacım ama o daha küçük açmasına vakit var sen geç kalmadan ayır onları. 20 günde ya da ayda 1 limon tuzlu suyla sula menekşeler seviyor benimkiler bayıldı bu suya. Ama azcıcık ekşi olsun su yani dilini değdirdiğinde limon tuzu ekşisini hisset yeterli çok ekşi olmasın ve de sadece 20 günde 1 falan ver öbür sulamaları normal suyla yap. Çok konuştum ablacım kolay gelsin

dağçiçeği beğendi.
Eski 28-05-2013, 14:53   #983
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SUDEM Mesajı Göster
bence onları ayırın...bir de açmaları konusunda tehditler savurun.
ayrıca sadece alttan su veriniz...benimkilerde açmıyordu..sadece alttan vermeye başladım..işe yaradı.haftada bir kez aynı gün,aynı miktarda veriyorum sularını..
Sude abla alttan sulama menekşeni çürütür bu. Üstten sula ama yapraklara değdirme suyu. Alttan sulamayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

dağçiçeği beğendi.
Eski 28-05-2013, 14:59   #984
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Sağolasın Tömürcek bende buzaman kadar alttan sulamışım Bilmediğim bişey daha öğrendim..üç kök var üçünüde ayırıp daha küçük saksılara ekicem ozaman..Acaba ne renk açıyor çok merak ediyorum..Yardımların için sağol..

Eski 28-05-2013, 15:04   #985
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Sağolasın Tömürcek bende buzaman kadar alttan sulamışım Bilmediğim bişey daha öğrendim..üç kök var üçünüde ayırıp daha küçük saksılara ekicem ozaman..Acaba ne renk açıyor çok merak ediyorum..Yardımların için sağol..
Ne demek aysel abla bildiğim kadarıyla yardım ederim herzaman Menekşeni dediğim gibi ayır küçük saksıya dik ve üstten sula ama yapraklarına özellikle de ortadaki göbek yapraklarına su gelmesin yapraklarını çürütebiliyor

Eski 28-05-2013, 20:41   #986
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Tömürcek, menekşelerin toprağı için limon tuzlu su uygulamasını hiç duymamıştım. Toprağın ph'ını düşürecektir bu. Düşük ph mı seviyor menekşeler? Hiç bilmiyordum bunu. Gerçi ayda 1 demişsin. Ben de bunu limon fidelerimde uyguladım, henüz sadece 2 kez yaptım.

Menekşede suyu neden üstten veriyoruz? Benim bildiğim tabağına su konulup alttan sulama yapılıyordu. Tabuları yıktın Pikaçu

Sevgili Fatih, çok incesiniz, çok teşekkür ederim

Eski 28-05-2013, 22:18   #987
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bak seeen .Cymbelina menekşe konusuna ilgi duyuyor . Artık kaçışın yok bulaştıracağız sana bu menekşe virüsünü.

Eski 28-05-2013, 22:25   #988
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Tömürcek, menekşelerin toprağı için limon tuzlu su uygulamasını hiç duymamıştım. Toprağın ph'ını düşürecektir bu. Düşük ph mı seviyor menekşeler? Hiç bilmiyordum bunu. Gerçi ayda 1 demişsin. Ben de bunu limon fidelerimde uyguladım, henüz sadece 2 kez yaptım.

Menekşede suyu neden üstten veriyoruz? Benim bildiğim tabağına su konulup alttan sulama yapılıyordu. Tabuları yıktın Pikaçu

Sevgili Fatih, çok incesiniz, çok teşekkür ederim
Ablacım menekşeler asitli toprağı seviyorlar o yüzden limon tuzlu su veriyorum o kadar çok tomurcuk var ki inşallah kazasız belasız o mükemmel çiçeklerini görebilirim Alttan vermek çürütüyor tam emin olmamakla birlikte şöyle tahmin ediyorum tabağa su koyunca toprak belirli bir yere kadar çekebiliyor suyu sürekli orası ıslanınca da başlıyor kökler uçtan uçtan çürümeye ama üstten dökünce her yer eşit miktarda ıslanıp su en alta kadar iniyor. Çiçekçi de hiç tavsiye etmiyor alttan sulamayı o yüzden hiç yapmıyorum

Eski 28-05-2013, 22:26   #989
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Bak seeen .Cymbelina menekşe konusuna ilgi duyuyor . Artık kaçışın yok bulaştıracağız sana bu menekşe virüsünü.
Bu virüs harika Allah virüsümüze antivirüs programları buldurtmasın inşallah

Eski 29-05-2013, 21:34   #990
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Evet, menekeşe için hafiften kanım bitlenmeye başladı üçünüzün sayesinde Aslında yabancı olduğum bir çiçek değil, bizde sürüsüne bereket menekşe vardı vakti zamanında ve daha başka salon bitkileri. Yani Tömürcek daha bir tomurcuk bile değilken hatta henüz doğmamışken Salon pencereleri ve yemek masasının yarısı saksı doluydu - sehpalar falan filan hariç, ayrıyeten bu eskiden olan hani katlı demir çiçeklikler olurdu, 2 tane dolu ondan. Sonra zamanla işte azalttık, şu an yok. Belki ondan, bilemiyorum menekşeye karşı bir ilgim yoktu epey senelerdir. Ama sizlerinki güzel, şimdi itiraf edeyim Ben de yakında tekrar menekşe olayına girerim herhalde

Tömürcek, senin hani güvercinlerin vardı, kümes yapıyordun onlara. Ne oldu onlar? Var mı şu an güvercinlerin?

Onların gübresini kullanıyor musun? Epey tutuluyor güvercin gübresi aslında, hatta fazlaca varsa satabilirsin bile. Tavuklarınınkini de kullanabilirsin ama sulandırılarak kullanıyorlar galiba. Hiç bilmem doğal gübrenin kullanımını.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024