agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-12-2013, 09:04   #1591
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Tömürcek kardeşim,senin söğüt gübresi benim rüyalarıma giriyor inan.söğüt ağaçlarından gübre topluyorum hep.köylerin çiçekleri hep gözalıcı ve muhteşemdir.havası suyu toprağı vs.ee yağ tenekeleri yoğurt kovaları neden coşmasın ki,girişteki masa üzerine koyduğun çiçeklerin köyü özlemiş sanki şehir havası yaramamış anlaşılan,bende şehir hayatında 4 duvar arasına hapsolanlardanım gönlümce bir müstakil ev hayalimde kalmadı artık.sizlerin o yoğurt peynir kaplarındaki çiçeklerine o kadar imreniyorum ki anlatamam..

İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2013, 22:32   #1592
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İremsıla Mesajı Göster
Tömürcek kardeşim,senin söğüt gübresi benim rüyalarıma giriyor inan.söğüt ağaçlarından gübre topluyorum hep.köylerin çiçekleri hep gözalıcı ve muhteşemdir.havası suyu toprağı vs.ee yağ tenekeleri yoğurt kovaları neden coşmasın ki,girişteki masa üzerine koyduğun çiçeklerin köyü özlemiş sanki şehir havası yaramamış anlaşılan,bende şehir hayatında 4 duvar arasına hapsolanlardanım gönlümce bir müstakil ev hayalimde kalmadı artık.sizlerin o yoğurt peynir kaplarındaki çiçeklerine o kadar imreniyorum ki anlatamam..
Ah iremsıla ablacım imkanımız olsa da gelsen bizim köye sana söğüt gübresi toplasak elimizi attığımız yerden biraz biraz bulurduk ne güzel olurdu Köylerdeki çiçeklerde hayvan gübresi oluyor geniş geniş tenekeler oluyor artı köyler merkeze göre daha serin oluyor asfalt, beton vs. merkez daha sıcak oluyor yanıyor çiçekler ne biliyim onlar da köyü çok seviyorlar

Girişteki çiçeklerim de güzeldi abla ama içerde kaloriferin sıcağında yapraklarının hepsini döktüler bende koridora serin yere çıkardım şimdi yaprak dökmeyi bıraktılar baharda yeniden kendilerine gelecekler Allah inşallah bir müstakil ev nasip eder ablacım sana ve tüm isteyenlere, İnşallah sende yağ tenekelerinde sardunyalar, yoğurt kaplarında menekşeler, cam güzelleri yetiştirirsin günün birinde

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2013, 00:16   #1593
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Bugün 54 sayfanın tamamını gezdim Tömürcek, çok renkli bi gezinti oldu herşey bi harika olmuş senin elinde.. maşallah diyeyimde nazarım değmesin. En çok dikkatimi çekenlerden biride bu idi

[ATTACH]Name:  406678d1368995969-fotograf2520[1].jpg
Views: 913
Size:  69.6 KB[/ATTACH]

çok şaşırdım ve çok beğendim

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2013, 00:29   #1594
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Bugün 54 sayfanın tamamını gezdim Tömürcek, çok renkli bi gezinti oldu herşey bi harika olmuş senin elinde.. maşallah diyeyimde nazarım değmesin. En çok dikkatimi çekenlerden biride bu idi

çok şaşırdım ve çok beğendim
Beğenmene çok sevindim hira ablacım Gelincik çiçeklerinden gelin yapmayı küçüklükten beri çok severim Köy yerindeki eğlenceler işte Damatları da oluyor bunların ama ogün aceleye gelmişti damatları yapamadım

Eski 14-12-2013, 18:55   #1595
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Tömürcek maşallah menekşelere Okul nasıl alıştın mı ?

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2013, 13:04   #1596
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rukiyeözgür Mesajı Göster
Tömürcek maşallah menekşelere Okul nasıl alıştın mı ?
Beğenmene sevindim ablacım Okuluma, evime, arkadaşlarıma herşeye alıştım çok şükür Senin menekşeler ne durumda abla sayfama misafir etmez oldun menekşelerini Geçen sene bana gönderdiğin menekşeler beni bu yazın çoook mutlu ettiler rukiye abla 4 kök göndermiştin 2 kökü aynı çıktı yani 3 farklı menekşe oldular. Biri kökünden çürümeye başlayınca hemen yedekledim şimdi o yavru kocaman oldu bahara açar diye umuyorum diğerleri de köyde Onlardan da yavrulatıp eşe dosta dağıttım

Eski 15-12-2013, 20:36   #1597
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Prof. Dr. Bay Tömürcek - Menekşe Üreme-Doğum Uzmanı

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2013, 21:24   #1598
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Prof. Dr. Bay Tömürcek - Menekşe Üreme-Doğum Uzmanı
Estağfurullah ablacım utandırıyosun beni

YeniGine, efeege ve yağmur beğendi.
Eski 18-12-2013, 17:33   #1599
Ağaç Dostu

ahsenn's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Tömürcek bahsettiğin çınar gübreside mi söğüt gübresi gibi.

ahsenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2013, 21:22   #1600
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahsenn Mesajı Göster
Tömürcek bahsettiğin çınar gübreside mi söğüt gübresi gibi.
Evet ablacım aynı onun gibi Ben diğer ağaçların gübrelerini kullanmadım ama onlarda olur diye düşünüyorum kullanılabilir yani

ahsenn beğendi.
Eski 19-12-2013, 07:09   #1601
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2012
Tömürcek Özlemişim sayfanda dolaşmayı şöyle bir tur attım hemen. Neyse ben buralardayım bundan sonra

Cymbelina beğendi.
Elma Kurdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2013, 21:25   #1602
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Söğütte köklenmeyi teşvik eden bir madde var sanırım, acaba gübresinde de aynı etki var mı? Gerçi benim yakınımda yöremde bol bol çam gübresi var. Onu da asidik olduğu için her bitki sevmiyor.

YeniGine beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2014, 20:35   #1603
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Töm, napıyorsun bakalım bızdık?

Benim moralim sıfır, geçen gün de hatta kafam dağılsın diye senin sayfanı en geriden gelerek inceledim, unuttuğum nice güzel çiçeğin varmış. Aslında gerek sana gerek başka sayfalarda soracağım çiçektir, şudur budur var ama içimden gelmiyor. Neyse, bu arada ne oldu biliyor musun? Hani sana bordo horoz ibiği tohumu buldum dedim ya, koyduğum yeri bulamıyorum, yani diğer tohumlarla bir köşeye koydum zannettim, o diğerleri var ama o bordo yok, bilmiyorum karıştırdım mı diğerleriyle. Diğerleri dediğim, normal mevcut tohum torbam değil. İpek çiçeği ekmiştim, onların tohumları olunca ara ara topladım, o diğer dediğim ateş kırmızısı horoz ibiğinin tohumlarını aldım filan, bordoyu bulamıyorum. Bulsam da bulamasam da, elimdekinden artık ayırıyorum sana. Sarısını sormuştun, sarım yok ama bulursam mutlaka ondan da ayırırım.

Sana bakman için bir de bağlantı veriyorum, gördün mü bilemiyorum:

http://www.agaclar.net/forum/ariyorum/32476.htm

Bazı üyeler ellerinde farklı renkler olduğunu yazmış, belki senin de aradığın vardır içlerinde.

Sevgili yağmur, Tömürcek söğüt gübresinden önceki mesajlarında da epey bahsetmişti, o daha net yanıt verir size ama söğüdün kendisinde salisilik asit varmış, yani asprinin içindeki madde. Asprin de köklenmeyi teşvik amaçlı kullanılıyor. Söğüdün kendisi de çok çabuk köklenirmiş, dalları suya koysanız bile. Ben de forumda okudum bunları. Hatta bu yaz, yaz olmasına rağmen, birkaç söğüt dalı aldım söğüt ağaçlarından suda beklettim ve köklendi, hemen diktim. Şu an idare ediyorlar, yaşamaya devam ederler mi bilmiyorum ama tutuyor neticede. Ben son zamanlarda pek ilgilenemedim ve balkonda pet şişede kaldılar öyle gariplerim.

Tömürcekciğim, sana birkaç bağlantı veriyorum, izlersin, bazıları çok hoşuma gitti, Şirinler ve Sünger Bob'lu bile olur. Onlar kadar profesyonel malzeme kullanılmasa da sen yapabilirsin, beceriklisin sen, yaparsın boş vaktinde diye. Hepsini izle, çok güzel şeyler var:

CİHAN YEMENLİ - SU KABAĞI İŞLEMECİLİĞİ 1 - YouTube

CİHAN YEMENLİ - SU KABAĞI İŞLEMECİLİĞİ 2 - YouTube

su kabağı boyamaları - YouTube

Su kabağından oyuncak yapımı Metin GÜVEN teknolojidersi.net - YouTube

ÇAĞLANIN SU KABAĞI LAMBALARI(ÇAĞLA GOURD LAMPS) - YouTube

berçin ve yağmur beğendi.
Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2014, 20:41   #1604
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Bir de, Sn. ayazkentli'nin sayfasında bir çiçek görmüştüm, ismi Karides çiçeği galiba, ya da Tilki kuyruğu mu, öyle bir şey. Ondan sende vardır sanırım, Sn. ayazkentli'nin son sayfalarında vardı resmi, o çelikten tutar mı bilmiyorum. Varsa, uygun bir zamanında bana hemen bir köşeciğe bir dal dikebilir misin veya köklendirebilir misin rica etsem? Bir de, sende Senecio rowlenyanus var mı? Çok tatlı değil mi?

Senin pepe çiçeğin vardı hani, açtı mı o? Çiçekleri nasıl oldu?

berçin beğendi.
Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2014, 21:03   #1605
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Cymbelina ablam şimdi gördüm mesajlarını kusura bakma. Beni sorarsan benim moralim de seninkiyle kapışır durumda çok berbat beter hatta bitik Horoz ibiği için teşekkür ederim ablacım ama olmasa da olur bulamadım edemedim diye dert etme balkonumda fazla yer yok zaten toprak sıkıntısı da cabası.

Verdiğin bağlantıya baktım cymbelina abla beyaz sabriye en çok istediğim çiçeklerden biriydi benim pembelerin yanında boncuk boncuk açsın şölen olsun gözüme gönlüme diye baya aradım en sonunda buldum hatta diktim tuttu bile şuan hedef sarısında baharda pazarları hunharca alt üst edicem Şu su kabağı videolarını da izledim delme şeysinden olması lazım bide cam boncuk. Susak hala elimde mevcut hatta 10 15 tane var ama öylece duruyorlar satma da satamadım ne kendini ne tohumunu, bu senede ektiklerim olmadı hevesim baya bi kaçtı yani.

Karides çiçeği dediğin şeye baktım ablacım bizim burda dede sakalı diyolar eskiden köyde olmazsa olmazlardandı şimdi bitek öbür mahallede iki evde var. Bende çok istiyorum ondan ama o evlere hiç girip çıkmışlığım yok istemeye de gidemedim bi türlü. Ama Denizli'de pazara çok geliyomuş ondan eğer bu baharda da gelirse sana da alırım bitane ablacım. Senecio dediğine de baktım ondan malesef yok bende negüzelmiş tesbih gibi Pepe çiçeğim açtı ama sadece kulak pamuğu gibi bişey çıkardı benim istediğim pepeden değil bu benim istediğim pepe yani eski ana yüreği yeşil yapraklı ve çiçeği bildiğin eldiven giymiş el şeklinde açıyor. Denizli'de bi çiçekçide gördüm ama fiyatını sormadım bakımsızdı da zaten. Bulursam eğer o dediğim yeşillisinden alıcam.

Diğer siparişlerini hazır ettim ablacım çingene şalvarı, sabriye ve bikaç çeşit tohum eğer istediğin başka bişey varsa söyle abla 1 hafta daha köydeyim sonra Denizli'ye dönüyorum. İyi akşamlar.

Eski 12-01-2014, 22:59   #1606
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2013
sevgili tömürcek nerelerdesin, sınavlar mı yoğundu, tekrar senden haber almak güzel, sayfanı dolaştım yine baktım çok güzeller, sen menekşe işinde gerçekten uzman olmuşsun.

helin-123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 00:44   #1607
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi helin-123 Mesajı Göster
sevgili tömürcek nerelerdesin, sınavlar mı yoğundu, tekrar senden haber almak güzel, sayfanı dolaştım yine baktım çok güzeller, sen menekşe işinde gerçekten uzman olmuşsun.
Şu an yoğun bi hayat sınavı içerisindeyim hatta ailecek içerisindeyiz Allah yardımcımız olsun Tez vakitte herşeyin iyi olmasını istiyorum dua edin tömürceğinize Menekşelerin dilini öğrendim artık gerisi kolay ablacım iyi akşamlar

Eski 13-01-2014, 10:14   #1608
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
İnşallah hep beraber sıkıntılı günleri atlatırız tömürceğim.bir karabuluttur ki dolaşıyor üzerimizde bize 2013 yılı başından beri uğur getirmemişti bahara bütün sıkıntılarımdan kurtulmak istiyorum hayırlısıyla rabbim hepimizin yardımcısı olsun.sevgiler.

İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 12:25   #1609
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İremsıla Mesajı Göster
İnşallah hep beraber sıkıntılı günleri atlatırız tömürceğim.bir karabuluttur ki dolaşıyor üzerimizde bize 2013 yılı başından beri uğur getirmemişti bahara bütün sıkıntılarımdan kurtulmak istiyorum hayırlısıyla rabbim hepimizin yardımcısı olsun.sevgiler.
Amin iremsıla ablacım inşallah. Artık kara bulut gidip güneş açsın tek dileğim bu

efeege beğendi.
Eski 13-01-2014, 14:04   #1610
Ağaçsever

Derya Hanim's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Allah yardimcim olsun bay tomurcek, her gecenin bir sabahi vardir unutma

Derya Hanim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 15:47   #1611
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Hanim Mesajı Göster
Allah yardimcim olsun bay tomurcek, her gecenin bir sabahi vardir unutma
Amin derya ablacım Allah hepimizin yardımcısı olsun. O geciken sabah, o doğmayan güneş biran önce olsun artık ne sabır kaldı ne dayanacak güç. Allah'ım isyana düşürmesin.

Eski 13-01-2014, 17:46   #1612
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
sevgili tömürceğim.
sayfanı okuyunca sıkıntılı dönem geçirdiğini öğrendim.inşallah bir an önce feraha kavuşursun.
unutmaki evladım hiç kimsenin yaşamı dört dörtlük değildir. hepimizde zaman zaman zorluklar sıkıntılar geçiriyoruz.ben bunu insanın hayatla sınavı diye düşünüyorum direnci sabrı öğreniyoruz.
bu sabrın sonu selametle ödül alıyoruz.

azmini ümidini hiç yitirme..

efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 18:50   #1613
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
Tömürceğim,her dağın kendi dumanı,her başın kendi derdi var.Derdi veren YARADAN dermanı da verir.Allah hepimize selamet ve hayırlar versin.

mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 18:55   #1614
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efeege Mesajı Göster
sevgili tömürceğim.
sayfanı okuyunca sıkıntılı dönem geçirdiğini öğrendim.inşallah bir an önce feraha kavuşursun.
unutmaki evladım hiç kimsenin yaşamı dört dörtlük değildir. hepimizde zaman zaman zorluklar sıkıntılar geçiriyoruz.ben bunu insanın hayatla sınavı diye düşünüyorum direnci sabrı öğreniyoruz.
bu sabrın sonu selametle ödül alıyoruz.

azmini ümidini hiç yitirme..
Evet ablacım sıkıntı çok büyük Allah beterinden saklasın İnşallah bir an önce herşey düzelip yoluna girer ne tat tuz oluyor böyle ne bet bereket Allah sınavımızdan yüzümüzün akıyla çıkmak nasip etsin.

Eski 13-01-2014, 18:55   #1615
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Tömürceğim,üzüntülü olduğunu görünce yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama hadi yazayım.Müjdemi isterim,bende bir afrika menekşesi merakı başladı.Söğüt gübremi topladım.Şimdilik kayınvalidemin iki çeşit menekşesini köklendirmeye başlayacağım.Sonrası Allah kerim.

Eski 13-01-2014, 19:00   #1616
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Tömürceğim,her dağın kendi dumanı,her başın kendi derdi var.Derdi veren YARADAN dermanı da verir.Allah hepimize selamet ve hayırlar versin.
Ben de öyle diyorum müge ablacım Allah kimseye taşıyamıyacağı yükü yüklemezmiş. Demek ki bizim payımıza düşen de buymuş. Beterin beteri de var deyip halimize şükredicez ve en kısa sürede herşeyin iyi olması için eskiye dönmesi için dua edicez. Yanımda olan beni düşünen herkese çok teşekkür ediyorum.

Eski 13-01-2014, 19:07   #1617
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Tömürceğim,üzüntülü olduğunu görünce yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama hadi yazayım.Müjdemi isterim,bende bir afrika menekşesi merakı başladı.Söğüt gübremi topladım.Şimdilik kayınvalidemin iki çeşit menekşesini köklendirmeye başlayacağım.Sonrası Allah kerim.
Hadi hayırlı olsun ablacım sevindim şimdi menekşe çok başka bişey Eğer söğüt gübrem az diyosan içine az miktarda torf karıştırabilirsin ablacım biraz daha çoğalır. Madem beni bu müjdeye layık gördün bende elimde olan bütün renklerden sana yaprak ayırayım ablacım Menekşe çeşitlerine biraz da olsa benim katkım olsun Çingene şalvarın da kargoda zarar görmüştü galiba bitane de ondan göndereyim mart gibi ama bu sefer köklü gönderiyim sabriyen ne durumda ablacım, bordo yoncan falan oldular mı?

Eski 13-01-2014, 22:33   #1618
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Ah bay tömürcek,sen böyle herkesin gönlünü edip sevindirirsen,Allah ta tez zamanda seni sevindirir.Çok sağol.Söğüt gübrem epey var.İneklerin yanında da ocağı var Sabriyem iyi,öyle geldiği gibi duruyordu,ben de ona ve bütün çiçeklerime 1 ay kadar önce koyun gübresi koydum.Bugün sanki göbeğinden uzuyor gibi geldi.Bordo yoncam 2 adet yaprak çıkardı.İçeriye almadım.

Eski 13-01-2014, 23:16   #1619
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ah bay tömürcek,sen böyle herkesin gönlünü edip sevindirirsen,Allah ta tez zamanda seni sevindirir.Çok sağol.Söğüt gübrem epey var.İneklerin yanında da ocağı var Sabriyem iyi,öyle geldiği gibi duruyordu,ben de ona ve bütün çiçeklerime 1 ay kadar önce koyun gübresi koydum.Bugün sanki göbeğinden uzuyor gibi geldi.Bordo yoncam 2 adet yaprak çıkardı.İçeriye almadım.
Ne demek ablacım birinin yüzündeki gülümsemenin sebebi olabiliyosam ne mutlu bana Kış ya şimdi biraz nazlı büyür yazın anlayamazsın bile ablacım Yoncanın içeri alınmasına gerek yok ama kırağı yakıyor yapraklarını bahara tekrar çıkıyor Ablacım aklıma gelmişken sorayım çavuş jandarmalar ne durumda bahara gönderebilecek misin bana? Tek umudum sensin abla nesli tükendi buralarda

berçin ve mügem beğendi.
Eski 14-01-2014, 06:22   #1620
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Tömürcek kardeşim. Ablasının değerlisi. Sarı Euphorbia Milii bulmak için pazarları hunharca alt üst etmek sana yasak. Ablan bir işe yarasın değil mi? Havaların biraz ılınmasını bekliyorum.

Rabbim hiçbirimize kaldıramayacağımız yükü vermiyor yavrum. Evet belki gelince üstüste geliyor ama bu dertler ya günahlarımıza kefaret ya da gelecek bir belanın engellenmesine sebep. Akıl gözümüz olayların ardındaki gerçekleri görmekten aciz. Allah'ımın izni ile büyük lütuflara mazhar olacaksınız.

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024