agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Türleri
(https)

Beğeni Düzeni1807Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-12-2013, 12:37   #2791
Yeni Üye

drgozde's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2013
Yardım!!!

Kökünde mantar oluşumu olduğunu düşündüğüm orkidemi köklerinin durumunu görmek ve temizlemek amaçlı saksısından çıkardım. Sonrasında fotoğraflarda gördüğünüz manzara ile karşılaştım. İçten çürümüşe benziyor ama bu konuda deneyimim olmadığı için sormak istedim. Sizce ne yapmalıyım?

Eklenen Resimler

drgozde Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2013, 22:56   #2792
sla
Ağaçsever

sla's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2013
bugün kat kat yaprakları olan bir orkide satın aldım. 4 tane çiçekli dalı vardı. Dallanmış ve eğer zarar görmeseymiş baya çiçek açacakmış ancak tomurcukları kurumuş ve bazı yerleri kırılmış. Bende çiçek sallarını kestim. Orkidenin içinde orkide var yani üst üste yeni yavru orkideler çıkmış gövdeden kökler sarkıyordu onları da kurumuş oldukları için kestim. Asıl dikkatimi çeken bir çiçek dalının içine doğru ters dönmüş olması bu nasıl olabilir? Kestiği çiçek dallarını vazoya yerleştirdim. İnternetten kaynaklı resimleri şu an yükleyemiyorum en kısa zamanda yükleyeceğim.

sla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2013, 19:01   #2793
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi drgozde Mesajı Göster
sevgili seabert74, teşekkür ederim cevabınız için. Bu yüklediğim fotoğraflar da aynı orkidenin kökleri. Umarım yardımcı olabilecek cevaplar alırım.
keşke hemen saksısından çıkartmasaydınız. Kökleri gayet iyi şuanda ortadaki kökler bozukta olsa çiçekliyken idare ederdi şimdi diğer çiçekleride kaybedeceksiniz. Neden acaba hemen saksısın dan çıkartma gereği duydunuz. Orkideler dayanıklı bitkilerdir sorun olmaz öyle üzerlerinede çok düşmeyin. O PAMUKSU DOKU GAYET NORMAL KORKMAYIN KILCAL KÖKLER SUYU ALMAK İÇİN.Sevgiler

ankafar beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2013, 11:16   #2794
Yeni Üye

drgozde's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
keşke hemen saksısından çıkartmasaydınız. Kökleri gayet iyi şuanda ortadaki kökler bozukta olsa çiçekliyken idare ederdi şimdi diğer çiçekleride kaybedeceksiniz. Neden acaba hemen saksısın dan çıkartma gereği duydunuz. Orkideler dayanıklı bitkilerdir sorun olmaz öyle üzerlerinede çok düşmeyin. O PAMUKSU DOKU GAYET NORMAL KORKMAYIN KILCAL KÖKLER SUYU ALMAK İÇİN.Sevgiler
Saksisindan cikarmistim ama ayni sekilde tekrar yerlestirdim saksisina, disarda oylece birakmadim hic. Bir iki curumus ve kopmus kök vardi onlari temizledim. Tesekkur ederim yorumunuz icin. Herhangi bir hastaligi olmadigina sevindim. Dediginiz gibi ustune dusmemek lazim pek, ben acemi oldugum icin telaslandim biraz.

drgozde Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2013, 13:51   #2795
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Hiç telaşlanmayın çok sulamayın susolduğunu zaten gözlemleye bilirsizniz kış aylarında çok su istemez sorun yok. Inşallah bol çiçekleri olur sevgiler

Seabert74 ve drgozde beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2014, 09:19   #2796
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle hepinizin yeni kutlu olsun,bol çiçekli,sağlıklı orkideler getirsin bize.Phal'ımın İstanbul'daki 3 haftasından görüntüler;bir yardım beklediğimden değil içimden paylaşmak geldiği için koymak istedim resmi.Bir tane daha resim var onu nedense yükleyemiyorum.
Sevgiler

Eklenen Resimler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2014, 15:36   #2797
Yeni Üye

pinksky's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2014
merhabaa sitenıze yenıı uye oldum,cokta begendımm faydasınıda gordum sımdıden tesekkur ederım. *** 3 aydır bı orkıdem varr bu sure zarfında bıkeere cıceklerını doktu ve tekrar ucundan fılızlendı , bıde sapındakı bogumlardan yenı yenıı fılızler cıkıo gıbı, hattaa bırısıı baya bır buyuduu, ben cıcek mı verecek yoksa keiki mıı anlayamadıgım ıcın sızee sormak ıstedım , sımdıden cevabınız ve ılgınız ıcın tesekkur ederım

Eklenen Resimler

pinksky Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2014, 16:43   #2798
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2013
Müjde, sevgili pinksky, çiçek geliyor

pinksky beğendi.
tranquila Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2014, 19:15   #2799
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Merhaba arkadaslar,
Bu arada sormayi unutmusum sizce phal'in durumu nasil gozukuyor ? Haftada 1 5 dakika suya daldiriyorum serada hava 25 -30 derece arasinda degisiyor,insallah sagliklidir.
Sevgiler

Eski 04-01-2014, 10:00   #2800
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Yeni yılın ilk çiçeklerini gördüm ama nedense küçükler çiçeklerin büyüklüğünü etkileyen nedir?

Eklenen Resimler

Eski 04-01-2014, 10:22   #2801
Ağaç Dostu

sar-dunya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Galeri: 1
Beslenme, ışık ve bitkinin büyüklüğü (besleme kapasitesi) etkili diye destekli bir tahminde bulunayım.

Diğer taraftan kendinizi üzmeyin, sayı olarak tatminkar görünüyorlar.

shenile beğendi.
sar-dunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 11:57   #2802
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Sevgili sar-dunya, tabii ki küçük de olsalar cok seviyorum ben onları Yeni yılın en tatlı hediyesi bu benim için

shenile beğendi.
Eski 04-01-2014, 12:16   #2803
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
benim de 4 tane phalim var 1 tane dendrobium yavas yavas tomurcuklar olusuyor phalilerimde.
annem bu ayin sonunda almanyaya gidecek belki ordan yine orkide isteye bilirim orda daha ucuz oluyor bayiliyorum orkidelere ciceklerin uzun süre canli kalmasi da ayri bir güzellik.

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 21:42   #2804
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
benim de 4 tane phalim var 1 tane dendrobium yavas yavas tomurcuklar olusuyor phalilerimde.
annem bu ayin sonunda almanyaya gidecek belki ordan yine orkide isteye bilirim orda daha ucuz oluyor bayiliyorum orkidelere ciceklerin uzun süre canli kalmasi da ayri bir güzellik.
Maalesef daha degisik hybrid turleri Turk lirasina 100 lira olarak tekabul ediyor ama olsun,Pazartesi gunu siparis verecegim cunku hem ilginc bir tur hem de tasin ustunde ozel bir substratta yetistirilmis.Sizinle de resimlerini Carsamba gunu paylasmis olurum buradan,32 aylik olmasi lazim.(Iskocya'da )

Düzenleyen Charlaux : 04-01-2014 saat 22:27
Eski 04-01-2014, 21:58   #2805
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Maalesef daha degisik hybrid turleri Turk lirasina 100 lira olarak tekabul ediyor ama olsun,Pazartesi gunu siparis verecegim cunku hem ilginc bir tur hem de tasin ustunde ozel bir substratta yetistirilmis.Sizinle de resimlerini Carsamba gunu paylasmis olurum buradan,32 aylik olmasi lazim.
Sevgili Charlaux, siparişleri nereden veriyorsunuz?

Charlaux beğendi.
Eski 04-01-2014, 22:26   #2806
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tranquila Mesajı Göster
Sevgili Charlaux, siparişleri nereden veriyorsunuz?
Merhaba sn.tranquila,
Benim aldigim Phalaenopsis - http://i.ebayimg.com/t/PHALAENOPSIS-MICHOLITZII-X-TETRASPIS-PHAL-TZU-CHIANG-TETRALITZ-/00/s/MTYwMFgxNTIx/z/tPEAAOxySOlR8m6E/$T2eC16hHJGsFFMtweP20BR8m6EGzog~~60_12.JPG

Iskocya'da ogrenim gordugum icin urun elime 2 gun icinde ulasiyor.Sattigi urunleri Turkiye'ye de yolluyor ve fiyatlari biraz tuzlu olsa da (100 TL) en azindan 25 TL'lilik klasik phal yerine 30 ay boyunca tasta koklenmis,ciceklenme doneminde olan bir degisik bir hybrid elime gecmis olacak.Malaysia'dan da turler getirtilebiliyor elbette ama bana kalirsa guvenilir bir ureticiden almak daha mantikli geliyor,CITES sertifikasi gibi ekstra fiyatlariysa not kismina dustuklerinden ucuz olan daha pahali oluyor.

Kendilerinde ilginc cattleya ve dendrobuim cesitleri var;urun fiyatlari da 20 liradan basliyor kargo olmadan;aerangis turlerinde de flask cesitleri var.Buradan tohum kutusu aldigim icin ne kadar duzgun is yaptiklarini ve servislerini yakindan inceleme sansini edindim,dolayisiyla bu kadar ovuyorum yanlis anlasilmasin.Urunleri gorebileceginiz linki de ekliyorum.

easyorchids | eBay

Sevgiler

tranquila beğendi.
Eski 04-01-2014, 22:36   #2807
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Merhaba sn.tranquila,
Benim aldigim Phalaenopsis - http://i.ebayimg.com/t/PHALAENOPSIS-MICHOLITZII-X-TETRASPIS-PHAL-TZU-CHIANG-TETRALITZ-/00/s/MTYwMFgxNTIx/z/tPEAAOxySOlR8m6E/$T2eC16hHJGsFFMtweP20BR8m6EGzog~~60_12.JPG

Iskocya'da ogrenim gordugum icin urun elime 2 gun icinde ulasiyor.Sattigi urunleri Turkiye'ye de yolluyor ve fiyatlari biraz tuzlu olsa da (100 TL) en azindan 25 TL'lilik klasik phal yerine 30 ay boyunca tasta koklenmis,ciceklenme doneminde olan bir degisik bir hybrid elime gecmis olacak.Malaysia'dan da turler getirtilebiliyor elbette ama bana kalirsa guvenilir bir ureticiden almak daha mantikli geliyor,CITES sertifikasi gibi ekstra fiyatlariysa not kismina dustuklerinden ucuz olan daha pahali oluyor.

Kendilerinde ilginc cattleya ve dendrobuim cesitleri var;urun fiyatlari da 20 liradan basliyor kargo olmadan;aerangis turlerinde de flask cesitleri var.Buradan tohum kutusu aldigim icin ne kadar duzgun is yaptiklarini ve servislerini yakindan inceleme sansini edindim,dolayisiyla bu kadar ovuyorum yanlis anlasilmasin.Urunleri gorebileceginiz linki de ekliyorum.

easyorchids | eBay

Sevgiler
Çok teşekkürler. Ben de Thailandlı bir satıcıdan 3 tane phal, 1 dendobrium aldım. Şu an minicikler. Umarım güzel büyütebilirim

Charlaux ve casperia beğendi.
Eski 04-01-2014, 22:42   #2808
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Bu arada, sormadan geçmek istemedim: Bu flasklardan yeni çıkıp ortama alıştırılmış orkideler için özel bir bakıp uygulanıyor mu? Ben onları yetişkin phal lerden daha nemli tutmaya çalışmak dışında bir şey yapmıyorum ama, bu doğru mudur? Açıkçası bilgim yok.

Eski 05-01-2014, 11:08   #2809
Ağaç Dostu

dinozor's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2013
Galeri: 2
Sayın tranquila, flask sonrası biraz daha nazlı oluyorlar. Aslında daha fazla neme ihtiyaçları yok ama kökler yeterli büyüklüğe henüz ulaşmadığından nemi ayaklarına taşımak gerekiyor Eğer flasktan çıkartılmış olarak aldıysanız zaten daha fazla nem tutan uygun bir materyale kökler tutturulmuştur. Eğer çıplak kökle geldiyse sizin takviye yapmanız gerekebilir, direkt orkide toprağında nemi köke yakın muhafaza etmek zor olacaktır. Bir de küçük orkideye küçük saksı kullanıyorum ben, takibi daha kolay oluyor. Küçük kaktüs saksılarına dikip onları da cam bir muhafazaya alıp spreyle suluyorum. Fotoğraftakiler flasktan çıkanlar değil ancak genel olarak benim kullandığım sistem bu olduğundan belki fikir verir diye ekledim. Umarım kolayca büyütür, çiçeklerini görürsünüz. Kolay gelmesi dileğiyle

Eklenen Resimler

dinozor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2014, 17:32   #2810
Yeni Üye

pinksky's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2014
merhabaa , ben orkidemi altlarına taş dızerek cam fanusa koydum altına bırazda su koydum kıı ordan nemını alabılsın dıye,orkıdemın saksısıı kesınlıkle suya degmıyor yukarda kaldıı, amaa ıyı mıı yaptım bılemedım cunku orkıdemın saksısı fanusa tam oturdugu ıcın kokler tamamen havasız kalır vee bı soruna yol acabılır mı bu durum ? . sımdıdennn cookk cokk tesekkur ederım cevabınız ıcınn

Eklenen Resimler

pinksky Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2014, 11:25   #2811
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dinozor Mesajı Göster
Sayın tranquila, flask sonrası biraz daha nazlı oluyorlar. Aslında daha fazla neme ihtiyaçları yok ama kökler yeterli büyüklüğe henüz ulaşmadığından nemi ayaklarına taşımak gerekiyor Eğer flasktan çıkartılmış olarak aldıysanız zaten daha fazla nem tutan uygun bir materyale kökler tutturulmuştur. Eğer çıplak kökle geldiyse sizin takviye yapmanız gerekebilir, direkt orkide toprağında nemi köke yakın muhafaza etmek zor olacaktır. Bir de küçük orkideye küçük saksı kullanıyorum ben, takibi daha kolay oluyor. Küçük kaktüs saksılarına dikip onları da cam bir muhafazaya alıp spreyle suluyorum. Fotoğraftakiler flasktan çıkanlar değil ancak genel olarak benim kullandığım sistem bu olduğundan belki fikir verir diye ekledim. Umarım kolayca büyütür, çiçeklerini görürsünüz. Kolay gelmesi dileğiyle
Teşekkürler sevgili dinozor. Benimkiler sphagnuma dikilmiş olarak geldiler. Sizin resimdekilerden daha küçükler. Ama açıkta duruyorlar. Satıcı bana hergün yosunu ıslatın dedi ama çürütürüm diye ben her gün ıslatmıyorum. Yosun kurumaya yüz tutunca fıs fıs yapıyorum sadece.Umarım biraz gelişim görürüm. Yaklaşık bir ay oldu ama geldiklerinden beri aynı duruyorlar. Bu sürede hiç büyümemiş olmaları sizce normal mi?

Eski 06-01-2014, 19:38   #2812
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tranquila Mesajı Göster
Teşekkürler sevgili dinozor. Benimkiler sphagnuma dikilmiş olarak geldiler. Sizin resimdekilerden daha küçükler. Ama açıkta duruyorlar. Satıcı bana hergün yosunu ıslatın dedi ama çürütürüm diye ben her gün ıslatmıyorum. Yosun kurumaya yüz tutunca fıs fıs yapıyorum sadece.Umarım biraz gelişim görürüm. Yaklaşık bir ay oldu ama geldiklerinden beri aynı duruyorlar. Bu sürede hiç büyümemiş olmaları sizce normal mi?
Merhaba sn.tranquila,
Benim phalimde de durum ayni 3 hafta oldu ama bir gelisme yok;fakat bu normal cunku orkideler gorece yavas gelisen bitkiler ve 6 ay suruyor asagi yukari bir gelisme;en azindan yurtdisindaki arkadaslarin yasadigi durum bu yabanci sitelerden gozlemledigim kadariyla.

tranquila beğendi.
Eski 07-01-2014, 10:32   #2813
Ağaç Dostu

dinozor's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2013
Galeri: 2
Sayın tranquila, phalaenopsis denemediğimden gelişim süresi hakkında bir fikrim yok ama bir ay çok kısa bir süre. Öte yandan vandalarla çok güzel tecrübe etmiş oldum flaskta orkide mevzusunu İnternette ucuza bulunca karar verip almam 5 saniye falan sürmüştü, kendimi de tam bir yeşil parmak sanıyordum, bu sene açmaz seneye açar diye düşünmüştüm Meğer gelecek 15 yıl açmayacakmış 3 yıl kadar zaman benim için stresle geçti ama onlar için neredeyse hiç geçmedi. Kaldı 12 yıl derken sevgili kedilerimizden ilk ikisi evimize geldi, zıplamayı öğrendiklerinde ilk iş olarak da vandaları yediler Bir daha da hızlı büyüyen cinsler dışında yetişkin olmayan orkide almadım

dinozor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2014, 20:53   #2814
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

laenopsis micholitzii x Phalaenopsis tetraspis primary hybrid AKA Phalaenopsis Tzu Ch

Aslinda bekledigim orkide asagidaki orkide degildi,buydu : http://i.ebayimg.com/t/PHALAENOPSIS-MICHOLITZII-X-TETRASPIS-PHAL-TZU-CHIANG-TETRALITZ-/00/s/MTYwMFgxMjAy/z/2zsAAOxy9DRR8m6A/$(KGrHqNHJEQFHhJEkQSuBR8m5+mLUQ~~60_12.JPG.

Ikisi de ayni turk oldugu halde tas ustunde degilde toprakta gelmesi ben de buyuk bir hayalkirikligi yaratti.Uretici kusura bakmayin dedi ama is isten gecmis,koli acilmis geri yollama sansim da imkansizdi;zaten o bagi kurduktan sonra geri yollayabilir miydim onu da bilemiyorum dogrusunu sorarsaniz.Uzuntu,hayalkirikligi,baglilik tamamen bir problem icindeyim;sizce geri yollamali miyim,siz onu beklerken ayni turun topraklisi gelse ne yapardiniz ? Bu arada bitki beyefendi bitkiyi yanlislikla koydugunu sandigi icin kendi koleksiyonundakini yollamis ve 3 tanesi cok gelismis 1 tanesi yavru cicek sapi var.
Sevgiler

Eklenen Resimler

Düzenleyen Charlaux : 11-01-2014 saat 13:01
Eski 17-01-2014, 22:55   #2815
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2014
Arrow

Ben her orkide gördüğümde hayran hayran bakardım, yetiştirmek hiç aklımın ucundan bile geçmedi.
Sevdiğim orkide türününde bu tür olduğunu bugün öğrendim
yaklaşık 5 saattir bu çiçeğin nasıl yetiştirildiğini öğrenmek için bilgisayar başındayım ve içimde acayip bir heves belirdi ama bazı engellerim var:
-bulunduğum ilde yaz sıcaklığı gölgede 37 derece ve kuru bir hava, yazın 2 ay böyle (orkide ortalamasının üstü)
-burda hiçbiryerde görmedim görseydim dikkatimi çekerdi, ilgili bölümlerdede baktığım kadarıyla keiki paylaşan gönüllü görmedim.
-bende düşündümki, belki burda keiki paylaşan bir gönüllü bulabilirim (bir ümit)
-eğerki bir arkadaş böylebir paylaşımda bulunursa, aylık olarak bitkimin resimlerini kendisine göstereceğimden şimdiden emin olabilir.

hatice p. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2014, 23:22   #2816
Ağaç Dostu

Thumbs down

sarıçam kabuklarımı nereden bulacağımı bile düşünmüşken, keikilerin yaz sıcaklarında oluştuğunuda az önce öğrendim
-bu siteyi bulmak bile güzeldi...üzüntü ve çam kabuğu pardon muz kabuğu....

Eski 20-01-2014, 13:03   #2817
Ağaç Dostu

Red face

Sitede istediğim çiçeği alabileceğim bir yer keşfettim, Teşekkürederim.
Acemiliğimin kusuruna bakmayın lüffen.

Eski 21-01-2014, 00:08   #2818
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Phalaenopsis'im Phalaenopsis micholitzii x Phalaenopsis tetraspis primary hybrid AKA Phalaenopsis Tzu Chiang Tetralitz belki askisinda degil ama verebilecek en guzel hediyeyi veriyor bana.3 yildir kendileri tarafindan buyutulmus,benimle asagi yukari on gundur birlikte;onu iyi agirliyabildiysem ne mutlu bana Resimden pek secilmiyor ama guzellik bir haftaya ortaya cikacak gibi

Fotografin genisligini 600'e ceksem de boyle oldu,niye bilemiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 26-01-2014, 16:13   #2819
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-06-2013
Merhabalar,
yaklaşık 2 yıldır baktığım ama bir türlü çiçek açtıramayıp 4 tane yavru aldığım orkidemin bir iki yaptağında buruşuk güçsüz bir hal oluştu. bu nedendir ne yapmamı tavsiye edersiniz?

mss2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2014, 22:03   #2820
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2013
Merhaba bugün migrostan mini bir Phalaenopsis aldım iki çiçeği varmış ama kopmuş neyse ki üzerinde tomurcuklar var resimlerini paylaşmak istiyorum ilk defa aldığım için herhangi bir problemi var mı sağlıklı mı emin olamadım

seydafırat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024