agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-05-2013, 10:26   #991
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Sude abla alttan sulama menekşeni çürütür bu. Üstten sula ama yapraklara değdirme suyu. Alttan sulamayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
üstten suladığımda hiçbir ilerleme olmuyor benimkilerde...
metabolizmaları değişik heralde böyle iyi..değiştiremem....

SUDEM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 16:28   #992
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Evet, menekeşe için hafiften kanım bitlenmeye başladı üçünüzün sayesinde Aslında yabancı olduğum bir çiçek değil, bizde sürüsüne bereket menekşe vardı vakti zamanında ve daha başka salon bitkileri. Yani Tömürcek daha bir tomurcuk bile değilken hatta henüz doğmamışken Salon pencereleri ve yemek masasının yarısı saksı doluydu - sehpalar falan filan hariç, ayrıyeten bu eskiden olan hani katlı demir çiçeklikler olurdu, 2 tane dolu ondan. Sonra zamanla işte azalttık, şu an yok. Belki ondan, bilemiyorum menekşeye karşı bir ilgim yoktu epey senelerdir. Ama sizlerinki güzel, şimdi itiraf edeyim Ben de yakında tekrar menekşe olayına girerim herhalde

Tömürcek, senin hani güvercinlerin vardı, kümes yapıyordun onlara. Ne oldu onlar? Var mı şu an güvercinlerin?

Onların gübresini kullanıyor musun? Epey tutuluyor güvercin gübresi aslında, hatta fazlaca varsa satabilirsin bile. Tavuklarınınkini de kullanabilirsin ama sulandırılarak kullanıyorlar galiba. Hiç bilmem doğal gübrenin kullanımını.
Vuuhhuuu cymbelina ablam eski menekşecilerden çıktı

Cymbelina ablacım güvercinlerim duruyor hatta Allah nasip ederse 1 hafta sonra falan hala olcaksınız tekrardan iki tane yumurtamız var bakalım Gübrelerini kullanmıyorum aslında karpuz ekerken kullancaktım ama onda da koyun gübresi kullandım zaten okadar ocak karpuza benim güvercin gübrem yetmezzdi ben gübreleri arka bahçeye atıyorum çiçeklerde de yakarım korkusuyla kullanamadım

Tavuklarımın gübrelerini de ektiğimiz bahçeye atıyoruz hayvan gübresiyle beraber, tavuk gübresi de baya kuvvetli olduğu için hiç denemedim aslında bir şerbet yapsam 1 2 saksımda denesem ve sonucu görünce karar versem kullanıp kullanmıcağıma daha iyi olur sanki

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 17:19   #993
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ablacığım kullan tabi, elinin altında hazır nasılsa. Millet dışardan almak için tonla para veriyor. Buradaki tavuk ve güvercin gübresi başlıklarına da bir bak ya da zaten bakmışsındır. Ayrıca artıyor ise, küçük poşetlerde de satabilirsin. Hatta belki forumda bile satış yapabilirsin, satış ile ilgili şartlar neler bilemiyorum, bir danış istersen.

Mesajını tekrar okudum. Evet, bu tür gübreler ağırlıklı olarak sebze- meyvede kullanılıyor ama çiçekte de olur sanırım. Bir iki saksıda seyrelterek dene bakalım.

Hala olmuşuz tekrar, ikinci kez gözün aydın Beyaz var mı güvercin? Çok minik bir başka soru sorsam: balığın veya muhabbet kuşun var mı peki?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 18:44   #994
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ablacığım kullan tabi, elinin altında hazır nasılsa. Millet dışardan almak için tonla para veriyor. Buradaki tavuk ve güvercin gübresi başlıklarına da bir bak ya da zaten bakmışsındır. Ayrıca artıyor ise, küçük poşetlerde de satabilirsin. Hatta belki forumda bile satış yapabilirsin, satış ile ilgili şartlar neler bilemiyorum, bir danış istersen.

Mesajını tekrar okudum. Evet, bu tür gübreler ağırlıklı olarak sebze- meyvede kullanılıyor ama çiçekte de olur sanırım. Bir iki saksıda seyrelterek dene bakalım.

Hala olmuşuz tekrar, ikinci kez gözün aydın Beyaz var mı güvercin? Çok minik bir başka soru sorsam: balığın veya muhabbet kuşun var mı peki?
Ablacım ben satamam elimde patlar baksana okadar susağı bile satamadım Bu gübreyi denemem lazım hemen bi şerbet yapıyorum

Güvercinler beyaz üzerine gri benekli biri çizgili ve göğüsleri hafif turuncu Muhabbet kuşumu 1 ay önce rkadaşa verdim eş alcaz ona, balıklarımı da verdim bakmıyorum artık

Eski 30-05-2013, 20:04   #995
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Tömürcek gözümüz aydın tekrar hala oluyoruz. Desene ben tirikotaj dükkanı açmalıyım. Yoksa nasıl yetişir bunca bıdığa patik .
Güvercinlerinin rengi de çok güzelmiş. Sağlıkla büyüsünler inşallah.
Gübreyi kullanmadan iyice yanmışsa bir sorun oluşturacağını sanmam. Sürekli aynı tür gübreyi kullanmaktan iyi olabilir bence ama tabii iyice araştırmak lazım.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 21:13   #996
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Tömürcek, sorularımı hazırladım da geldim Sıkı dur:

1. 766 nolu mesajdaki çiçeğini başka bir çiçekle karıştırmıştım. Bu çiçekten var mı sende? Bu da çok hoş:

Mercan Çiçeği (Russelia)

2. 833 nolu resimdekini eğer zahmet olmazsa yakın çekim fotoğraflayıp ekleyebilir misin?

3. Peperomi diye bir çiçeğin vardı, o hiç çiçek açtı mı? Onda son durum nedir?

4. Sardunyalarından ve hasekilerinden tohum alıyor musun?

5. Kedi tınağının ve kına çiçeğinin resmi varsa ekleyebilir misin? Benim ektiğim kınalardan daha güzel olmuşlardır, balkonda olmuyor istediğim gibi

Eski 30-05-2013, 21:29   #997
Ağaç Dostu

Angels Sour's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2013
Galeri: 1
Sayın tömürcek,
Bu kadar sorunun ardından, benimde bir sorum var.
Peperomia, menekşe gibi yapraktan çoğaltılıyor:
Denediniz mi?
Hani; olan var, olmayan var.
Saygılar...

Angels Sour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 21:31   #998
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Dördüncü soruya cevap vermek istiyorum .Bu gün hasekilerimden tohum topladım . Gururluyuz mutluyuz. İki senedir haseki nazı çekip duruyorum. Sonunda tohum olayına vardım. İsteyen arkadaşlarla paylaşabilirim

Rana+miraç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2013, 00:07   #999
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Tömürcek gözümüz aydın tekrar hala oluyoruz. Desene ben tirikotaj dükkanı açmalıyım. Yoksa nasıl yetişir bunca bıdığa patik .
Güvercinlerinin rengi de çok güzelmiş. Sağlıkla büyüsünler inşallah.
Gübreyi kullanmadan iyice yanmışsa bir sorun oluşturacağını sanmam. Sürekli aynı tür gübreyi kullanmaktan iyi olabilir bence ama tabii iyice araştırmak lazım.
Amin ablacım inşallah hala olcaksınız. Daha bunlar var saydıklarım bir sürü hala oldunuz 18 ördek yeğeniniz, 15 civciv yeğeniniz de oldu bir kaç hafta önce

Ablacım gübre yanık gübre değil ama yaş da değil kurumuş vaziyette suya ıslayıp bir şerbet yapıcam vakit bulursam

Eski 31-05-2013, 00:16   #1000
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Tömürcek, sorularımı hazırladım da geldim Sıkı dur:

1. 766 nolu mesajdaki çiçeğini başka bir çiçekle karıştırmıştım. Bu çiçekten var mı sende? Bu da çok hoş:

Mercan Çiçeği (Russelia)

2. 833 nolu resimdekini eğer zahmet olmazsa yakın çekim fotoğraflayıp ekleyebilir misin?

3. Peperomi diye bir çiçeğin vardı, o hiç çiçek açtı mı? Onda son durum nedir?

4. Sardunyalarından ve hasekilerinden tohum alıyor musun?

5. Kedi tınağının ve kına çiçeğinin resmi varsa ekleyebilir misin? Benim ektiğim kınalardan daha güzel olmuşlardır, balkonda olmuyor istediğim gibi
Bismillahirrahmanirrahim başlıyorum

1. 766 nolu çiçek melisa ablacım kokusuz olanından bende linkini verdiğin mercandan yok malesef.
2. 833 nolu çiçekte ananemin yoncaları ama çiçekleri geçti şimdi yakın çekim yapamıcam malesef bu aralar gitme imkanımda yok üzgünüm cymbelina ablam
3. Peperomim çiçek açmadı anca daha kendine geldi büyümeye başladı.
4. Sardunyalarım tohum yapmıyor yapsalar da alıp uğraşmam ablacım çelikten en kolay yetişen çiçek tohumu kim beklicek ben uzun sürli işleri sevmiyorum Hasekilerimden tohum almıyodum hersene dökülüp bitiyolardı ama bu sene alıcam isteyen oldu konu komşulardan.
5. Kedi tırnaklarını ve kına çiçeklerini eklerim ablacım daka küçük fideler ama yerlerine dikmedim. Balkonda bahçedeki gibi olmuyor kınalar bende geçen sene kocaman kovada denedim yok olmadı

Eski 31-05-2013, 00:18   #1001
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Angels Sour Mesajı Göster
Sayın tömürcek,
Bu kadar sorunun ardından, benimde bir sorum var.
Peperomia, menekşe gibi yapraktan çoğaltılıyor:
Denediniz mi?
Hani; olan var, olmayan var.
Saygılar...
Çoğaltıldığını duymuştum sayın angels sour ama henüz peperomiamın sayılı yaprağı var kendisi bir avuç küçücük büyüsün seneye denerim onu da denerim inşallah Saygılar benden...

Eski 31-05-2013, 00:20   #1002
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rana+miraç Mesajı Göster
Dördüncü soruya cevap vermek istiyorum .Bu gün hasekilerimden tohum topladım . Gururluyuz mutluyuz. İki senedir haseki nazı çekip duruyorum. Sonunda tohum olayına vardım. İsteyen arkadaşlarla paylaşabilirim
Hasekilerin ne renk rana ablacım bir de katlılar mı? Eğer öyleyse tohum değişimi yapabiliriz seninle

dağçiçeği beğendi.
Eski 31-05-2013, 00:43   #1003
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Yavrulara çok sevindim. Hepsini sağlıkla büyüt inşallah. Bunca yavruya bakacak yer var demekki.
Gübre şerbeti çiçeklere verildiğinde koku yaparmı acaba ?

Eski 31-05-2013, 01:08   #1004
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Yavrulara çok sevindim. Hepsini sağlıkla büyüt inşallah. Bunca yavruya bakacak yer var demekki.
Gübre şerbeti çiçeklere verildiğinde koku yaparmı acaba ?
Ablacım teşekkür ederim Yer geniş; evin önü, arkası, bahçeler tavuklarım, ördeklerim, hindilerim için tahsis edilmiş vaziyette benden lüks yaşıyorlar anlıcağın Gübre şerbeti kokmuyor ablacım ama alttan sızan su leke yapıyor mermer, fayans veya duvarlara bilgin olsun

Eski 31-05-2013, 11:27   #1005
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:

1. 766 nolu çiçek melisa ablacım kokusuz olanından bende linkini verdiğin mercandan yok malesef.
2. 833 nolu çiçekleri geçti şimdi yakın çekim yapamıcam malesef bu aralar gitme imkanımda yok üzgünüm cymbelina ablam
3. Peperomim çiçek açmadı anca daha kendine geldi büyümeye başladı.
4. Sardunyalarım tohum yapmıyor yapsalar da alıp uğraşmam ablacım çelikten en kolay yetişen çiçek tohumu kim beklicek ben uzun sürli işleri sevmiyorum Hasekilerimden tohum almıyodum hersene dökülüp bitiyolardı ama bu sene alıcam isteyen oldu konu komşulardan.
5. Kedi tırnaklarını ve kına çiçeklerini eklerim ablacım daka küçük fideler ama yerlerine dikmedim. Balkonda bahçedeki gibi olmuyor kınalar bende geçen sene kocaman kovada denedim yok olmadı
Şimdi bu mesajındaki koyu renklendirilmiş yerlere bir bakalım: yok, olmadı, yapmam vb hepsi olumsuz. E biz alışkın değiliz senden bu kadar olumsuz sözcük duymaya Bize diyorsun ki: What can I do sometimes? Evertyhing is something happened. It's dı fıdbıl, that's dı fıdbıl. some big okazyon, some big chances.

Neyse, şakayık var mıydı sende? O vardır tahmin ediyorum.

Eski 31-05-2013, 14:55   #1006
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Litfen tercüme ediniz litfen . Portekizce , japonca ve rusçadan ingilizceye sıra gelmedi. Öğrenemedim.

Eski 31-05-2013, 16:15   #1007
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Bence sen al tohum Bay Tömürcek takasta isteyen çıkabilir.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2013, 16:48   #1008
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Etmek isterdim gerçekten ama bu Fatih Terim İngilizcesi, bildiğimiz ing. değil yani, nasıl anlatsam? Ultra komik, içinde bulunduğu duruma göre. Yani onun bir videosu var dillere destan, her seferinde çok gülerim İng. sözcükler kullanıyor ama ing. değil, bir maçta yenilgi aldıktan sonra söylediği sözler aslında ama aslında İNG. demeye bin şahit ister, anlatamıyorum da Kısaca mealen futbolda her an herşey olabilir, ben ne yapabilirim gibi şeyler. Kelimeler kifayetsiz kaldı şu an, çok özür dilerim gerçekten. Affet beni

Tömürcek bence de sardunya ve bilumum çiçeklerinin tohumlarını toplamalısın, hele bordo bir sardunyan filan da vardı. Gerçi diğerlerini topluyorsun zannedersem.

Eski 31-05-2013, 17:21   #1009
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Anladım canım zorlama kendini espiri yine güme gitti desene
Bu yüzden sen affet.

Eski 31-05-2013, 18:03   #1010
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Şimdi bu mesajındaki koyu renklendirilmiş yerlere bir bakalım: yok, olmadı, yapmam vb hepsi olumsuz. E biz alışkın değiliz senden bu kadar olumsuz sözcük duymaya Bize diyorsun ki: What can I do sometimes? Evertyhing is something happened. It's dı fıdbıl, that's dı fıdbıl. some big okazyon, some big chances.

Neyse, şakayık var mıydı sende? O vardır tahmin ediyorum.
Ablacım valla hiç dikkat etmemiştim okadar olumsuz şeyler yazdığıma ama olanı söyledim valla durum onlardan ibaret Şakayık ta yok yahu, ne çok eksiğim varmış

Eski 31-05-2013, 18:05   #1011
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Bence sen al tohum Bay Tömürcek takasta isteyen çıkabilir.
Sardunyalarım hiç tohum yapmadı belkide katlı olduklarındandır Sadece bir tane katsız sardunyam var lila o da hiç tohum yapmadı tembel

Eski 31-05-2013, 18:08   #1012
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Tömürcek bence de sardunya ve bilumum çiçeklerinin tohumlarını toplamalısın, hele bordo bir sardunyan filan da vardı. Gerçi diğerlerini topluyorsun zannedersem.
Ben diğer çiçeklerimin tohumlarını topluyorum ablacım mesela bak bu sene dünya tohum ektim o tohumların çoğu kendimden birazı kargodan arkadaşların gönderdikleri Bordo sardunyam yine var ablacım açtı hatta ama tohum yapmıyor benim sardunyalarım

Eski 31-05-2013, 18:54   #1013
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Benimkilerde de hiç tohum görmüyorum. Hatta sormuştum Cymbelina ya nasıl bir şekli var tohum kapsülünün diye.

Eski 31-05-2013, 19:30   #1014
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Dağçiçeğiciğim, estğfurullah, litfen öyle deme, sen beni affet. Hıçkırık sen beni unut, ben de seni unutayım hesabı- şu litfen demene bayılıyorum

Tömürcekciğim, benim latife yaptığımı biliyorsun olumsuz şeyler derken. Eleştiri değil o, yanlış anlaşılmasın. Sen kimseyi kıramayıp hep ya yardıma koşuyorsun veya tabi, evet filan diyorsun ya - ilk kez üst üste yok vb dediğin için takıldım.

Şakayığın vardı senin gibi hatırlıyorum ama, sanki bir ara koymuştun resim - diğer ismi erengülmüş. 1 saniye, şimdi hatırladım, Elma kurdu'nda vardı o ama sende de var gibiydi.

Sardunyanın tohum yapması lazım aslında - klasik sardunyadan bahsediyorum. Yani benim gördüğüm hep yapıyorlar fırt fırt. Ama bazen tohumun içi boş oluyor, o ayrı.

Şurada resimleri var, bakmak isterseniz:

Sardunya üretimi (tohumdan)

Zaten belki görmüşsünüzdür. Dağçiçeğiciğim, sen tohum bohçana iyi bak bence, bir iki tane kesin vardır, denemelisin bence bir ara. Benim ektiklerimden dediğim gibi sadece biri çimlendi ama olsun. Bunu da tecrübe etmiş oldum.

Eski 31-05-2013, 20:40   #1015
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Dağçiçeğiciğim, estğfurullah, litfen öyle deme, sen beni affet. Hıçkırık sen beni unut, ben de seni unutayım hesabı- şu litfen demene bayılıyorum

Tömürcekciğim, benim latife yaptığımı biliyorsun olumsuz şeyler derken. Eleştiri değil o, yanlış anlaşılmasın. Sen kimseyi kıramayıp hep ya yardıma koşuyorsun veya tabi, evet filan diyorsun ya - ilk kez üst üste yok vb dediğin için takıldım.

Şakayığın vardı senin gibi hatırlıyorum ama, sanki bir ara koymuştun resim - diğer ismi erengülmüş. 1 saniye, şimdi hatırladım, Elma kurdu'nda vardı o ama sende de var gibiydi.

Sardunyanın tohum yapması lazım aslında - klasik sardunyadan bahsediyorum. Yani benim gördüğüm hep yapıyorlar fırt fırt. Ama bazen tohumun içi boş oluyor, o ayrı.

Şurada resimleri var, bakmak isterseniz:

Sardunya üretimi (tohumdan)

Zaten belki görmüşsünüzdür. Dağçiçeğiciğim, sen tohum bohçana iyi bak bence, bir iki tane kesin vardır, denemelisin bence bir ara. Benim ektiklerimden dediğim gibi sadece biri çimlendi ama olsun. Bunu da tecrübe etmiş oldum.
Ahhh Ahhh ırahmetlik büyük yengem aklıma geldi sardunya tohumu dediniz ya Hep o eski evin duvarında çiçek saplarıyla beraber koparılmış; çiçekler geçtikten sonra tohum yapmış sardunya sapları olurdu. Bağlardı onları yırttığı bir kumaş parçasıyla. Çok çiçek severdi evinin önü dolar taşardı. Ufacık tefecik bişeydi aynı babannem gibi babannemim eltisiydi zaten ama hiç anlaşamazlardı

O şakayık elma kurdunundu ablacım bende baya öncelerden vardı şakayıklar ama altında yumru olmadığından ya da çürüdüklerinden hiç ertesi yıl çıkmazlardı bende bidaha almadım. Ayrıcana değineyim yanlış anlaşılma falan yok cymbelina abla latifen anlaşıldı beni bu konularda uyarmana hiç gerek yok ablacım ben bilmiyor muyum seni

Eski 09-06-2013, 23:14   #1016
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
"kaç gündür yok tömürcek nerdesın sen

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2013, 06:47   #1017
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
tömürcek abi sende bulunan tüm çiçekleri ama tüm çiçeklerin ismini benim sayfadaki gibi listelermisin....
şimdiden çooook sağo

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2013, 09:34   #1018
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
"kaç gündür yok tömürcek nerdesın sen
Serkan abicim dünya resim var yüklencek ama bir fırsatını bulup atamıyorum Sayfam bomboş kaldı 10 gündür ama yüklediğim resimler bu açığı kapatıcak Sevgiler

Eski 10-06-2013, 09:35   #1019
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh Mesajı Göster
tömürcek abi sende bulunan tüm çiçekleri ama tüm çiçeklerin ismini benim sayfadaki gibi listelermisin....
şimdiden çooook sağo
Kılıçcım bunu cymbelina ablam da istedi yapıcaktım ama dediğim gibi bir fırsatını bulamadım, listeyi de yapıcam merak etme böle baştan aşa gocumaann

Eski 10-06-2013, 09:47   #1020
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Alıntı:
Kılıçcım bunu cymbelina ablam da istedi yapıcaktım ama dediğim gibi bir fırsatını bulamadım, listeyi de yapıcam merak etme böle baştan aşa gocumaann

ooo oo tavatır tavatır...

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024