agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni407Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-06-2012, 07:16   #61
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sayın kalambaklı'nın getirdiği maya ile 1 lt günlük süt, akşam hemen mayalandı.

Yemek için biraz daha bekliyorum, kendisine maya teşekkür ederim, görüntü çok güzel, tadı az sonra..

Tura, jineop, alcen ve 2 kişi beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 08:27   #62
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Semra Nomak'ın eşi Kemal Nomak'ın çektiği fotoğraflar:

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_1605.jpg (64.5 KB, 280 views)
Dosya Türü: jpg IMG_1610.jpg (71.1 KB, 281 views)
FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 17:06   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2011
Dün arkadaşlarla beraber olmaktan çok mutlu oldum. Fikir alışverişlerinde bulunduk. Birbirimize tohum ve bitki çelikleri verdik. Toplantıyı düzenleyenlere teşekkür ederim. Önümüzdeki toplantıyı iple çekiyorum.

FerdaBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 09:14   #64
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Organizasyonda emeği geçen ve katılımcıları tebrik etmek istiyorum. Çok güzel bir toplantı olmuş. Bende çok katılmak istiyordum ama olmadı malesef.. bir dahaki toplantıya inşallah.

Mete kardeşimi ayrı tebrik etmek istiyorum. Sınav telaşının ardından yaşadığı eziyeti düşünmeden yolllara atmış kendini.

Kardeşim sınavlarında başarılar dilerim. Herşey gönlünce olsun..

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 12:28   #65
Ağaçsever

penguenn's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2011
Uzun süredir bu kadar keyifli bir gün geçirmemiştim.( Videoda ağzımın kulaklarımda olmasından anlaşılacağı gibi ) Tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tohumlar ve fidanlar için hepinize ayrıca teşekkürler.
Aranıza katıldığım günden beri hissettiğim samimi ve sıcak aile ortamı aynen oradaydı.Toplantıya kızımı da götürdüm. Yıllardır benim bitkilerle ilişkimi delilik boyutunda algılayan kızım; aynı heyecanı ve tutkuyu taşıyan onca insanı bir arada görünce bir tek annesinin "öyle" olmadığını öğrenmiş oldu Sağolun.
Bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyorum.

penguenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 14:44   #66
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
İzmir'de bulunduğum günlere denk gelen bu toplantıya ben de katıldım. Fazlasıyla memnun ve mutlu oldum. İki gündür yüzümde bir gülümseme ile dolaşıyorum.

Öncelikle, soğuk şakalarımıza ve kaprisli taleplerimize tahammül eden, Çuha Peysaj'ın sahibi Esat Bey'e ve sayın eşine teşekkür ederim. Düşledikleri eve tez zamanda kavuşmalarını dilerim.

Sevgili Memet Bey'e de, bizleri bir araya toplama gayretleri ve yer seçimindeki isabeti nedeniyle saygı ve takdirlerimi sunarım. Devamını temenni ederim. Sevgili Memet, o güzelim yoğurt ortalıkta bırakılır mı? Birileri yer tabii ki... Karınca yumurtasından mayalanan yoğurdun bir şehir efsanesi olmadığını da öğrendik. Teşekkürler sayın Kalambaklı...

Toplantıya benden önce teşrif eden, sonrasında da uzun süre gevezeliğime katlanan sayın buca ile de tanıştığıma çok memnum oldum. Kış ortancası için ayrıca teşekkürler...

Sevgili Selçuk Ağabey (selcuk44) ve Mete Tiren ile sonunda karşılaştığıma da çok sevindim. Urlabahçe ile de tanışmak kazanç oldu.

22 yıl önce Urfa'nın yol geçmez, kervan uğramaz bir köyünde beraber çalıştığımız sayın Fatma Demirel ile karşılaşmak ise çok büyük süpriz oldu. Kendisine ve ailesine buradan tekrar saygı ve sevgilerimi iletirim.

Üyeler tanıştı, kaynaştı... Bilgi ve bitki paylaştı... Diğer illerdeki üyelerimizi de
hatırladık, kulaklarını çınlattık. Zaman çok çabuk geçti, yetmedi... Hepimizin ağzında bir parmak bal, evlerimize dağıldık... Tekrar görüşmek dileğiyle...

drhegeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 15:21   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Bir teşekkür de sayın malina'ya...
Kurduğunuz sitenin üyeleri kendi aralarında organize olup etkinlikler düzenliyorlar...
Geçenlerde Adana, bu hafta İzmir, haftaya Ankara... Ne mutlu size...
Cesaretinize, rehberliğinize sağlık...

drhegeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 16:00   #68
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Ben sene içersinde İzmirli arkadaşların çoğu ile tanışmıştım.

drhegeli ise forumda birçok kişinin tanışmak istediği insan gibi benim de tanışmak istediğim biriydi. Gerçekten bilgili ve hoş sohpet bir insan . Buluşmamıza ayrı bir neşe kattı. Kendisini İzmir'de sık sık görmek isterim.

Eski 26-06-2012, 18:41   #69
Ağaçsever

fatma_demirel's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2011
22 yıl sonra bitki deliliği sayesinde tekrar görüşmek kısmetmiş sayın drhegeli.çok güzel bir sürpriz oldu. sayın gül batur, sayın mandalinci, sayın penguen le sohbet etme imkanı buldum. gül budaması, clematisler sohbet konularımızdı. sayın urlabahçe video ve fotoğraflar için teşekkürler. bir dahaki toplantıda kağıt kalem isimleri not alacağım, unuttuklarım **** ismini tam anlayamadıklarıma hayıflanmak kötü bir his.....

fatma_demirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2012, 05:23   #70
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi penguenn Mesajı Göster
Uzun süredir bu kadar keyifli bir gün geçirmemiştim.( Videoda ağzımın kulaklarımda olmasından anlaşılacağı gibi ) Tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tohumlar ve fidanlar için hepinize ayrıca teşekkürler.
Aranıza katıldığım günden beri hissettiğim samimi ve sıcak aile ortamı aynen oradaydı.Toplantıya kızımı da götürdüm. Yıllardır benim bitkilerle ilişkimi delilik boyutunda algılayan kızım; aynı heyecanı ve tutkuyu taşıyan onca insanı bir arada görünce bir tek annesinin "öyle" olmadığını öğrenmiş oldu Sağolun.
Bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyorum.

Merhabalar tüm katılımcılara, İzmir havası soluyanlara, kuş misali uğrayanlara, dolaylı yoldan vesile olan yüreklere, yiyenlere, yedirenlere...

Ben neden gelmedim sanıyorsunuz?.

İstihbarat almıştım..., deli diye sınıflandırılıp alt seviyeye indirgenirim diye düşündüm. Katmerli delilik sıfatımı yitirmemek adına...

Çok bilgiler, denenmişlikler, dostluklar gözlemledik efendim.

Bir deee..eşime, daha simasını görür görmez, kendilerini daha tanıtmadan evvel,

- hah! işte ''sayın Mandalinci'' dedim toplantınız sayenizde.

Artıkın kendilerini ''tanıyamama gafı'' illetinden kurtuldum)).
Kendisinden çok çok özür dilerim, nezdlerinde tüm ailesine saygılarımı iletirim efendim.

Hep böyle olun inşallah, sağlık ve neş' e içinde.

Çok istediğim halde katılamamanın ezikliği ile herkese saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2012, 08:31   #71
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Evet sayın mrduran,

İyi fikirdi, bundan sonra ki çekimlerde herkes adını söylesin, sima ile isim bağdaşamıyor, kalabalık olunca da, hatırlayamamaktan dolayı üzülüyor insan.

Sayın UrlaBahçe sayesinde, filmin üzerinde isimler de yazıldı, ben çeksem yapamazdım.

Sağ olsun, teşekkür ederiz kendilerine.

Saygılar bizden size.

mrduran ve FatihBahce beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2012, 08:39   #72
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Evet sayın mrduran,

İyi fikirdi, bundan sonra ki çekimlerde herkes adını söylesin, sima ile isim bağdaşamıyor, kalabalık olunca da, hatırlayamamaktan dolayı üzülüyor insan.

Sayın UrlaBahçe sayesinde, filmin üzerinde isimler de yazıldı, ben çeksem yapamazdım.

Sağ olsun, teşekkür ederiz kendilerine.

Saygılar bizden size.
Youtube'da etiketleri değiştirme imkanı var. Yanlış yazılanlar varsa düzeltebilirim. Gerçek isminizi rumuzun altına yazabilirim. Bence daha iyi olur. Gerçek isminin de videoda çıkmasını isteyenler bana özel mesajdan bildirirse menun olurum.
Duyduğuma göre bu toplantıda olmayan bazı üyelerden sakın benim fotoğrafımı çekmeyin diyen üyeler bile varmış.

Çok teşekkürler mandalinci. Saygılar benden. Toplantıda sohpetinizi dinlemek ayrı bir keyifti.

selis ve mrduran beğendi.

Düzenleyen FatihBahce : 27-06-2012 saat 10:01
Eski 27-06-2012, 10:11   #73
Ağaçsever

penguenn's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi UrlaBahçe Mesajı Göster
Ben bugün gelecek ilk 10 kişi için kök geliştirici hormon içersinde bekletilmiş Clematis Abigail çelikleri hazırladım.
Sayın Urlabahçe; clematis fideleri iki gündür suda ama yapraklardan bozulmaya başladılar sanırım. Bir de biz köklendirme hormonunu almayı unuttuk. Öylece diksem sorun olur mu?

fatma_demirel beğendi.
penguenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2012, 10:17   #74
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Tamamnını zaten köklendirme hormonunda bir müddet tutmuştum. Acilen %50 torf -%50 perlit karışımı yapıp saksılara dikmek gerekiyormuş.

Aşağıdaki linkte nasıl hazırladndığı yazıyor.

http://www.agaclar.net/forum/990420-post3509.htm

Bornova Baumax'ta perlit ve agrosil (kök geliştiricili torf) satılıyor.

Bitki köklendikten sonra toprağa dikilmesi:
Clematisler, besleyici, nemli ama iyi drene olan toprakları severler. Gölgede, kökün serin tutulacağı yerde iyi yetişirler bu nedenle dikildiği bölgede dibine kısa boylu çalıların dikilmesi **** kaya, taş parçaları ile kökün gölgede bırakılması uygundur.
Ekmeden önce su içinde bekletilmelidir. Daha sonra kök yüksekliğinden biraz daha derince bir çukur açılmalı, dibine iyi kalite gevşek toprakla **** yaprak süprüntüsü karıştırılmış, gübre konulmalıdır.

Clematis bu hazırlanan çukura bitki gövdesi 2-3 cm çukur içinde kalacak derinliğe yerleştirilmeli, toprak ve organik madde karışımı kenarlardan dökülerek hafifçe el ile bastırılarak dikim işlemi tamamlanmalıdır.
Dikimden sonra mutlaka sulanmalı, 15-20 boyunda bırakılacak şekilde derince budanmalıdır. **** sağlıklı filizlere kadar tıraşlanmalıdır.

Sonraki yıllarda bakım:
Heryıl, şubat-mart aylarında gübreleyin
Büyüme mevsiminde düzenli sıvı besleyicilerle besleyin
Ertesi yıl iyi bir gelişme sağlayabilmek için çiçekler geçtikten sonra da besleme işini sürdürün.
Yeni sürgünleri düzenli olarak kontrol edip bağlayın.
Kuru ve sıcak dönemlerde düzenli sulayın.

Saksı içinde yetiştirme ipuçları:
En az 45 cm derinlikte bir saksı kullanmalısınız. Plastik saksılar kökleri dondan koruyamayacağı için kullanılmamalıdır. Tırmanabilmesi için saksıya bambu destekler de gömün.
İleriki yılarda büyüme mevsiminden itibaren sıvı besleyiciler kullanın. Her yıl toprağının yüzeyden 2.5-5 cm sini kaldırıp yeni, taze saksı toprağı ile değiştirin. Kuru dönemlerde hergün düzenli sulayın. Gerektiğinde yeni sürgünleri düzgünce bağlayın. Kökleri soğuklarda dondan korumak için havakabarcıklı naylonlarla saksıyı iyice sarın. her mevsim

Clematislerin budanması

Clematisler türleri farklı şekilde budamalara sahip olduğu için budanma konusunda kafa karıştıran bitkilerdir. Ana grupların çiçeklenme dönemlerine ve çiçek şekillerine göre tanımlanmış olan üç ana grupta budanmaları söz konusudur. Erken çiçeklenen gruplar eski dallardan çiçeklenir, oysa daha sonra çiçeklenenler yeni filizlerden tomurcuklanır bu nedenle budanmalarına azami özeni göstermek gerekir

Düzenleyen FatihBahce : 27-06-2012 saat 17:30
Eski 27-06-2012, 21:10   #75
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Makus talihim ve kara komedi, ağlarını örmeye devam ediyor....

Bu sefer de oğlumun mezuniyet günü için İstanbul'daydım. Aranızda olmak, tanışamadığım üyelerimizle tanışmak isterdim.

Hımm, buldum..
Bundan sonra İzmir toplantıları ile İstanbul toplantılarını ve dahi Ankara v.s. toplantılarını aynı gün yapalım Birinden birine katılabilirim belki. Ve dahi benim duruma düşen diğer arkadaşlar da

Ben de video ile yetineyim bari.

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2012, 16:08   #76
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Çok güzel bir toplantı olmuş aynı Adana toplantısı gibi Sıcak, samimi, rahat... Bir gün şehir değiştirecek olursam eskiden beri tercihimi İzmir'den yana kullanmayı düşünürüm. Boşuna değilmiş Adana'nın sıcaklığı ve samimiyeti var. Sevgili İzmir üyelerine sevgilerimle

tiya, drhegeli, selis ve 3 kişi beğendi.
peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2012, 19:11   #77
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi peyyide Mesajı Göster

Bir gün şehir değiştirecek olursam eskiden beri tercihimi İzmir'den yana kullanmayı düşünürüm.
İzmir bir tanedir . Türkiye' nin incisidir, en medeni şehridir benim için.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2012, 22:05   #78
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
İzmir'li dostlar bu toplantı organize işini her zaman güzel yapar, çarçabuk organize olurlar.
Yeni üyeler hiç şaşmasınlar, toplantılarımızda ilk defa karşılaşanlar bile sanki kırk yıllık dostmuş gibi kaynaşır, içten sohbet ederler. Bu agaclar.net'li olmanın özelliğidir bence.

Sevgili memet, yine güzel bir toplantı tertiplemiş, fotoğraflardan-videodan seyrettiklerimizle bunu görüyoruz.
Hepinizi kutlarım, aranızda olmayı çok isterdim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2012, 14:25   #79
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FerdaBahce Mesajı Göster
Dün arkadaşlarla beraber olmaktan çok mutlu oldum. Fikir alışverişlerinde bulunduk. Birbirimize tohum ve bitki çelikleri verdik. Toplantıyı düzenleyenlere teşekkür ederim. Önümüzdeki toplantıyı iple çekiyorum.
İzmir Buluşmasına katılamadım ama sizi tanıdım(mı) sanki...

Ferda Bozoklar Ardalı 09.05.2011 tarihli Sky TV Röportajı - YouTube

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2012, 08:32   #80
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
İzmir Buluşmasına katılamadım ama sizi tanıdım(mı) sanki...
Halil Bey ablam birkaç gün bilgisayara giremeyebilir. Geçen son bahar buluşması ve yaz buluşmasına ablamla beraber gelmiştik. Kitabını size hediye ettiğimden biliyorsunuz, kendisi yazar ve ressam. Urla 'da aynı sitede evlerimiz var. O da benim gibi bitkileri sever.

Ona Clematis tabloları yaptırmayı planlıyorum.

Düzenleyen FatihBahce : 06-07-2012 saat 09:26

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024